Jak często należy zmieniać wodę w systemie hydroponicznym?

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z ogrodnictwem hydroponicznym, prawdopodobnie zastanawiasz się: „Jak często należy zmieniać wodę w systemie hydroponicznym?” Ogólnie rzecz biorąc, wodę w systemie hydroponicznym należy zmieniać co dwa tygodnie. Jednak zależy to od twojego systemu. Niektóre mogą wymagać częstszych lub mniejszych zmian w celu utrzymania poziomu pH, składników odżywczych i czystości.

Aby Twoje rośliny rosły zdrowo, musisz upewnić się, że otrzymują odpowiednie składniki odżywcze. Chociaż może się wydawać, że opróżnianie i wymiana roztworu kosztuje czas i pieniądze, konieczne jest upewnienie się, że system utrzymuje odpowiednią równowagę składników odżywczych, aby rośliny mogły się rozwijać.

Jak często należy zmieniać wodę w systemie hydroponicznym?

Jeśli nie zmieniasz wody tak często, jak powinieneś, składniki odżywcze, poziom pH i inne proporcje zostaną wytrącone z równowagi. Niezrównoważony stosunek może hamować wzrost twoich roślin i zachęcać do rozwoju szkodliwych organizmów, tworząc środowisko, które może doprowadzić do zabicia twoich roślin.

Jak uzupełnić swoje rozwiązanie

Gdy Twoje rośliny rosną w systemie hydroponicznym, zauważysz, że woda powoli wyczerpuje się każdego dnia dzięki parowaniu i transpiracji. Aby zapobiec całkowitej utracie wody, możesz ją uzupełnić, aby objętość pozostała stała. Możesz co jakiś czas dodawać trochę wody do roztworu, aby utrzymać odpowiednią objętość.

Proces ten jest powszechnie znany jako „uzupełnianie”, w którym ogrodnicy stopniowo dodają wodę do roztworu hydroponicznego, aby utrzymać objętość wody. Składniki odżywcze takie jak cynk, miedź i azot nie odparowują tak szybko jak woda. Jeśli te składniki odżywcze są zbyt skoncentrowane, może to zaszkodzić twoim roślinom.

Częstotliwość uzupełniania zależy od Ciebie, ale co dwa do trzech dni jest odpowiednim pomiarem. Możesz to robić codziennie, jeśli chcesz. Pamiętaj, że ważne jest, aby zmierzyć, ile wody dolewasz; w przeciwnym razie ryzykujesz zmianę rozwiązania. Na przykład, jeśli masz zbiornik o pojemności 10 litrów i dodajesz litr dziennie, możesz dokonać pełnej zmiany po dziesięciu dniach.

Jak zmienić wodę w systemie hydroponicznym

Nie możesz wiecznie uzupełniać systemu hydroponicznego. Z biegiem czasu będziesz musiał dokonać pełnej zmiany, aby Twoje rośliny pozostały zdrowe. Aby upewnić się, że twoje rośliny otrzymują odpowiednią ilość składników odżywczych, musisz regularnie zmieniać odżywkę, a nie tylko ją uzupełniać. Oto jak możesz to zrobić:

Krok 1.

Usuń rosnącą tacę z ogrodu hydroponicznego.

Krok 2.

Spuść poprzednią pożywkę do kosza na śmieci.

Krok 3.

Wyczyść pusty pojemnik za pomocą skrubera, aby usunąć wszelkie pozostałe osady składników odżywczych.

Krok 4.

Umyj pojemnik wodą, aby jeszcze bardziej usunąć osady składników odżywczych, które mogły zostać usunięte podczas szorowania.

Krok 5.

Napełnij pojemnik pożywką.

Krok 6.

Umieść swoje rośliny i tace do uprawy z powrotem w systemie.

Powody, dla których powinieneś zmienić swoje rozwiązanie hydroponiczne

Jeśli dokonałeś znaczących zmian w proporcji składników odżywczych, będziesz musiał dokładnie przepłukać zbiornik i zacząć od nowego roztworu. Innym powodem, dla którego powinieneś zmienić swoje rozwiązanie hydroponiczne, są widoczne oznaki niezdrowych roślin lub rozwoju bakterii.

Pamiętaj, aby zwracać uwagę na chlorozę lub gdy liście twoich roślin żółkną. Powinieneś także uważać na martwicę lub więdnięcie i obumieranie niektórych odcinków liści i korzeni, a także na fioletowienie, które ma miejsce, gdy zobaczysz purpurowy odcień na całej roślinie. Co więcej, powinieneś również obserwować, czy nie występuje zahamowanie wzrostu lub gdy niektóre części Twojej rośliny rosną wolniej niż inne lub gdy cała roślina wykazuje opóźniony wzrost.

Dlaczego należy umieszczać system hydroponiczny w szklarni?

Jeśli zrobiłeś trochę badań na temat ogrodnictwa hydroponicznego, dowiesz się, że większość ogrodników używa do tego apolitunelu. Oto kilka powodów, dla których:

Chroń swoje rośliny przed szkodliwymi szkodnikami

W ogrodzie hydroponicznym ryzyko zwabienia szkodliwych owadów jest znacznie mniejsze. Jednak owady mogą nadal atakować Twój ogród, a gdy już się tam znajdą, naprawienie tej sytuacji może być dość trudne. Umieszczenie ogrodu hydroponicznego w tunelu apolipolitowym zapewnia dodatkową ochronę, która utrzymuje te nieznośne stworzenia z dala.

Kontroluj rosnące środowisko

Apolytunnel pozwala kontrolować klimat wewnątrz. Będziesz mógł stworzyć swój własny mikroklimat i uprawiać różne rodzaje roślin niezależnie od miejsca zamieszkania. Konserwacja będzie również wygodniejsza, ponieważ nie będziesz musiał uprawiać gleby, wyrywać chwastów ani pchać taczek.

Zmaksymalizuj przestrzeń

Ogrody hydroponiczne w minitunelu foliowym maksymalizują przestrzeń, a nawet zwiększają plony twoich roślin. Ten system ogrodniczy zajmuje mniej miejsca w porównaniu do ogrodów glebowych, ponieważ możesz sadzić rośliny blisko siebie.

Dodatkowo standardowa wielkość minitunelu foliowego wynosi około sześciu stóp. Możesz nawet zdecydować się na mniejsze, jeśli chcesz zaoszczędzić więcej miejsca. Będziesz mógł umieścić swój minitunel foliowy w dowolnym miejscu – na balkonach, tarasach, biurkach, a nawet na stołach.

Wniosek: jak często należy zmieniać wodę w systemie hydroponicznym?

Jak często należy zmieniać wodę w systemie hydroponicznym? Co dwa do trzech tygodni to dobra zasada, ale zależy to od kilku czynników, w tym od tego, jak często uzupełniasz i ile wody wlewasz.