Jak regulować temperaturę w małym tunelu foliowym?

Kiedy zastanawiasz się, jak regulować temperaturę w małej szklarni, musisz wiedzieć, że wymaga to wiele praktyki. W tym blogu omówiliśmy kilka wskaźników dotyczących temperatury w tunelu wielokanałowym, a oto kolejna ważna informacja, której należy się nauczyć.

Jak regulować i równoważyć temperaturę tunelu foliowego

Jeden z najskuteczniejszych sposobów regulowania temperatury w małym tunelu foliowym poprzez chłodzenie konstrukcji wodą, a to działa nawet z ogrodnikiem o dowolnej wielkości szklarni.

Jak regulować temperaturę w małym tunelu foliowym?

Jak działa chłodzenie wodne

To, co można zrobić z wnętrzem tunelu foliowego, to natryskiwanie go ręcznie przy użyciu wody o wyższym zakresie temperatur. Możesz też wykorzystać mechanizm zamgławiania i zamgławiania, aby usunąć podgrzane powietrze, co dzieje się poprzez odparowanie wody, gdy ogrodnik stosuje drobniejszy strumień wody o wyższej temperaturze, co również pozwoli uniknąć wysychania roślin.

Wentylacja z wentylatorami

Wtedy możesz również użyć wentylatorów do przewietrzenia szklarni. Czy wiesz, że zapewniają podwójną funkcję, wypychając cieplejsze powietrze na zewnątrz i wciągając chłodne powietrze w szklarni? To, gdzie znajdują się wentylatory, będzie miało znaczenie dla bardziej efektywnej obsługi tunelu foliowego dla ogrodnika.

Również właściciele tuneli foliowych powinni unikać umieszczania ich na poziomie gruntu lub na szczycie dachu, ale na wysokości około pięciu do sześciu stóp tuż przed systemami wentylacyjnymi, aby stymulować powietrze przez rośliny w szklarni.

Wentylatory wentylacyjne podłączone do termostatu oferują półautomatyczny system chłodzenia.

Zastosowanie odpowiedniego odcienia

Zwróć też uwagę, że użycie odpowiedniego zacienienia zrównoważy poziomy temperatury w szklarniach. Dzieje się tak poprzez zmniejszenie poziomu energii słonecznej, która dostaje się do arkusza z tworzywa sztucznego lub szkła. Różne formy tuneli foliowych, w tym liściaste winorośle i mieszanka do cieniowania, mogą rosnąć tuż nad twoją strukturą.

Jak utrzymać minitunel w chłodzie?

Rozwiązaniem jest wentylacja. Utrzymywanie chłodnego tunelu foliowego jest możliwe dzięki otworom wentylacyjnym bocznym, żaluzjowym i dachowym, a także drzwiom tunelu foliowego, które zapewniają tak potrzebny ruch powietrza, aby ochłodzić przegrzane rośliny.

Jest to Twoja praktyczna zasada, a powierzchnia otworów wentylacyjnych powinna być równa jednej piątej powierzchni podłogi, ponieważ zapewnia całkowitą wymianę powietrza raz na dwie minuty. Aby dać sobie więcej informacji na ten temat, bardzo pomocne będzie odrobienie pracy domowej jako ogrodnika, aby zawsze poddawać się badaniom.

Jaka temperatura jest reklamowana za zbyt niska dla szklarni?

Jest to oszałamiająco interesujące pytanie, a temperatury są zbyt niskie, by można było je obsłużyć w tunelu foliowym. A te szczegóły mają kluczowe znaczenie dla wiedzy, jak regulować temperaturę w małej szklarni.

Pamiętaj, że tunel foliowy może być używany jako chłodnia lub cieplarnia. Lub może to być również oba sposoby, w zależności od tego, jak chcesz to wykorzystać w danym roku. W szklarni powinna być utrzymywana minimalna temperatura w zakresie 13 stopni Celsjusza lub może być wyższa.

Z drugiej strony chłodny dom musi być zarządzany w temperaturze co najmniej siedmiu do ośmiu stopni Celsjusza. Maksymalny zakres temperatur powinien wynosić około 32 stopni w ciągu dnia, przez cały rok.

Jak ogrzewasz swój tunel foliowy w najbardziej przystępny sposób?

Zapamiętaj i zwróć uwagę, że koszt ogrzewania tunelu foliowego, zwłaszcza w okresie zimowym, może okazać się większy niż oszczędności, które możesz uzyskać, uprawiając samodzielnie.

Istnieją niedrogie sposoby na ogrzewanie tunelu foliowego bez użycia energii elektrycznej. Jednym z nich jest użycie siana lub bel słomy, a następnie starszych beczek po oleju, kubłów na kurz i budek dla królików z podgrzewaniem królika. Jeśli czytasz dalej, możesz dowiedzieć się więcej o tych szczegółach.

Wśród głównych problemów związanych z utratą ciepła jest to, że tunel foliowy nie jest dobrze izolowany, więc ogrodnik powinien być w stanie przeprowadzić ulepszenia, aby obniżyć koszty ogrzewania zimowej szklarni. Wśród potrzebnych materiałów są:

  • Tektura
  • Owijka bąbelkowa
  • Słoma i nie tylko

Zorganizuj tunel foliowy

Wśród kroków, o których należy pamiętać, jest zachowanie uporządkowanego wyglądu tunelu foliowego. Używaj czystego plastiku, w przeciwnym razie szkła, zwłaszcza gdy napotykasz na zakładki w taki sposób, że tunel foliowy otrzymuje całodzienne słońce.

Bezpłatne ogrzewanie szklarni

Możesz również przyjrzeć się tunelowi foliowemu, wariantowi chudemu, który korzysta z utraty ciepła przez ściany domu. To jest powód, dla którego musisz zmaksymalizować swobodne ogrzewanie szklarni.

Szklarnia zbudowana na drewnie

Te konstrukcje zbudowane na drewnie lub cegle mogą również lepiej zatrzymywać ciepło niż szkło. Aby sobie z tym poradzić, możesz użyć bel słomy na szybach dna.

Zamknięte luki

Ta technika pozwoli uniknąć ucieczki ciepła wokół drzwi i szyb, ale ogrodnik będzie mógł zobaczyć wentylatory i nieszczelne uszczelki drzwi.

Bąbelkowa folia

Używanie folii bąbelkowej może pomóc zminimalizować utratę ciepła ze względu na ich strukturę. Ocieplenie minitunelem foliowym folią jest bardzo przystępne. Twój zestaw może zawierać klipsy wykonane z tworzywa sztucznego.

Podsumowując, jak regulować temperaturę w małym tunelu foliowym wymaga techniki i praktyki. Dzięki powyższym informacjom jesteś o rzut kamieniem od osiągnięcia pożądanego rozwoju owoców i warzyw.