Jak rozwijać Gaillardię: wytyczne dotyczące wzrostu i nie tylko

Każdy, kto chce nauczyć się hodować Gaillardię w przydomowym ogródku lub w tunelu hobbystycznym, jest o kilka kroków bliżej do cieszenia się kocem z kwiatów na zewnątrz lub w domu. Gaillardia, odkryta przez francuskiego sędziego M. Gaillarda, jest powszechnie znana jako kwiaty kocowe ze względu na jasne kwiaty, które kiedyś przypominały wzór tkaniny pochodzącej z rdzennych Amerykanów.

Jakie są 3 gatunki Gaillardia?

Chociaż te polne kwiaty są krótkotrwałe, łatwo o nie dbać. Gaillardia występuje również w trzech różnych gatunkach – Gaillardia Aristata, Gaillardia Pulchella i Gaillardia x Grandiflora.

Jak rozwijać Gaillardię: wytyczne dotyczące wzrostu i nie tylko

Podczas gdy Gaillardia Aristata jest zwykle spotykana na preriach w całych Stanach Zjednoczonych, Gaillardia Pulchella to roślina jednoroczna, która jest uprawiana głównie w południowo-wschodniej części Ameryki. Jeśli nie jesteś świadomy, gatunek ten jest często hodowany z Gaillardia Aristata, aby stworzyć trzeci gatunek Gaillardia.

Gaillardia x Grandiflora jest hybrydą G. artistata i G. pulchella. Tego typu gatunki Gaillardia można zwykle znaleźć w centrach ogrodniczych i szklarniach.

Wszystkie trzy gatunki mają zazwyczaj takie same wymagania wzrostu. To sprawia, że ​​plan jest idealnym dodatkiem w ogrodach hodowców, którzy chcą bez wysiłku upiększyć swoje ogrody.

Wytyczne rozwoju dla Gaillardia A.K.A. Koc Kwiaty

Istnieją dwa sposoby na hodowanie kwiatów na kocu w Twoim ogrodzie. Możesz albo wyhodować ją z nasion, albo kupić sadzonkę, która jest już posadzona w pojemniku i przywieźć ją do domu, aby dalej rosnąć i dbać o nią.

Po posadzeniu we właściwym typie gleby i spełnieniu wymagań, których potrzebują, nasiona Gaillardia nie będą miały trudności z rozwojem. Chociaż praktycznie zajmą się sobą, nie pomoże, aby tu i tam poświęcić trochę TLC. Oto kilka wskazówek, o których należy pamiętać podczas uprawy kwiatów na kocu:

Światło

Gaillardia, bez względu na gatunek, uwielbia przebywać w pełnym słońcu. Chociaż mogą dobrze się rozwijać na obszarach, w których są w półcieniu, wpłynie to na produkcję kwiatów. W rezultacie twoje rośliny Gaillardia nie będą w stanie wyprodukować tak dużo kwiatów, jak w pełnym słońcu, a roślina będzie wiotczeć i wiotczeć.

Woda

Jeśli sadzisz z nasion lub dbasz o sadzonkę, może być konieczne częste podlewanie rośliny. Najlepiej podlewać ją co drugi dzień. Gdy Gaillardia zadomowią się i zaczną dojrzewać, rozwiną wysoką odporność na suszę.

Wiele osób, które uprawiały kwiaty kocowe, przyznaje, że większość ich roślin przetrwała, utrzymując je tylko w wodzie deszczowej. To dowodzi, jak bardzo rośliny są odporne na porę suchą. Jednak, aby upewnić się, że Twoja roślina przetrwa, nie zaszkodzi sprawdzać jej wilgotność od czasu do czasu i podawać jej wodę w razie potrzeby.

Gleba

Rośliny Gaillardia najlepiej rosną na dobrze przepuszczalnych glebach, ale giną w ciężkich glebach gliniastych. Nie ma też szczególnego znaczenia, jeśli chodzi o pH gleby. Sadząc z nasion, upewnij się, że gleba jest zawsze wilgotna i upewnij się, że gleba nie wyschnie, dopóki rośliny nie zostaną w pełni rozwinięte.

Nawóz

Jedną z zalet tego typu roślin jest to, że nie wymagają nawożenia. W rzeczywistości nawozy mogą nawet powodować szkodliwe skutki dla roślin gaillardia. Wielu hodowców widziało, jak ich rośliny rosną długonogie i przewracają się po zastosowaniu nawozu na swoich roślinach gaillardia.

Temperatura

Gaillardia uwielbiają pełne słońce i tolerują nawet najgorętsze dni lata. Nie muszą znajdować się w wilgotnym środowisku, ale dobrze radzą sobie w gorącym i suchym klimacie.

Korzyści z ogrodnictwa szklarniowego

Jeśli masz trudności z uprawą roślin, które chcesz w swoim ogrodzie, może być dla Ciebie jedno alternatywne rozwiązanie: szklarnie hobbystyczne. Ogrodnictwo tunelowe niesie ze sobą wiele korzyści. Tutaj są niektóre z nich:

Korzyść nr 1. Ciesz się przedłużonym sezonem wzrostu

Kiedy masz szklarnię hobbystyczną, nie będziesz musiał polegać na aktualnej porze roku lub pogodzie w Twojej okolicy. Jeśli zbliża się sezon zimowy, możesz umieścić swoje ciepłe rośliny w tunelu hobbystycznym, aby mógł stale rosnąć. W szklarni hobbystycznej możesz używać różnych technik, takich jak wentylatory i poduszki grzewcze, aby utrzymać stabilną temperaturę wokół rośliny i idealną dla jej wzrostu.

Korzyść nr 2. Posadź dowolny rodzaj

Kiedy masz szklarnię hobbystyczną, możesz posadzić wszystko, co chcesz. Niezależnie od tego, czy planujesz uprawiać rośliny, o których nie wiadomo, czy przetrwają na twoim obszarze, czy planujesz hodować roślinę w zimnych porach roku na początku wiosny przez całe lato, możesz ufać, że apolytunnel zapewni Twoim roślinom wszelkie wymagania dotyczące temperatury i wilgotności musi rosnąć. Co więcej, Twoje szanse na sukces mogą nawet wzrosnąć, jeśli posadzisz swoje rośliny w szklarni hobbystycznej.

Korzyść nr 3. Zapobiegaj niszczeniu roślin

Jeśli martwisz się szkodnikami, chorobami i trudnymi warunkami pogodowymi, jednym ze sposobów na zapewnienie bezpieczeństwa Twoim roślinom jest umieszczenie ich w szklarni hobbystycznej. Po pierwsze, chroni przed szkodnikami i chorobami dzięki folii z tworzywa sztucznego lub powłoce z włókna szklanego. Po drugie, zabezpieczenie roślin wewnątrz załączonego tunelu hobbystycznego zapewnia, że ​​nie zostaną uszkodzone przez trudne warunki pogodowe, takie jak ulewne deszcze i silne wiatry.

Ostatnie słowa: jak wyhodować Gaillardię

Jeśli chcesz uprawiać łatwe w utrzymaniu, ale piękne rośliny w swoim ogrodzie, rośliny Gaillardia są zdecydowanie dobrym wyborem. Dowiedz się, jak z powodzeniem sadzić rośliny Gaillardia, zwracając uwagę na wymienione powyżej wymagania. Jeśli dodasz do niego kilka wskazówek dotyczących pielęgnacji, nie minie dużo czasu, zanim kwiaty Gaillardia zaczną wypełniać Twój ogród lub szklarnię.