Jak uprawiać rośliny w mini tunelu foliowym?

Ci, którzy chcą odejść od tradycyjnego ogrodnictwa na świeżym powietrzu, próbują wymyślić, jak uprawiać rośliny w mini szklarni. Uprawa pod osłoną tej zamkniętej przestrzeni różni się nieco od tego, do czego przyzwyczaiła większość ogrodników.

Chociaż słońce może zapewnić Twoim owocom, warzywom, ziołom i kwiatom światło i ciepło, których potrzebują, aby się rozwijać, to Ty musisz zapewnić im wszystko, czego mogą potrzebować, w tym środki do zwalczania szkodników lub środki nawozowe.

Jak uprawiać rośliny w mini tunelu foliowym?

Jaki jest sens mini szklarni?

Oprócz ochrony roślin przed żywiołami i niszczącymi szkodnikami, miniszklarnia umożliwia również całoroczną uprawę różnego rodzaju owoców, warzyw, ziół i kwiatów.

Co możesz uprawiać w mini szklarni?

W minitunelu foliowym można uprawiać różnego rodzaju owoce, warzywa, a także rośliny takie jak papryka, pomidory, szparagi, bakłażany, sałata, sałatki, ogórki, papryczki chilli, fasola francuska, kukurydza, kabaczki, jara kapusta i cukinia.

Jak uprawiać rośliny w mini szklarni?

Po pierwsze, musisz upewnić się, że używasz najwyższej jakości ziemi doniczkowej, która jest całkowicie sterylna i dobrze spływa. Jeśli używasz podłoża do uprawy, które ma tendencję do zatrzymywania nadmiaru wody, możesz spowodować uduszenie korzeni twoich roślin.

Co więcej, zwiększa to również prawdopodobieństwo zwilżenia roślin i sadzonek. Kiedy tak się stanie, zgniją na koronie lub linii gleby. Chciałbyś użyć lekkiej ziemi doniczkowej, ponieważ daje ona korzeniom roślin większy dostęp do powietrza.

Co więcej, twoje rośliny będą również musiały być regularnie karmione zrównoważonym nawozem, gdy będziesz je uprawiać w mini szklarni. Chociaż mikroorganizmy znajdujące się w wierzchniej warstwie gleby mogą wytwarzać składniki odżywcze dla rosnących roślin, te składniki odżywcze mogą zostać wypłukane w ciągu kilku tygodni. Z tego powodu w pierwszych tygodniach wzrostu roślin najlepiej stosować rozcieńczoną mieszankę.

Jak sadzić nasiona w mini szklarni?

Najpierw weź kilka doniczek, doniczek torfowych lub tac na nasiona i napełnij je wilgotną mieszanką na nasiona. Upewnij się, że postępujesz zgodnie ze wskazówkami na opakowaniu nasion podczas sadzenia nasion.

W większości przypadków wystarczy posadzić od dwóch do trzech nasion w jednej doniczce. Najlepiej, jeśli są sadzone na 1/8 do 1/2 cala pod względem głębokości.

Gdy skończysz sadzić nasiona, możesz przykryć je ziemią, a następnie spryskać wodą i przykryć folią.

Jak często należy podlewać nasiona w mini szklarni?

Jeśli hodujesz je w mini szklarni, wystarczy podlewać nasiona raz dziennie. Powinno to wystarczyć, aby gleba była wilgotna, jednocześnie zapobiegając jej całkowitemu wysuszeniu.

Jeśli jednak mieszkasz na obszarze, który doświadcza, zwłaszcza ciepłej pogody, może być konieczne podlewanie roślin częściej niż raz dziennie. Aby upewnić się, że twoje nasiona mają wystarczającą ilość wody, najlepiej je często sprawdzać.

Czy plastikowe mini szklarnie są dobre?

Tak, oni są. Wiele osób decyduje się na plastikowe mini-szklarnie, ponieważ są one łatwe w montażu i łatwe do czyszczenia. Występują również w szerokiej gamie kształtów i są tańsze niż inne alternatywy.

Jakie są zalety minitunelowego ogrodnictwa?

Minipolitunelowe ogrodnictwo oferuje mnóstwo korzyści dla twoich roślin, ponieważ zapewnia im bezpieczne środowisko, które maksymalizuje ich wzrost. Jeśli chcesz bliżej przyjrzeć się pięknym zaletom ustawienia swojej mini szklarni, sprawdź to:

Możesz stworzyć najlepsze środowisko do uprawy dla swoich roślin

Uprawa roślin w minitunelu foliowym pozwala kontrolować temperaturę i wilgotność wewnątrz obudowy i utrzymywać je na poziomach, które zwiększają potencjał wzrostu roślin. Oprócz tego w mini szklarni możesz trzymać pożyteczne owady. Mogą to być m.in.

Będziesz cieszyć się dłuższymi sezonami wegetacyjnymi

Posiadanie minitunelu foliowego na zewnątrz domu lub w mieszkaniu pozwala na sadzenie roślin poza sezonem. Zamknięta przestrzeń zapewnia im niezbędną ochronę przed wahaniami temperatury, jednocześnie utrzymując idealny poziom ciepła i wilgoci w mini szklarni na stałym poziomie.

Umożliwi to uprawę roślin przez cały sezon zimowy. Możesz cieszyć się świeżo ściętymi kwiatami, które są poza sezonem lub uprawiać ulubione odmiany kwiatów do użytku.

Twoje rośliny będą chronione przed niepogodą

Mając swoje rośliny w mini-szklarni, nie musisz się martwić ulewnymi deszczami, silnymi wiatrami, śniegiem, gradem i innymi trudnymi warunkami pogodowymi, które mogą potencjalnie spowodować ich uszkodzenie.

Możesz powstrzymać szkodniki i zwierzęta

Jedną z najlepszych rzeczy w uprawie twoich delikatnych roślin w minitunelach foliowych jest fakt, że nie będą musiały być narażone na szkodniki i stworzenia, które nie zawahają się zniszczyć wszystkich twoich wysiłków ogrodniczych. Te szkodniki mogą obejmować czerwie kapuściane, larwy, gąsienice, meksykańskie chrząszcze fasoli, pchełki, chrząszcze japońskie, stonki ziemniaczane, zmatowiałe pluskwy roślin i łuski. Zwierzęta, które mogą potencjalnie zaszkodzić twoim roślinom, to króliki, jelenie, świstaki, norniki, wiewiórki i szopy pracze.

Konkluzja dotycząca uprawy roślin w mini szklarni

Po dowiedzeniu się, jak uprawiać rośliny w mini szklarni, następnym krokiem będzie znalezienie idealnej, która odpowiadałaby Twoim wyjątkowym potrzebom. Miłego minitunelowego ogrodnictwa!