Jak zacząć od nasion konopi na 2 proste sposoby?

Jeśli chcesz wyhodować swój własny ogród z konopi, powinieneś wiedzieć, jak rozpocząć nasiona konopi. Uprawa kanny z kłączy to najłatwiejszy sposób na rozmnażanie tych tropikalnych kwiatów. Mimo to możesz również uprawiać kanny z nasion.

Cannas można sadzić jako małe, niepozorne akcenty lub jako piękne punkty centralne w Twoim ogrodzie. Jeśli interesuje Cię uprawa kann z nasion tylko po to, aby zobaczyć, jak się rozwiną, to z pewnością warto spróbować.

Sadzenie konopi i zbieranie nasion

Cannas należy sadzić na zewnątrz wczesnym latem lub późną wiosną. Temperatura gleby powinna wynosić 60°F. Możesz także sadzić canny w szklarniach lub w doniczkach w pomieszczeniach, jeśli sezon sadzenia jest krótki.

Lilie Canna potrzebują wilgotnej gleby i dużej ilości słońca, więc wybierz miejsce, w którym codziennie świeci co najmniej cztery godziny światła słonecznego. Powinieneś również poluzować glebę i dodać warstwę kompostu o grubości od 2 do 4 cali.

Strąki nasienne rozwiną się po wyczerpaniu kwitnienia. Strąki są okrągłe, zielone, kolczaste i zwykle zawierają od jednego do trzech nasion. Możesz zbierać nasiona, gdy strąki wyschną.

Strąki otworzą się i wtedy możesz łatwo wycisnąć czarne nasiona. Zbieranie nasion jest łatwe, ponieważ są duże i lśniące.

Jak zacząć Canna Seeds

Nie jest łatwo wyhodować kanny z nasion. Musisz zmiękczyć okrywę nasienną przed ich sadzeniem. Proces jest czasochłonny, dlatego przed wysianiem na zewnątrz należy przygotowywać nasiona przez co najmniej jeden do dwóch miesięcy. Kiełkowanie trwa zwykle od jednego do dwóch tygodni. Oto dwa sposoby kiełkowania nasion konopi.

Moczenie

Przed wysianiem nasion na pożywce komercyjnej namocz je w wodzie na 24 godziny. Następnie przykryj nasiona canna i podlej podłoże. Pozostaw medium do odsączenia przez kilka minut. Przykryj garnek torebką do zamrażania i trzymaj w ciepłym miejscu.

Musisz również utrzymywać temperaturę podłoża na poziomie 70 do 75 F. Gdy nasiona wyrosną, wyjmij torbę i umieść sadzonki pod lampami fluorescencyjnymi lub w pobliżu nasłonecznionego okna. Przesadź sadzonki do pojedynczych pojemników, gdy będą wystarczająco duże, aby je obsłużyć.

Skaryfikacja

Innym sposobem na zachęcenie do kiełkowania nasion jest rozdrabnianie nasion przed ich sadzeniem. Twarda powłoka nasion może wpływać na szybkość kiełkowania. Musisz jednak uważać podczas rozdrabniania nasion. Zetrzyj go tak długo, aż biała część nasion stanie się widoczna.

Możesz użyć ostrza lub pilnika, aby zetrzeć powłokę nasion. Sprawdzą się również papier ścierny i obcinacz do paznokci. Najlepszą rzeczą w tej metodzie jest to, że możesz sadzić wertykulowane nasiona bezpośrednio w podłożu do kiełkowania bez moczenia ich w wodzie.

Jednak przez cały sezon ogrodniczy należy utrzymywać pojemnik w cieple. Ale jeśli nadal chcesz namoczyć nasiona, możesz to zrobić. Namocz nasiona w wodzie przez dwa dni.

Gdy wykiełkują, można je sadzić w doniczkach o średnicy od 3 do 4 cali lub w pojedynczych tacach z komórkami. Korzystanie z tych ostatnich jest wygodne, ponieważ nie trzeba sadzić ich pojedynczo, gdy będą starsze.

Jeśli zamierzasz posadzić tylko kilka nasion, lepiej użyć plastikowych doniczek. W doniczce można posadzić od trzech do pięciu nasion, aby zmniejszyć stres związany z rozplątyniem korzeni, gdy trzeba je przesadzić.

Po tygodniu sadzonki nawozić nawozem 10-10-10. Cannas są zwykle rozmnażane z kłączy, ale nie musisz się martwić, jeśli ich nie masz. Musisz tylko wiedzieć, jak rozpocząć uprawę nasion konopi, aby móc hodować te kwiaty w swoim ogrodzie.

Dlaczego rozpoczynać nasiona konopi w mini szklarni?

Istnieje kilka powodów, dla których powinieneś zacząć nasiona konopi w mini szklarni. Jednak wielu ogrodników niechętnie angażuje się w ogrodnictwo wielotunelowe, ponieważ uważają, że kupno lub wybudowanie takiego jest drogie.

Ale prawda jest taka, że ​​szklarnie mają różne kształty i rozmiary. Mini szklarnie mają standardowy rozmiar 6 stóp i są bardziej przystępne cenowo. Te szklarnie są również świetnym sposobem na rozpoczęcie nasion konopi lub dowolnego rodzaju nasion.

Nasiona i sadzonki są bardzo delikatne i potrzebują wszelkiej możliwej ochrony. Mini szklarnie są idealne do rozpoczęcia uprawy nasion konopi. Zapewniają całoroczną ochronę i ciepło, dzięki czemu Twoje rośliny będą rosły zdrowo i bezpiecznie przed żywiołami.Wyposażenie tuneli foliowych, takie jak oświetlenie do uprawy, wentylatory, grzejniki i chłodnice, pozwala stworzyć idealne środowisko do uprawy dla Twoich roślin.

Szklarnie również chronią rośliny przed szkodnikami. Mszyce, wełnowce, przędziorki, jelenie, krety i inne szkodniki i zwierzęta mogą być szkodliwe dla twoich roślin. Trzymanie ich w tunelu foliowym może obniżyć ryzyko inwazji szkodników.

Ostateczne przemyślenia na temat tego, jak rozpocząć nasiona konopi

Czy jest lepszy sposób na dodanie tropiku do swojego ogrodu niż sadzenie lilii konopnych? Umiejętność tworzenia nasion konopi od podstaw pozwoli Ci cieszyć się pięknem tych roślin w Twoim domu. Rozpoczęcie od nasion jest najłatwiejszym sposobem sadzenia lilii canna i najlepiej rosną w strefach odporności roślin USDA od 8 do 11.