Jaki jest dobry rozmiar Hobby tunel foliowy dla Ciebie?

Czym jest szklarnia hobbystyczna dobrej wielkości? Kolejne świetne pytanie do omówienia! Ale przede wszystkim dowiedzmy się, jaki jest odpowiedni rozmiar szklarni hobbystycznej i jej przeznaczenie.

Wiele osób może dziś znaleźć kilku sprzedawców hobbystycznych tuneli w branży, a wielu, oprócz przestrzegania standardów rynkowych, ma również dodane funkcje.

Jaki jest dobry rozmiar Hobby tunel foliowy dla Ciebie?

Twój tunel hobbystyczny to kolejny krok po wielkości mini szklarni. Kiedy poczujesz, że masz ochotę rosnąć w szklarni, możesz chcieć podejść i rosnąć więcej. Szklarnie hobbystyczne mogą pomieścić powierzchnie uprawne od 50 do około 400 stóp kwadratowych.

Hobby szklarnie bez wentylacji znane są jako plantacje jednowegetacyjne, na których plony można uprawiać raz w roku. Tunel foliowy pozwala również ogrodnikowi uprawiać większe rośliny, zapewniając w domu świeże warzywa i owoce.

Jaki jest dobry rozmiar szklarni?

Ogólnie rzecz biorąc, zależy to od Twoich potrzeb, więc znajomość ich jest niezbędna, aby rozpocząć uprawę w szklarni.

Kompaktowa przestrzeń, którą miałeś, gdy zaczynałeś nasiona, może się potroić, gdy wysiałeś rośliny. Szklarnie na 10 cali są zwykle minimalne dla ogrodników, którzy poważnie potrzebują szklarni.

Jak mały może być Apolytunnel?

Jeśli myślisz, że szklarnie to większe odmiany, które widzisz w swoich najbardziej klasycznych formach, to prawdopodobnie się mylisz. Szklarnie mogą być tak małe jak mini szklarnia. Mini szklarnie mają zwykle odpowiednią wentylację naturalną, zwłaszcza gdy oba końce tunelu foliowego są otwarte, tworząc tzw. efekt tunelu.

Zwróć uwagę, że ten tunel foliowy nie jest przeznaczony do wszystkich rodzajów ogrodnictwa, ale dla tych, w których są świetne, a zatem są bardzo przydatne. Rozpoczęcie od nasion to jedna z największych zalet mini-szklarni, zwłaszcza gdy używa się ich z pojedynczą półką.

Z drugiej strony, wiele regałów powinno być ustawionych w idealnych miejscach, aby zapobiec zacienianiu sadzonek, które uprawiasz. Są również niezwykle przydatne podczas klonowania roślin już w krajobrazie, ponieważ plastikowe osłony są w stanie zatrzymywać wilgoć, co zwiększa prawdopodobieństwo pomyślnego przecięcia lub przeszczepienia roślin.

Jakie jest najlepsze nachylenie dachu dla szklarni?

Kolejnym ważnym punktem do omówienia jest najlepszy dach do spania w szklarni. To prawda, że ​​szklarnie wymagają najlepszego pokrycia dachowego. Możesz współpracować z firmami dekarskimi lub zapytać o to swojego dostawcę tuneli foliowych.

Zwróć uwagę, że dach szklarni musi mieć odpowiednie nachylenie, aby zapobiec i uniknąć skroplin i przecieków. Zdecydowanie zaleca się zapewnienie minimalnego nachylenia dachu 4:12. Chudy tunel poligonowy, który rozciąga się do sześciu cali od domu, wymaga co najmniej ośmiu cali wysokości, z dodatkowymi czterema calami na każdą dodatkową podstawę dla tunelu foliowego, który rozciąga się w kierunku ściany konstrukcji.

Istnieje kilka rodzajów nachylenia dachu dla szklarni:

Lean-To-Tropic

Szklarnie w modelach od chudego do tropiku znajdują się pod okapami Twojej konstrukcji, zbudowane na 32-calowych drewnianych ścianach bazowych typu Sturdi-Built. Upewnij się, że pod występem dachu powinno być wystarczająco dużo miejsca, aby wywietrzniki w dachu foliowym mogły się całkowicie otworzyć.

Oranżeria ogrodowa

Po prawej stronie lokacja ma kilka dostępnych wysokości. W Garden Sunroom jest on ustawiony na 18-calowej betonowej ścianie podstawy, a ponieważ podstawa nie ma wbudowanych otworów wentylacyjnych, możesz dodać okno z żaluzjami, aby uzyskać większą wentylację.

Projektowane na zamówienie

Zadaszenia szklarni mogą być również zaprojektowane i zbudowane na zamówienie, aby zmieściły się pod okapem okapu nadwieszanego domu. Na przykład, szkło dachowe rozszerza się na niewielką odległość od linii dachu w kierunku specjalnych szklanych ścian, które wypełniają przestrzeń pod zadaszeniem.

Czy szklarnie muszą być hermetyczne?

Taka doskonała myśl do omówienia, a gdy pytasz, czy szklarnie wymagają szczelności, odpowiedź jest dość fascynująca.

Należy zwrócić uwagę na głośną odpowiedź „tak” dotyczącą hermetyczności szklarni. Szklarnie muszą być w stanie utrzymać ciepło, zwłaszcza w chłodniejszych miesiącach iw nocy. Niemniej jednak otwory wentylacyjne są niezbędne, aby wpuścić świeże powietrze i sprawdzić, czy temperatura w sezonie letnim wzrośnie tak wysoko.

Czy Apolytunnel dodaje wartość do domu?

Zdecydowanie! Dodanie misternie zaprojektowanego tunelu foliowego z pewnością doda wartości Twoim domom. Dodanie wartości do domów za pomocą szklarni zwiększy ich odsetek nawet o 11 procent, w przypadku najbardziej wyrafinowanego projektu.

Niezależnie od tego, czy chodzi o wartość pieniężną, jeśli chodzi o sprzedaż, tunel foliowy jest piękny na rynku, który z pasją dba o plantacje.

Wniosek

Przed oddaniem do użytku szklarni należy starannie zastanowić się nad zaletami i wadami posiadania prawa do tunelu foliowego na swoją posiadłość. Jeśli zdecydujesz się przeforsować, należy skonsultować się z inżynierami lub dostawcami szklarni. Szklarnie są gotowe i zostaną zainstalowane tylko w Twojej nieruchomości.

Obyś miał przed sobą owocne ogrodnictwo. Świeże owoce i warzywa czekają na Twoją rodzinę i przyjaciół. Czym jest szklarnia hobbystyczna dobrej wielkości? Uprawa roślin z tunelu foliowego wymaga rozważenia, czy powinieneś mieć mini szklarnię, czy szklarnię hobbystyczną.