Jak skutecznie trenować ogórki?

Ucząc się, jak trenować ogórki, rozróżnij metody tunelu foliowego i ogrodu. Uprawa ogórków w szklarni jest korzystna dla ich treningu, a stabilne warunki zapobiegają również wadom w ich rozwoju. Ale jeśli chcesz uprawiać je na zewnątrz, trening w pionie jest równie korzystny.

Co więcej, trening w pionie jest nie tylko przydatny do oszczędzania miejsca, ale także pozwala ogrodnikom uprawiać ogórki do krojenia i marynowania. Umiejętność treningu ogórków zawsze pomoże stworzyć zarówno schludniejszy, jak i produktywny ogród. Przekonasz się również, że brak ich splątania zapobiega problemom i chorobom.

Jak skutecznie trenować ogórki?

Jak trenować ogórki: Uprawa ogórków w pionie w ThepolytunnelAnd Garden

Kiedy mówi się trenowanie ogórków, może to odnosić się do używania kraty, sznurka lub palika. Po pojawieniu się sadzonek możesz to zrobić, aby stworzyć schludniejsze ustawienie ogrodu i ustawić rzędy bliżej siebie. Jako bonus, trening winorośli gwarantuje idealnie proste ogórki.

Do szklarni

Jak wspomniano wcześniej, tunel foliowy jest doskonałym miejscem do uprawy ogórków. Możesz traktować go jak ogród, ale jeśli chcesz wyszkolić je, aby rosły w pionie, proces jest jeszcze prostszy. Rozpoczynasz od posadzenia ogórków w doniczkach i umieszczasz między nimi kołek.

Przydatną wskazówką jest upewnienie się, że pionowy kołek rozciąga się na nawis dachu tunelu foliowego, a następnie ułożenie sznurka poziomo wzdłuż długości dachu. Ogórki powinny rosnąć w górę i wzdłuż sznurka. Z biegiem czasu ogórki zwisają, ułatwiając zbiory.

Do ogrodu

Trening ogórków w ogrodzie jest dość podobny, ale umieszczasz kołki bezpośrednio w glebie między każdą rośliną. Następnie przywiązujesz drut wzdłuż górnej części każdego kołka poziomo, aż będziesz zadowolony z jego stabilności. Ogórki powinny rosnąć pionowo, ale ogrodnicy często przywiązują roślinę do podpory, aby zachować stabilność.

Krata lub siatka druciana z tyłu ogrodu działa dobrze jako podpora, o ile ma około 6 stóp wysokości. Staraj się, aby koniec znajdował się 6 cali nad ziemią, aby później móc wygodnie usunąć chwasty. Pamiętaj jednak, że podczas ustawiania kratki nie zasłaniasz innych roślin.

Trening i uprawa ogórków w pionie

Prawdopodobnie widziałeś, jak można oczekiwać, że ogórki będą rosły pionowo przez paliki w obu obszarach. Aby odnieść sukces, ważne jest, aby wokół podpory owinąć również same rośliny. Pamiętaj, że nadal musisz prowadzić pnącza ogórków, a w niektórych przypadkach może być konieczne związanie ich na miejscu, ponieważ wąsy starają się przylgnąć.

Do pasków można użyć czystych szmatek, ale upewnij się, że są miękkie i nie wiąż ich zbyt mocno. Luźne pętle o średnicy około cala wystarczą do prowadzenia ogórków i umożliwienia wzrostu łodygi winorośli. Gdy ogórki dobrze się zwiążą, możesz wyciąć lub usunąć te paski tkaniny.

Jak zachęcić do wzrostu i owocowania? Dobrą rzeczą w treningu ogórków jest to, że zapobiegasz plątaniu się winorośli, co ułatwia suszenie i zapobieganie szkodnikom. Jednak nadal musisz wykonywać inne praktyki, takie jak utrzymywanie wilgotności gleby i nawożenie co dwa tygodnie przy użyciu płynnego nawozu.

W miarę dojrzewania winorośli można również ściółkować i szczypać kwiaty, wąsy i pokazy boczne. W przypadku tej drugiej praktyki chcesz kontynuować szczypanie tych części, dopóki roślina nie przylgnie do drutu. Kiedy tak się stanie, możesz ustawić pokazy boczne biegnące wzdłuż drutu lub sznurka poziomo.

Czy należy przycinać wytresowane ogórki?

Z biegiem czasu będziesz musiał przycinać pionowe ogórki, aby obszar był łatwiejszy w zarządzaniu. Najpierw zacznij od dołu, aby dać roślinie miejsce na kratce do późniejszego wypełnienia. Możesz również usunąć owoce i płozy boczne z tego obszaru.

Upewnij się jednak, że nie usuwasz głównych winorośli i nie zgniatasz łodygi podczas przycinania.

Rośliny towarzyszące dla wyszkolonych ogórków

Pionowe ogórki pozwalają lepiej wykorzystać przestrzeń, ale warzywa, takie jak pomidory, kukurydza, kapusta, brokuły i groszek, będą również doskonałymi roślinami towarzyszącymi dla tresowanych ogórków. Tylko upewnij się, że spełniasz wymagania każdej uprawy, takie jak odstępy i światło. Warto również zwrócić uwagę na unikanie sadzenia ziół i ziemniaków z ogórkami.

Zbieranie wyszkolonych ogórków

Możesz zbierać ogórki tydzień po kwitnieniu, tuż przed dojrzewaniem nasion i zbyt dużymi owocami. Ogrodnicy zalecają regularne zbieranie, aby zachęcić do produkcji rośliny. Owoce powinny dobrze przechowywać przez dwa tygodnie w temperaturze 55°F.

Wniosek

Dawno minęły czasy, w których masz zagracony ogród ogórków. Z kilkoma palikami, drutem i kratą możesz nauczyć się trenować ogórki w pomieszczeniach i na zewnątrz. Proces jest tak prosty, jak umieszczenie kołków między każdą rośliną lub doniczką i poziome ustawienie sznurka lub drutu.

Być może trzeba będzie również poprowadzić ogórki, owijając je wokół podpórki lub przywiązując paski tkaniny, aż zostaną zabezpieczone. Następnie utrzymuj wilgotność gleby i nawozić co dwa tygodnie, aby pobudzić wzrost. Możesz także szczypać pokazy boczne, kwiaty i wąsy, aż roślina dotrze do drutu, a następnie trenować na nim pokazy boczne.