Jak przenosić materac za pomocą wózka w 3 prostych krokach

Nauczysz się przesuwania materaca za pomocą wózka w trzech prostych krokach. Jest to przydatna technika, którą można dodać do swojego banku wiedzy, zwłaszcza jeśli chcesz samodzielnie przenosić łóżko. Porozmawiamy o kilku sztuczkach, aby było jeszcze wygodniej i bezpieczniej.

Co to jest laleczka? Wózek to kolejne określenie wózka ręcznego, co czyni go wszechstronnym urządzeniem do materacy. Wyeliminujesz stres na plecach i będziesz mógł wykonywać ruchy znacznie szybciej.

Jak przenosić materac za pomocą wózka w 3 prostych krokach

Jak przenosić materac za pomocą wózka w najszybszy sposób

Krok 1. Przykryj materac

Przed użyciem wózka należy przykryć materac lub włożyć go do torby, aby uchronić go przed zabrudzeniem i uszkodzeniami. Pomyśl o tym jak o tym, co zrobisz podczas przenoszenia, wysyłki, a nawet przechowywania materaca. Najłatwiejszym sposobem workowania łóżka jest oparcie go o ścianę, a następnie umieszczenie torby na górze.

Następnie po prostu zsuń go, aby całkowicie zakryć materac. Połóż go płasko na ziemi i zasuń zamek błyskawiczny, aby uszczelnić łóżko. Upewnij się jednak, że w worku nie ma nadmiaru powietrza, a końce zaklej taśmą jako wzmocnienie.

Niektórzy nawet całkowicie przyklejają pokryty materac jako dodatkową ochronę. W ten sposób łóżko jest gotowe do przechowywania lub transportu po dotarciu do punktu B z wózkiem. W zależności od rozmiaru i rodzaju materaca wybierz odpowiedni wózek i przygotuj go do załadunku.

Krok 2. Załaduj wózek

Łatwiej będzie się poruszać, jeśli wybierzesz odpowiedni wózek w zależności od ciężaru materaca. Począwszy od podstawowych do najcięższych, wózki są dostępne w wersjach użytkowych, sprzętowych i meblowych. Wózki AGD mają własne paski, natomiast wózki meblowe mają cztery kółka, które doskonale sprawdzają się przy dużych obciążeniach.

A co z paskami, których możesz użyć? Wszyscy znamy przydatność pasków zapadkowych do przenoszenia materacy, a nawet do utrzymywania ich ściśniętych. Możesz ich użyć do zabezpieczenia łóżka w wózku, ale sprawdzą się również liny nylonowe, paski z haczykami, paski do mocowania lub linki bungee.

Aby załadować łóżko, umieść pod nim wózek i owiń pasy wokół materaca i pionowych wsporników wózków. Zaciśnij mocno paski i zastosuj nasze wskazówki dotyczące manewrowania, które możesz przeczytać później. Ale zanim ruszysz dalej, nie przegap ostatniego kroku!

Krok 3. Oczyść ścieżkę

Zanim nauczymy Cię kilku sztuczek i wskazówek, które sprawią, że poruszanie się wózkiem będzie wygodne, ostatnim krokiem jest upewnienie się, że Twoja ścieżka jest jasna. W ten sposób możesz sam odbyć podróż, nawet bez sygnalizacji. Dowiedz się, co założyć, jeśli chodzi o manewrowość wokół domu do ostatecznej lokalizacji, aby uniknąć problemów.

Jaki jest najłatwiejszy sposób przenoszenia materaca?

Korzystanie z wózka ułatwia przenoszenie materaca, ponieważ wózek pomaga utrzymać łóżko. Jednak nadal będziesz starał się pchać, więc aby nie stracić tchu, pamiętaj, że pchanie jest na płaskim terenie, a ciągnięcie na wzniesienia. Możesz również skorzystać z rozpędu, jeśli przełożysz swój ciężar za wózek, ciągnąc go za sobą, jeśli wspinasz się pod górę.

Pamiętanie o tym podstawowym ustawieniu sprawi, że poruszanie się będzie łatwiejsze i bezpieczniejsze. Ale co, jeśli przeniesiesz materac na schody? Sztuką jest być dwa kroki przed ładunkiem i podnosić go co krok.

Jeśli schodzisz w dół, możesz delikatnie popchnąć koła na krawędzi każdego stopnia poniżej. Jednak poruszanie się po schodach nie jest czymś, co powinieneś robić sam. Niech ktoś pomoże ci nawet podczas tej części, ponieważ koła mogą ominąć stopień lub materac może być zbyt ciężki, aby można go było podnosić na wózku.

Jak samodzielnie przenosić ciężki materac?

Możesz samodzielnie przesuwać ciężki materac, korzystając z technik manewrowania, które właśnie omówiliśmy. Uważaj jednak, jeśli musisz samodzielnie wchodzić lub schodzić po schodach. Po dotarciu do punktu B z wózkiem wyjmij z niego materac, zsuwając go.

Jedną ręką przechyl materac do przodu, a drugą popchnij górę wózka do przodu. Pociągnij podstawę wózka i jednocześnie umieść stopę pod osią, a rozładunek powinien być płynny. Możesz użyć dowolnej techniki, aby zdjąć materac, w zależności od tego, który z nich jest najłatwiejszy.

Ponieważ materac jest ciężki, oprzesz go również o swój pojazd, więc po prostu uniesiesz drugi koniec, aby włożyć go do środka. Najlepszą orientacją, aby utrzymać łóżko wewnątrz pojazdu, jest pozioma płaska pozycja, bez żadnych przedmiotów nad nią. Możesz jednak ustawić go w pozycji pionowej, jeśli nie masz więcej miejsca w środku.

Wniosek

Posiadanie wózka ręcznego ułatwi transport ciężkich przedmiotów. Jeśli ciekawi Cię, jak przenieść materac za pomocą wózka, możesz to uprościć w trzech krokach. Zacznij od spakowania torby, załadowania łóżka do wózka i oczyszczenia ścieżki, zanim się ruszysz.

Po tych trzech krokach zastosuj sztuczki manewrowe, o których wspomnieliśmy, aby pomóc Ci poruszać się po płaskiej powierzchni lub wzniesieniach. Możesz to wszystko zrobić sam, ale noszenie materaca w wózku po schodach jest lepsze, jeśli masz kogoś do pomocy.