Kiedy prawidłowo sadzić trawy ozdobne?

Wiedza o tym, kiedy sadzić trawy ozdobne, ma kluczowe znaczenie dla uzyskania najlepszych wyników, dlatego zaznaczaj swoje kalendarze wiosną lub jesienią. Te pory roku to idealny czas na sadzenie traw ozdobnych, a korzystanie ze szklarni zwiększa szansę na sukces. Chociaż nikt nie chce widzieć traw takich jak chwasty rosnące w szklarni, trawy ozdobne są warte wysiłku w pomieszczeniach ze względu na estetykę i być może źródło dochodu.

Rosnąca popularność traw ozdobnych sprawia, że ​​uprawa w pomieszczeniach jest bardzo satysfakcjonująca. Możesz ich użyć, aby poprawić wygląd swojego krajobrazu, dlatego dobrze jest wiedzieć, kiedy je sadzić i jak je prawidłowo uprawiać. Tunel foliowy pozwoli ci również modyfikować środowisko specyficzne dla twojej trawy ozdobnej, więc sprawdź, jaki rodzaj trawy uprawiasz.

Kiedy prawidłowo sadzić trawy ozdobne?

Najlepszy czas, kiedy sadzić trawy ozdobne i jak się przygotować przed sadzeniem

Najlepszą porą na sadzenie traw ozdobnych jest wiosna lub jesień. Obydwa mają zalety, a ponadto możesz rosnąć w zależności od idealnego środowiska uprawy trawy ozdobnej. Pamiętaj, że każdy rodzaj ma różne wymagania, więc niektóre mogą dobrze sobie radzić w warunkach wiosny, jesieni lub innej pory roku.

Wiosna

Jeśli posadzisz trawy ozdobne na wiosnę, pomoże to im stworzyć bezpieczny system korzeniowy gotowy na zimę. Ale ponieważ już używasz szklarni, warunki zimowe nie byłyby tak trudne dla twoich roślin. Mimo to chcesz, aby trawy miały dobrze ugruntowane korzenie, aby uniknąć problemów, gdy nadejdą niskie temperatury.

W zależności od gatunku, możesz skosić trawy na wiosnę, zanim zaczną nowy wzrost. Dzięki temu będziesz mieć kolejny sezon na cieszenie się pięknymi trawami. Jeśli nie korzystasz ze szklarni, pozostałe główki nasienne w zimie mogą również przyciągać ptaki.

Upadek

Chociaż sadzenie jesienne jest również możliwe, rozważ to jako drugą opcję, ponieważ wymaga dodatkowych środków ostrożności. Możesz również sprawdzić strefę mrozoodporności swojego stanu, aby poznać przewidywane daty przymrozków i wypatrywać możliwych ostrych zim. A jeśli zdecydujesz się na jesienne sadzenie traw ozdobnych, pamiętaj, aby zakończyć je w połowie sierpnia do końca września.

Jak można się spodziewać, pierwszą zimę zapewnij mulcz ze słomy lub siana, aby zapewnić powodzenie i ochronę. Większość ogrodników poleciłaby nawet mulczowanie po kilku silnych uderzeniach mrozu. Aby trawy szybko się zadomowiły, zadbaj o wilgotność gleby.

Przygotowanie przed sadzeniem

Wiedza, kiedy sadzić trawy ozdobne, to tylko wierzchołek góry lodowej. Przygotowanie gleby przed sadzeniem jest również kluczowe dla sukcesu tych bylin. Idealnie, jeśli chcesz przygotować swój teren jesienią, uprawiając ziemię.

To sprawia, że ​​jest bardziej praktyczny, a także pomaga w rozmrażaniu w okresie zimowym. Można ponownie do wiosny, nawozić glebę i wcześniej sprawdzić, czy jest dobrze odwodniona. Jeśli używasz garnków w szklarni, upewnij się, że będą dobrze odpływać.

Otwór do sadzenia traw ozdobnych powinien być tak głęboki, jak poprzednia głębokość uprawy. Może być dwa razy szersza niż ostatnia dziura i pamiętaj, aby namoczyć ją przed umieszczeniem roślin na miejscu. Uważaj, aby nie przelać lub nie sadzić traw zbyt głęboko, aby zapobiec gniciu.

Ciepły sezon vs. Trawy dekoracyjne Cool Season

Korzystne będzie dla Ciebie określenie rodzaju trawy ozdobnej przed sadzeniem. W ten sposób możesz dostosować się do określonych wymagań pielęgnacyjnych i dostosować tunel foliowy do ich optymalnych warunków.

Ciepłe trawy ozdobne

Ten rodzaj trawy dobrze rozwija się latem, gdy temperatura jest wysoka. Niektóre przykłady traw na ciepły sezon, które możesz mieć, to Pennisetum, Acorus i Erianthus. Zaczynają rosnąć w połowie wiosny i przechodzą w stan uśpienia przed zimą.

Zaletą uprawy w tunelu foliowym jest to, że jeśli temperatury są nadal niskie, możesz użyć systemu ogrzewania, aby im pomóc. W przeciwnym razie nigdy nie sadź tych traw wczesną wiosną lub późną zimą. Zamiast tego zacznij od późnej wiosny do połowy lata.

Trawy ozdobne w chłodnym sezonie

Przykładami traw chłodnych są Festuca i koeleria. W przeciwieństwie do poprzedniego typu dobrze rozwijają się w niskich temperaturach. Trawy te rosną od późnej zimy lub wczesnej wiosny do wczesnego lata, w zależności od gatunku.

Kiedy nadejdzie lato, przejdą w stan uśpienia i wznowią wzrost, gdy temperatura spadnie. Można je rozpocząć późnym latem lub wczesną jesienią, a powinny być gotowe w przyszłym roku wczesną wiosną. Ten czas pozwala na masę, gdy rosną w chłodne miesiące.

Wniosek

Kwiaty nie są jedynymi estetycznymi roślinami, które można uprawiać. Wiedząc, kiedy sadzić trawy ozdobne i jak odpowiednio o nie dbać, możesz poprawić wygląd swojej przestrzeni lub tunelu foliowego bez komplikacji, jakich można by się spodziewać przy innych roślinach ozdobnych. Najlepszą porą na sadzenie jest wiosna, ale można też sadzić jesienią.

Optymalnym rozwiązaniem byłoby przygotowanie obszaru przed sadzeniem, aby upewnić się, że gleba jest żyzna i dobrze przepuszczalna. Musisz również określić, czy twoje trawy są w ciepłym lub chłodnym sezonie, aby zapewnić najlepsze środowisko i praktyki. Możesz je hodować w tunelu foliowym lub w pojemnikach, aby upewnić się, że spełniasz ich wymagania.