5 prostych kroków, jak zrobić koc na koszulkę bez szycia

Nauka wykonania kocyka na t-shirt bez szycia jest niezwykle prosta. Sam proces wymaga jedynie dużego cięcia i wiązania. Jednak prostota nie zawsze oznacza łatwość.

Usunięcie igły i nici ułatwia tworzenie koca, ale radykalnie zwiększa ilość czasu potrzebnego na wykonanie prześcieradła. Niemniej i tak nie musisz robić tego wszystkiego za jednym posiedzeniem.

5 prostych kroków

Możesz to zrobić przez kilka dni i kontynuować w dowolnym momencie. Proces jest tak łatwy i tak prosty, że możesz oglądać telewizję podczas robienia tego!

Jak zrobić koc na koszulkę bez szycia

Krok 1. Zbierz materiały

Potrzebne materiały to kilka koszulek; stary koc, prześcieradło lub polar; nożyczki; marker lub kreda krawiecka; linijka; oraz kwadratową matę do cięcia 12 x 12 do wykorzystania jako szablon. Jeśli nie masz pod ręką żadnych mat do cięcia, możesz stworzyć własny szablon z kawałka kartonu.

Tworząc własny kwadrat 12×12 z kartonu, pamiętaj o prostoliniowości linii. Wszelkie nierówności i niewłaściwe kąty bezpośrednio przełożą się na jakość Twojego koca.

Zaleca się użycie co najmniej 20 koszul, aby stworzyć koc o wymiarach 4 stopy na 5 stóp.

Krok 2. Wytnij projekty koszulek

Połóż koszulę płasko na stole lub na podłodze i połóż matę do cięcia lub tekturowy kwadrat na wierzchu projektu. Za pomocą kredy krawieckiej lub markera narysuj kontur kwadratu na koszulach.

Za pomocą linijki zmierz cal z każdej strony, aby utworzyć mniejszy kwadrat pośrodku. Zrób linie co 1 cal w przestrzeni między mniejszym i większym kwadratem.

Za pomocą nożyczek odetnij wzór koszuli, podążając za większym kwadratem. Następnie wytnij linie, aby utworzyć małe paski na końcu kwadratu.

W przypadku pasków narożnych przeciąć wszystkie cztery na pół, aby podzielić je na dwie części.

Powtarzaj ten krok, aż wszystkie koszule zostaną pocięte i będą miały małe paski lub falbanki po bokach.

Krok 3. Zwiąż koszule razem

Ten krok jest najłatwiejszy, ale też najbardziej czasochłonny.

Ułóż kwadraty koszulki obok siebie. Powinno być pięć kolumn i cztery wiersze, aby arkusz wynikowy był dłuższy niż szeroki.

Upewnij się, że paski kwadratów są ułożone w jednej linii.

Zawiąż węzeł dwa razy każdym paskiem i zrób to dla wszystkich kwadratów. Otrzymasz duży, piękny prześcieradło z wieloma wzorami.

Jeśli chcesz, możesz zatrzymać się na tym etapie. Aby jednak prześcieradło było tak wygodne i trwałe, jak piękne, przejdź do następnego kroku.

Krok 4. Załóż koszule na polar

Połóż arkusz koszul na wierzchu starego koca lub polaru. Polar powinien być nieco dłuższy i szerszy niż arkusz.

Upewnij się, że arkusze są ustawione tak, aby końce znajdowały się w równej odległości od brzegów polaru.

Odetnij brzegi polaru i utwórz małe paski, tak jak kwadraty koszulki. Następnie połącz włókninę z prześcieradłem, dopasowując ich paski i dwukrotnie zawiązując węzły, tak jak w kroku 3.

Ważne jest, aby pamiętać, że musisz mieć równą liczbę pasków na polar i prześcieradło. Unikanie nadmiaru pasków pozwala uniknąć radzenia sobie z uszkodzeniami lub rozdarciami koca.

Krok 5. Ciesz się!

Otóż ​​to! Teraz możesz cieszyć się swoim domowym, pięknym kocem t-shirt. Używaj go każdej nocy, aby ożywić cenne wspomnienia lub wyślij go jako prezent dla przyjaciela!

Ile koszul potrzebujesz?

Liczba koszulek, których użyjesz, zależy od Ciebie. Zależy to od tego, jak duży ma być Twój koc, a także od liczby koców, które chcesz wykonać.

Jeśli chcesz mieć standardowy koc 4 x 5, tak jak w tym samouczku, to jest to około 20 koszul. Jeśli zamiast tego chcesz zamienić swój koc w prześcieradło, najlepiej zmierzyć rozmiar łóżka lub postępować zgodnie ze standardowymi rozmiarami łóżek.

Jeśli nie masz wystarczającej liczby koszul, aby stworzyć koc, nie martw się. Możesz użyć tylnej strony koszuli i użyć tych kwadratów jako wypełniaczy między projektami.

Możesz również użyć wzorzystych koszul, takich jak flanelowe, a nawet stare koce. Koc, który tworzysz, ogranicza tylko Twoja wyobraźnia!

Wniosek

T-shirty przechowują cenne wspomnienia, czy to z czasów liceum, czy z fazy rock and rolla.

Zrozumiałe jest, że nie każdemu wystarczyłoby po prostu je wyrzucić, więc zmiana ich przeznaczenia poprzez nauczenie się, jak zrobić koc na t-shirt bez szycia, jest jednym z najlepszych sposobów na zachowanie wspomnień.

Może to być czasochłonne i pracochłonne, ale wyniki są tego warte.