Jak Deadhead Salvia. Najlepszym sposobem

Istnieją trzy kwestie, aby wiedzieć, jak zagłuszyć szałwię. Bardziej niż właściwą technikę rozmnażania, chcesz nauczyć się praktyk pielęgnacyjnych, aby utrzymać te krzewy w zdrowiu i jak najlepiej wyglądać. Można je również hodować w tunelu foliowym, aby kontrolować środowisko i dostosowywać się do posiadanej odmiany szałwii.

Pamiętaj, że istnieje wiele odmian szałwii, które również różnią się wymaganiami i praktykami zarządzania. Mimo to wydłużony okres kwitnienia szałwii sprawia, że ​​jest to roślina warta badań i uprawy. Umiejętność prawidłowego zabijania szałwii zagwarantuje piękne kwiaty i więcej zapylaczy w Twoim ogrodzie.

Jak Deadhead Salvia. Najlepszym sposobem

Jak łatwo zabić szałwię

Przygotowanie

Podobnie jak w przypadku martwych roślin, musisz wcześniej sprawdzić swoje narzędzia pod kątem martwej szałwii. Czyszczenie i dezynfekcja narzędzi ma kluczowe znaczenie dla zapobiegania infekcjom i rozprzestrzenianiu się szkodników i chorób wśród roślin. Deadheading stwarza możliwość przedostania się patogenów do twoich roślin, a to może potencjalnie zabić twoje szałwie.

Czego możesz użyć do czyszczenia i dezynfekcji narzędzi? Wybielacz chlorowy i alkohol izopropylowy to jedne z najłatwiejszych środków dezynfekujących do narzędzi. Co więcej, nie zapomnij naostrzyć nożyc i noży, ponieważ czyste cięcie zapewni również, że nie uszkodzisz roślin, a jednocześnie utrzymasz ich dobry wygląd.

Czas

Szałwia szałwiowa to nie tylko pielęgnacja i odmładzanie, ale także doskonały sposób na zapewnienie tym roślinom nieprzerwanego okresu kwitnienia. Pamiętaj, że piękne rośliny szałwii są uwielbiane za kwitnienie przez długi czas, a czas obumierania jest kluczowy, aby zachęcić do tego okresu. Ogólnie rzecz biorąc, idealny czas na zamieranie szałwii przypada na środek lata.

Ten czas jest optymalny, ponieważ rośliny szałwii zaczynają kwitnąć latem. Zauważysz, że kwiaty znikają w połowie sezonu, więc martwe liście w tym czasie mogą przedłużyć kwitnienie. Pomoże to również roślinom skoncentrować się na produkcji większej liczby kwiatów, ponieważ usuniesz martwe kwiaty.

Co więcej, martwienie się w środku sezonu uniemożliwi produkcję nasion. Jeśli przestaniesz wysiewać, szałwia może kwitnąć nieprzerwanie aż do zimy. Możesz również rozważyć przycięcie roślin po okresie kwitnienia, jeśli masz wieloletnie szałwie, aby pomóc im przetrwać zimę.

Metoda

Sam sposób zagłady szałwii nie różni się od innych roślin. Po upewnieniu się, że masz ostre i odkażone suszone śliwki lub nożyczki, możesz zacząć usuwać martwe i wyblakłe kwiaty. Przydatną wskazówką do tej metody jest znalezienie najwyższej pary liści w łodydze.

Chcesz uniknąć pączków na tych liściach, ponieważ później zamienią się one w nowe kwiaty. Użyj tego jako wskazówki, gdzie przyciąć łodygę, ponieważ możesz ciąć powyżej pąków. Możesz również zastosować tę technikę do łodyg bez pąków, ale z martwymi kwiatami.

Generalnie zauważysz, że kwiaty znajdujące się najdalej od korzeni szałwii obumierają szybciej. Dlatego zawsze możesz sprawdzić szczyt swojej szałwii w połowie sezonu wegetacyjnego. Zastosuj omówioną technikę i powinieneś zachęcić rośliny do tworzenia większej liczby kwiatów i przedłużenia kwitnienia.

W trosce o szałwię

Szałwie to nie tylko piękny dodatek do ogrodu. Przynoszą również więcej zapylaczy do ogrodu, więc utrzymanie ich pomoże innym roślinom. Możesz rozważyć uprawę w pomieszczeniu, aby nie redukować ich kwitnienia.

Lokalizacja

Stabilne warunki w tunelu foliowym powinny sprzyjać zdrowiu i kwitnieniu Twojej rośliny. Ogólnie rzecz biorąc, idealna lokalizacja dla szałwii zależy od rodzaju i odmiany, którą posiadasz. Obszar, który jest w pełni nasłoneczniony, byłby najlepszy do kwitnienia.

Woda i karmienie

Dobrze przepuszczalna gleba zapewni zdrowie szałwii, ale zapewni również utrzymanie wilgoci. Pamiętaj, aby latem utrzymywać rośliny nawilżone, ale nigdy nie podlewaj szałwii. Z drugiej strony dobrą wiadomością jest to, że szałwia nie wymaga nawozu, aby dobrze kwitnąć, ale każdej wiosny można kompostować i ściółkować.

Przycinanie

Oprócz martwienia się przez cały sezon, szałwie można przycinać również po zakończeniu kwitnienia. Możesz sprawdzić zdrewniałe łodygi w dolnej części rośliny i je usunąć. Po pierwszym zabójczym mrozie wskazane jest również odcięcie szałwii z powrotem na cal nad ziemią w celu konserwacji.

Wniosek

Nie jest typowe, aby znaleźć odporną roślinę, która również nosi piękne kwiaty i przyciąga zapylacze. Umiejętność martwienia szałwii przedłuży okres kwitnienia i w pełni zachęci do kwitnienia, aby skorzystać z tej wspaniałej rośliny. Sama metoda jest prosta, w której musisz tylko pamiętać o narzędziach, czasie i samym procesie.

Użyj oczyszczonych i ostrych narzędzi i zacznij usuwać martwe lub wyblakłe kwiaty w środku lata. Możesz przeciąć nowe pąki i sprawdzić górną część rośliny, ponieważ tam kwiaty umierają najszybciej. W ramach konserwacji można również przycinać zdrewniałe łodygi.

Ogólnie szałwie są stosunkowo beztroskimi roślinami, ale ich ścięcie sprawi, że kwiaty będą się pojawiać. Można je również hodować w tunelu foliowym obok innych roślin, aby zachęcić zapylacze. Nie musisz nawozić szałwii, aby wpłynąć na kwitnienie, ale zapewnienie nawilżenia za pomocą martwych głów i przycinania zapewni im zdrowie na nadchodzące sezony.