Jak rozmnażać krwawiące serca: 4 pomocne wskazówki

Wiedza o tym, jak rozmnażać krwawiące serca, powinna być najważniejszą pozycją na liście rzeczy do zrobienia, jeśli jesteś osobą, która bardzo lubi te kwiaty w kształcie serca. Wiedza o samej roślinie nie wystarczy, aby rośliny te rozkwitały tak, jak chcesz.

We wczesnych dniach wiosny, jeśli natkniesz się na czerwone, różowe, a nawet białe wiszące kwiaty z płatkami w kształcie serc, z pewnością będziesz wyglądać dwa razy ze zdumienia. Te byliny nazywane są krwawiącymi sercami i są definicją piękna.

Jednak ich urocze kwiaty mogą trwać tylko ulotną chwilę. Ponieważ są wrażliwe na wysokie temperatury, ich kwiaty stopniowo przechodzą w stan uśpienia, gdy zbliża się lato. I właśnie wtedy powinna nastąpić propagacja.

Podstawy rozmnażania krwawiących serc

W zależności od tego, jak zdecydujesz się kontynuować proces propagacji, zaleca się rozpoczęcie w różnym czasie. Sadzonki najlepiej rozpocząć, gdy sezon przechodzi od wiosny do lata, natomiast w przypadku nasion późną jesienią i wczesną zimą.

Różne sposoby rozmnażania krwawiących serc

Łatwiej i szybciej można to obejść, korzystając z sadzonek. Jeśli masz już krwawiące serca w swoim ogrodzie, możesz sam zabrać okaz do przeszczepu. W przeciwnym razie możesz zapytać kogoś, kogo znasz, kto je ma.

Jeśli jednak nie masz innych źródeł sadzonek korzeniowych, alternatywą może być wyhodowanie ich z nasion. Nie jest to zła metoda sama w sobie. Jednak proces ten może być znacznie dłuższy, dlatego zaleca się rozpoczęcie stosunkowo wcześniej.

Pamiętaj, że niezależnie od tego, jak zdecydujesz się rozmnażać krwawiące serca, z pewnością przyniosą ci efemeryczne romantyczne rozkwity, gdy nadejdzie wiosna. Mogą być krótkotrwałe, ale ich wspaniałość byłaby warta wysiłku.

Jak propagować krwawiące serca

Proces rozmnażania krwawiących serc jest niezwykle łatwy. Aby dać Ci pomysł, zapoznaj się z tymi praktycznymi wskazówkami:

Wskazówka 1: Zbierz sadzonki we właściwym czasie

Ponieważ nie chcesz, aby pędy pękały, najlepiej zbierać sadzonki z kwiatów, gdy tylko zakwitną i będą dobrze nawodnione. Dzieje się tak dlatego, że nowe przyrosty i te wilgotne będą stosunkowo bardziej miękkie w porównaniu z innymi.

Wskazówka 2: Pozbądź się liści i użyj hormonu ukorzeniającego

Mając je dla siebie, przejdź do dolnej połowy sadzonek korzeniowych. Pozbądź się liści, a jeśli chcesz przyspieszyć proces, możesz zanurzyć je w ukorzeniającym się hormonie. Posadź je w pojemniku i przesadzaj pojedynczo, gdy nadejdzie nowy wzrost.

Wskazówka 3: Zasadź wiele nasion w pojemniku

W przypadku uprawy nasion możesz posadzić wiele z nich w jednym pojemniku, o ile w każdym otworze jest tylko jeden, a pomiędzy nimi jest wystarczająco dużo miejsca. Garnek przykryj folią i włóż do zamrażarki na około półtora miesiąca.

Wskazówka 4: Zapewnij swoim roślinom idealne warunki

Zapewnij idealne warunki, takie jak umiarkowana ekspozycja na światło słoneczne i podlewaj je, gdy gleba zacznie wysychać. Nie trzymaj go wilgotnym, ale nie czekaj, aż się wysuszy. Już od dwóch do sześciu miesięcy nadejdzie nowy wzrost.

Największe korzyści z uprawy roślin w szklarni

Jeśli planujesz założyć własną szklarnię, wiedz, że jesteś na dobrej drodze.Polytunnelgardening oferuje wiele wspaniałych korzyści, takich jak:

Zapobiega inwazji szkodników

Dodatkowa warstwa ochrony, którą posiada twój tunel foliowy, będzie trzymać te niszczycielskie owady i zwierzęta na dystans. Nie musisz się martwić, jeśli jakaś gąsienica lub larwa kapuściana przeżuwa wszystkie twoje warzywa. Najlepszą rzeczą w posiadaniu własnego tunelu foliowego jest to, że minimalizuje potrzebę używania toksycznych chemikaliów i pestycydów, aby pozbyć się tych niechcianych stworzeń.

Chroni twoje rośliny przed żywiołami

Każdy tradycyjny ogrodnik na zewnątrz chciałby mieć pewność, że jego warzywa, owoce, zioła i rośliny ozdobne są bezpieczne w ciągle zmieniających się warunkach pogodowych. Z tego powodu dokonują awaryjnych przygotowań, zanim nadejdzie burza. Jednak z ogrodnikami tuneli foliowych jest zupełnie inaczej, ponieważ tunel foliowy działa jak tarcza, która zapewnia bezpieczeństwo ich roślinom niezależnie od pogody i tego, co dzieje się w środowisku zewnętrznym.

Możesz kontrolować warunki wzrostu roślin

Stworzenie własnego tunelu foliowego daje swobodę kontrolowania środowiska uprawy roślin. Dzięki zamkniętej przestrzeni regulacja poziomu temperatury, wilgotności, wentylacji i światła nie będzie dla Ciebie problemem.

Wydłużenie sezonu wegetacyjnego

Kolejną zaletą uprawy roślin w zamkniętej przestrzeni są niezliczone możliwości uprawy różnych rodzajów roślin przez cały rok. Kontrolowane środowisko pozwala na utrzymanie określonego poziomu ciepła i wilgotności, co ułatwia uprawę roślin tropikalnych i egzotycznych, które nie pochodzą z Twojego obszaru.

Na wynos

Tak długo, jak przeczytałeś, jak propagować krwawiące serca, przestrzeganie instrukcji i wskazówek nie powinno być zbyt trudne. Zawsze pamiętaj, aby nie zaniedbywać ich potrzeb, aby zapewnić im wzrost i rozwój.