Kiedy rozpocząć przenośne sadzenie w tunelach foliowych?

Kiedy zacząć przenośne sadzenie tuneli foliowych będzie zależało od Twojego harmonogramu lub kiedy chcesz. Kontrolując środowisko w środku, tworząc apolitunel to wszystko, co byś zrobił, aby zaspokoić potrzeby swoich roślin.

Jeśli jednak planujesz hodować rośliny z nasion, zacznij umieszczać nasiona w tunelu foliowym w ciągu 6 do 8 tygodni przed ostatnią oczekiwaną datą przymrozków w określonej lokalizacji. Dzięki temu Twoje rośliny będą w stanie uniknąć trudnych warunków sezonowych.

Kiedy rozpocząć przenośne sadzenie w tunelach foliowych?

W tym artykule porozmawiamy dalej o tym, kiedy zacząć przenośne sadzenie tuneli foliowych. Więc po prostu czytaj dalej, aby się dowiedzieć!

Przenośne sadzenie w tunelu foliowym

Przenośne sadzenie w tunelu foliowym to trend, a kiedy zacząć przenośne sadzenie w tunelu foliowym, poznasz technikę, która zapewniła najlepsze rośliny i plony dla tak wielu rolników i ogrodników na całym świecie.

Niektóre z najlepszych roślin lub upraw, które możesz mieć w tunelu foliowym, mogą obejmować marchew, zieloną cebulę, szparagi, szpinak, bakłażany, rzepę, jarmuż, cukinię, microgreens, okrę, sałatę i wiele innych.

Rzeczywiście, wilgotność i temperatura to dwa podstawowe czynniki, które powinny być zawarte w Twojej szklarni. Mają kluczowe znaczenie nie tylko dla rozmnażania nasion, ale także dla ich wzrostu. Tak więc, jeśli jesteś ogrodnikiem, powinieneś zacząć w dowolnym momencie.

Aby osiągnąć najlepsze sukcesy w przenośnym sadzeniu tunelu foliowego, większość nasion powinna kiełkować w temperaturze około 21-27 stopni Celsjusza (21-27 stopni Celsjusza), w nocy, nie spadając do 10-13 stopni Celsjusza.

Rozpoczęcie sadzenia przenośnego tunelu foliowego

Kiedy więc zacząć przenośne sadzenie tuneli foliowych? Według profesjonalnych porad większości ekspertów najlepszy czas na rozpoczęcie sadzenia upraw w przenośnym tunelu foliowym to marzec i kwiecień.

Najlepszymi uprawami na te miesiące byłyby wczesnowiosenne warzywa – takie jak sałata, groszek i szpinak.

Po co zacząć przenośne sadzenie tuneli foliowych w ciepłych porach roku?

Rośliny o ciepłej porze roku również pasowałyby do tego przedziału czasowego i warzyw, które często potrzebują więcej światła słonecznego i ciepłych dni.

Możesz także wybrać inne rośliny do sadzenia w przenośnej szklarni, pod warunkiem, że sadzisz je w ciepłych i jasnych porach roku z wystarczającą ilością światła słonecznego.

Tak, wiele nasion można wysiewać z ogrodu jesienią lub wiosną. Rosną również naturalnie pomimo zmian warunków pogodowych. Niestety, inne nasiona są dość wrażliwe, przez co wymagają większej uwagi.

Oznacza to, że potrzebują stabilnych temperatur. Aby mogły kiełkować, konieczne jest posiadanie kontrolowanego środowiska. Pokazuje tylko, że jeśli sadzisz nasiona w szklarni, musisz utrzymać stabilną atmosferę, aby zapewnić kiełkowanie i wzrost nasion.

Możesz natychmiast rozpocząć sadzenie przenośnych szklarni dzięki kontrolowanym i regulowanym temperaturom i warunkom zamkniętym w strukturze lub przestrzeni roślin.

Jednak aby uzyskać najlepsze rezultaty, większość profesjonalistów i ekspertów stwierdziłaby lub poleciłaby rozpoczęcie sadzenia przenośnych szklarni wiosną lub nawet latem ze względu na obfite światło słoneczne i wysokie temperatury.

Dlaczego nie w innych porach roku?

Większość ogrodników i rolników często uruchamiałaby przenośne szklarnie jesienią, co również miałoby zastosowanie.

Ale kiedy zdecydujesz się rozpocząć sadzenie jesienią, pamiętaj i pamiętaj, aby zacząć wcześniej niż oczekiwano, aby nie pozwolić, aby pierwsze przymrozki lub zimne pory roku dogoniły wzrost Twoich roślin w przenośnej szklarni.

Rodzaje szklarni i kiedy zacząć je sadzić

Załączone

Ogromna zaleta z dołączonym lub chudym tunelem topoli, że nie trzeba budować wszystkich czterech ścian w tej szklarni.

Oprócz tego będziesz mieć co najmniej jedną solidną i nośną ścianę (zazwyczaj dom lub garaż), dzięki czemu możesz zbudować trzy ściany tunelu foliowego lżejszymi i ogólnie bardziej wydajnymi.

Te konstrukcje tuneli foliowych są tańsze niż inne modele, ponieważ najlepiej nadają się do uprawy ziół, niektórych warzyw, a przede wszystkim sadzonek w miejscach, gdzie jest dużo miejsca.

Jedyną wadą jest jednak ograniczone nasłonecznienie tylko z trzech stron, dlatego należy rozpocząć sadzenie w gorące słoneczne dni lub w ciepłe i jasne pory roku.

Wolnostojący

Szklarnie wolnostojące lub przenośne są oczywiście wolnostojące, co pozwala umieścić je w dowolnym miejscu na terenie posesji lub w ogrodzie (o ile teren jest równy i zapewnia dużo światła).

Chociaż ten wolnostojący tunel foliowy może być dość kosztowny w porównaniu do dołączonej szklarni, oferowałby niższy koszt na roślinę, ponieważ większa przestrzeń pozwala na uprawę większej liczby roślin.

W większości miejsc wolnostojący lub przenośny tunel foliowy pozwoli na znacznie wcześniejszy start roślin w okresie wegetacyjnym (miesiące styczeń lub luty).

A potem, przy pierwszych oznakach mrozu, możesz sprowadzić swoje rośliny lub uprawy z powrotem do środka, aby przedłużyć okres wegetacyjny do października lub listopada, ponieważ większość roślin nie wytrzymuje ostrego zimna w tym sezonie.

Wniosek

Po raz kolejny przenośne szklarnie to kontrolowane środowiska, w których możesz rozpocząć sadzenie w dowolnym momencie dogodnym dla Ciebie jako ogrodnika lub rolnika.

Idealny do pielęgnacji roślin i regularnego monitorowania temperatury w przenośnym tunelu foliowym, w mgnieniu oka uzyskasz zdrowo wyglądające rośliny i plony.

Uprawa roślin w przenośnym tunelu foliowym wymaga inwestycji w Twój czas i wiele zasobów.

Są szklarnie słynące z jagód, ziół i warzyw. Uprawy te obejmowałyby również dzikie jagody, truskawki, ziemniaki, zioła, kalafiory, buraki, rzodkiewkę, kapustę, cebulę i inne.

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu o tym, kiedy zacząć przenośne sadzenie tuneli foliowych. Mamy nadzieję, że poznałeś i zrozumiałeś nasze treści!