Jak czyścić szkło w tunelu foliowym

Wiedza o tym, jak czyścić szkło tunelowe, jest niezbędna, aby zapewnić zdrowie Tobie i Twoim roślinom. Aby wyczyścić ściany ze szkła foliowego, możesz po prostu użyć ciepłej wody z mydłem i gąbki. Rutynowe czyszczenie ma kluczowe znaczenie, aby zapobiec wpływowi pleśni, niepożądanych szkodników i chorób na rośliny.

Szklarnie nie tylko zapewniają idealne środowisko do rozwoju roślin, ale także stwarzają idealne warunki do rozwoju szkodników, chorób i bakterii. Roztocza i inne owady mogą również zimować w tunelu foliowym, zimując w pęknięciach i szczelinach; algi będą rosły, a komary rozmnażają się na substancjach organicznych.

Jak czyścić szkło w tunelu foliowym

Te czynniki mogą być szkodliwe dla twoich roślin. Z tego powodu konieczne jest czyszczenie, dezynfekcja i dezynfekcja szklarni.

Jak czyścić szkło tunelowe?

Ważne jest, aby wyczyścić obie strony szkła tunelowego. Część zewnętrzna może zabrudzić się błotem lub kurzem. Wewnątrz może również zostać skażone sadzeniem, a z powodu wysokiej wilgotności mogą tworzyć się glony.

Na szczęście tunel foliowy wykonany ze szkła jest łatwy do czyszczenia. Oto jak:

Sprzątanie zewnętrznej szklarni

Wyczyść tunel foliowy ciepłą lub gorącą wodą i gąbką. Moczyć ściany wodą przez około 10 do 15 minut, w zależności od stopnia zabrudzenia. Gorąca woda rozluźnia zabrudzenia, ułatwiając czyszczenie.

Po zmiękczeniu brudu dodaj łagodny detergent lub uniwersalny środek czyszczący do wiadra z ciepłą wodą. Użyj miękkiej gąbki do wyszorowania szkła. W przypadku bardziej zabrudzonych ścian możesz użyć gąbki o większej sile szorowania. Upewnij się jednak, że nie porysuje twoich paneli.

Pozwól ścianom całkowicie wyschnąć. Następnie użyj naturalnej polerki do szkła, aby wypolerować szklane panele.

Sprzątanie wnętrza szklarni

Przed rozpoczęciem czyszczenia należy odłączyć wszelkie przewody elektryczne wewnątrz tunelu foliowego, aby zapewnić bezpieczeństwo. Zakryj wszystkie wyloty, które mogą być narażone na działanie wody.

Podobnie jak w przypadku części zewnętrznej, wymieszaj łagodny detergent lub uniwersalny środek czyszczący w wiadrze z ciepłą lub gorącą wodą. Możesz dodać środek dezynfekujący (jeśli twój uniwersalny środek czyszczący nie ma właściwości dezynfekujących), aby zabić istniejące bakterie, pleśń, grzyby i zapobiec ich wzrostowi.

Pozwól ścianom całkowicie wyschnąć – otwórz drzwi, otwory wentylacyjne itp., aby wyschły na powietrzu. Następnie użyj naturalnej polerki do szkła, aby wypolerować szkło. Jeśli chcesz wysuszyć szybę, użyj suchej szmatki lub szmatki.

Dlaczego warto kupić mini szklarnię?

Istnieje kilka powodów, dla których warto kupić mini szklarnię. Jest opłacalny, wygodny i działa jak zwykły tunel foliowy za połowę jego ceny. Poza tym, oto kilka powodów, dla których posiadanie minitunelowego to świetny pomysł:

Chroni rośliny przed niepogodą

Ulewne deszcze, silne wiatry, burze, grad i nie tylko mogą w mgnieniu oka uszkodzić plony. Wystarczy jedna zła burza, aby zniszczyć twój ogród. Umieszczenie roślin w tunelu foliowym chroni je przed niepogodą, szczególnie na obszarach o nieprzewidywalnym klimacie.

Dostępny w różnych rozmiarach

Co przychodzi ci na myśl, gdy myślisz o szklarni? Szklane urządzenie od podłogi do sufitu wielkości małego domu? Chociaż istnieje kilka ekstrawaganckich wyborów, szklarnie mają różne kształty i rozmiary. Nie zawsze potrzebujesz gigantycznego tunelu foliowego do swoich potrzeb w zakresie domowego ogrodnictwa. Często minitunel jest wystarczający do zaspokojenia potrzeb ogrodniczych przeciętnego właściciela domu.

Chroń swoje rośliny przed nieznośnymi owadami i zwierzętami

Gąsienice, mszyce, ślimaki, króliki i inne owady i zwierzęta lubią chrupać twoje liście i plony. Umieszczenie roślin w minitunelu z tworzywa sztucznego chroni je przed owadami i zwierzętami, które mogą uszkodzić twoją ciężką pracę. Dodatkowo trzymanie ich w tunelu foliowym chroni je przed chorobami zakaźnymi atakującymi rośliny.

Idealne dla początkujących w technologii tuneli wielokanałowych

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o technologii tuneli foliowych, najlepiej zacząć eksperymentować z mini szklarnią. Jak wspomniano, mini wersja jest opłacalna i działa jak zwykła szklarnia. Możesz dowiedzieć się o idealnych warunkach wzrostu poszczególnych roślin i zdecydować, czy nie powinieneś uaktualnić do większego tunelu foliowego.

Idealny dla osób o ograniczonej przestrzeni

Dla właścicieli domów z ograniczoną przestrzenią w ogrodzie inwestycja w minitunel foliowy jest świetną opcją. W mini-szklarni można uprawiać prawie wszystko i można ją umieścić na tarasach, tarasach, balkonach, a nawet na blatach. Najpopularniejszy rozmiar tunelu foliowego wynosi około 6 stóp. Ale jeśli jest dla ciebie za duży, są też mniejsze. Mimo że te szklarnie są małe, działają jak zwykła szklarnia.

Rozpocznij sadzenie wcześniej niż zwykle

Dzięki mini szklarni możesz rozpocząć sadzenie jeszcze przed nadejściem zimnej pory roku. Gdy pogoda się ociepli, możesz przesadzić swoje rośliny do swojego ogrodu. Sadząc wcześnie, będziesz mógł zbierać plony wcześniej, niż zamierzasz.

Końcowe przemyślenia na temat sposobu czyszczeniapolytunnelGlass

Teraz, gdy już wiesz, jak czyścić szkło tunelowe, zaplanuj (przynajmniej) dokładne czyszczenie co dwa lata, aby zapobiec rozwojowi bakterii, chorób, zwierząt i innych zwierząt wraz z Twoimi roślinami. Dzięki regularnej konserwacji będziesz mógł cieszyć się swoim tunelem foliowym przez wiele lat.