Jak używać potrójnej mieszanki. Ściśle tajne wiedzieć

Jako ogrodnik musisz wiedzieć, jak stosować potrójną mieszankę w dwóch krokach do podniesionych łóżek. Stosowanie potrójnej mieszanki w połączeniu z apolitunelem zagwarantuje całoroczną wydajność warzyw i innych upraw. Pamiętaj, że nie wystarczy użyć ziemi na podniesionych grządkach i możesz być zszokowany różnicą, jeśli rozważysz użycie tej mieszanki gleby w swoim ogrodzie.

Ogólnie rzecz biorąc, potrójna mieszanka to po prostu połączenie wierzchniej warstwy gleby, kompostu i mchu torfowego. Rezultat jest ulubieńcem ogrodników, ponieważ można go użyć do prawie każdej rośliny, od drzew owocowych po nawet wiecznie zielone. Więc zanim zaczniesz sadzić w swoich podniesionych grządkach, przeczytaj poniżej najściślejszą tajemnicę sukcesu swojego ogrodu.

Jak używać potrójnej mieszanki. Ściśle tajne wiedzieć

Jak korzystać z potrójnej mieszanki: Sekret dla podniesionych łóżek

Do podniesionych łóżek

Możesz użyć potrójnej mieszanki na podwyższonych łóżkach w ogrodach ozdobnych i warzywnych. W zależności od Twojej oceny, potrójna mieszanka może działać jako pogłówny lub poprawiać jakość gleby dla określonych upraw.

Sprawdź glebę

Na początek sprawdź jakość gleby przed dodaniem potrójnej mieszanki. W ten sposób Ty lub dostawca określicie, ile mieszanki potrzebuje Twój ogród. Dodanie potrójnej mieszanki do podniesionych grządek sprawia, że ​​idealnie nadaje się do sadzenia przez dłuższy czas.

Top ubierz lub użyj jako dodatek do gleby

Pamiętaj, że podniesione grządki mają być trwałe w ogrodzie lub szklarni, więc powinny stanowić idealne podłoże dla roślin jednorocznych i bylin. University of Idaho zaleca przygotowanie gleby z podniesionych grządek, a skład kleszczy potrójnej mieszanki jest idealnym uzupełnieniem gleby. Dlatego potrójną mieszankę można potraktować jako opatrunek wierzchni do łóżek podwyższonych i rozprowadzić cienką warstwę na łóżkach.

Jeśli zastanawiasz się nad zmianą gleby przed sadzeniem, niektórzy ogrodnicy nawet wypełniają swoje grządki potrójną mieszanką i kompostem, gdzie ¾ stosunku to potrójna mieszanka.

Dlaczego używać potrójnej mieszanki do podniesionych łóżek?

University of Saskatchewan zaleca potrójną mieszankę do podniesionych łóżek. Po pierwsze, dzięki kompoście jest już bogaty w składniki odżywcze, eliminując potrzebę stosowania dodatkowych nawozów, chyba że rośliny mają inne wymagania. Oprócz poprawy jakości gleby, składnik mchu torfowego w potrójnej mieszance pomaga w retencji wody, aby utrzymać wilgotność gleby, a nawet zachować składniki odżywcze dla roślin.

Możesz również zapobiec zamoczeniu podniesionych łóżek dzięki lepszemu napowietrzeniu po dodaniu potrójnej mieszanki.

Kiedy nie używać potrójnego miksu

Zdarzają się również przypadki, gdy potrójna mieszanka nie jest rozsądna w użyciu. Na przykład uważaj na potrójną mieszankę jako opatrunek wierzchni na trawniki lub rabaty kwiatowe. W niektórych przypadkach mieszanka może zawierać dużo nasion chwastów, w zależności od składnika obornika.

Dobrą wiadomością jest to, że łatwo przeoczyć tę kwestię, ponieważ można wysterylizować miksturę, aby upewnić się, że będzie wolna od chwastów w ogrodzie. Możesz również zagwarantować, że sprzedawana na rynku potrójna mieszanka będzie wolna od nasion chwastów.

Co to jest potrójna mieszanka?

Jak wspomniano wcześniej, potrójna mieszanka to mieszanka wierzchniej warstwy gleby, kompostu i mchu torfowego. Jednak skład ten może się różnić w zależności od sytuacji i potrzeb ogrodnika. Na przykład kompostowa część mieszanki może dostarczać określonych składników odżywczych, a nawet można znaleźć w niej robaki.

Niektórzy producenci dodają obornik, piaszczystą ziemię i czarną glinę. Mieszanka z piaszczystą glebą ułatwi szybkie wchłonięcie składników odżywczych i wchłonięcie roślin. Przyspiesza również rozkład mieszanki i poprawia drenaż.

Z drugiej strony niektóre mieszanki zawierają niewielką ilość czarnej gliny. Zmienia kolor gleby na ciemniejszy, więc jego głównym celem jest poprawa żywotności roślin w podniesionym grządce.

Dlaczego ważne jest przygotowanie gleby do sadzenia?

W tym artykule można się zaciekawić, jak ważne jest przygotowanie gleby do sadzenia. Potrójna mieszanka zapewnia również główne korzyści z przygotowania gleby, takie jak zwiększenie składników odżywczych oraz drenaż i retencja. O ile nie masz pewności co do jakości swojej gleby, przed sadzeniem należy ją sprawdzić i wprowadzić odpowiednie poprawki.

Różne rośliny różnią się zapotrzebowaniem na składniki odżywcze, a gdy zaczynasz od młodych roślin, szybko przyswajają składniki odżywcze z podłoża. Dlatego chcesz uniknąć niedoborów, dodając nawóz lub bogatą mieszankę, taką jak potrójna mieszanka. Powinieneś również sprawdzić drenaż gleby i retencję wilgoci, ponieważ wady tych właściwości negatywnie wpłyną na twoje rośliny.

Nadmiar wody musi skutecznie odpływać, ale podłoże powinno również dobrze zatrzymywać wilgoć, aby rośliny rosły i były zdrowe. Niektóre rodzaje gleby, takie jak glina, mogą być ciężkie, więc dodanie potrójnej mieszanki może pomóc rozluźnić i poprawić wymienione właściwości.

Wniosek

Z biegiem czasu ogrodnicy opracowali różne mieszanki, aby ulepszyć podłoże do sadzenia. Dlatego ważne jest, aby nauczyć się używać potrójnej mieszanki ze względu na jej obszerną listę korzyści. W szczególności potrójna mieszanka jest korzystna w przypadku podniesionych łóżek.

Możesz poprawić jakość gleby, retencję wilgoci, drenaż i składniki odżywcze podniesionych grządek do ogrodnictwa ozdobnego i warzywnego. Ogrodnicy często używają potrójnej mieszanki jako opatrunku górnego, ale można go również włączyć jako dodatek do gleby. Należy jednak położyć nacisk na sprawdzenie najpierw podłoża, aby odpowiednio dostosować składniki potrójnej mieszanki.