Jak przycinać persymony: 6 praktycznych wskazówek

Zastanawiasz się, jak przycinać persymony? Smakowite owoce i piękne drzewa są powodem, dla którego wiele osób interesuje się uprawą persymony na swoich podwórkach.

Persymony są znane ze swojego słodkiego i miodowego smaku i mogą być spożywane na świeżo, suszone lub dodawane do wielu deserów na całym świecie. Niezbędne jest nauczenie się skutecznego przycinania persymonów, aby stworzyć mocną ramę dla drzewa.

Jak przycinać persymony: 6 praktycznych wskazówek

Przycinanie to praktyka odcinania słabych, niezdrowych lub martwych konarów drzewa. Głównym celem przycinania jest poprawa jego formy, przyspieszenie wzrostu i zmniejszenie niebezpieczeństwa rozprzestrzeniania się choroby. Utrzymuje również zdrowe drzewa i pomaga w produkcji owoców.

Prune Persimmons: praktyczne wskazówki

Przycinanie Persimmons powinno odbywać się co najmniej raz w roku w okresie zimowym. Dzieje się tak, ponieważ w tych czasach sok jest zwykle uśpiony. Upewnij się, że usuwasz nadmierny wzrost, wszelkie martwe lub źle położone drewno oraz niechciane gałęzie.

Oto kilka prostych wskazówek, jak skutecznie przycinać swoje persymony:

Wskazówka nr 1. Wybierz odpowiedni czas

Bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiedni czas przycinania persymonów, ponieważ w znacznym stopniu wpłynie to na drzewo. Aby uzyskać najlepsze wyniki, przycinaj drzewa persymony wczesną wiosną lub późną zimą, gdy są w stanie uśpienia. Pomoże to chronić zdolność owocowania drzewa.

Ważne jest również przycinanie gałęzi Persimmon w okresie owocowania, ponieważ może to pomóc w produkcji większej ilości owoców. W idealnym przypadku przycinanie powinno odbywać się co roku, aby usunąć nowy wzrost i wierzchołki gałęzi drzewa.

Wskazówka 2. Naostrz i wyczyść swoje narzędzia

Ważne jest, aby zebrać odpowiednie narzędzia do przycinania. Potrzebne narzędzia to nożyce boczne i sekatory. Są one zwykle dostępne w sklepach z artykułami ogrodniczymi i w Internecie.

Podczas ostrzenia właściwych narzędzi ważne jest, aby postępować ostrożnie, aby uniknąć obrażeń. Upewnij się, że narzędzia są równomiernie naostrzone, aby gałęzie były cięte czysto, a tkanki roślin nie zostały uszkodzone. Pamiętaj, aby używać czystych narzędzi, aby uniknąć infekcji delikatnych tkanek drzewa przez patogeny.

Wskazówka nr 3. Kompletne przycinanie korekcyjne i amp; przycinanie

Przycinanie korekcyjne to proces usuwania obumierających gałęzi. Usunięcie martwego ciężaru pomoże zapewnić kształt drzewa. Ważne jest również, aby skupić się na reszcie drzewa, skracając długość każdej gałęzi o jedną trzecią, co pomoże we wzroście drzewa Persimmon.

Podczas przycinania pracuj również na zatłoczonych gałęziach drzew Persimmon. Przepełnione korony będą blokować światło słoneczne, utrudniając w ten sposób wzrost drzewa. Od czasu do czasu przycinaj drzewo, aby zachować jego przyjemny kształt.

Wskazówka nr 4. Trenuj swoje persymony

Trenuj swoje drzewo, aby rosło w pożądanym kształcie. Jego wzrost może być dyktowany we właściwym kierunku. Lepiej poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z systemami wzrostu, aby trenować drzewa Persymony.

Jednym ze sposobów na to jest użycie kratownicy do podtrzymywania i trenowania niektórych gałęzi. Posadź drzewo persimmon około sześciu do dziesięciu cali od ogrodzenia. Możesz również użyć centralnego lidera do treningu, ale w tej sytuacji drzewo może urosnąć wyżej niż oczekiwano.

Wskazówka nr 5. Wybierz odpowiednie środowisko

Drzewa persymony najlepiej rosną w opuszczonych miejscach. Oznacza to, że w pobliżu nie powinno rosnąć żadne inne rośliny, ponieważ spowoduje to konkurencję o składniki odżywcze. Ten rodzaj drzewa potrzebuje wszystkich składników odżywczych, jakie może uzyskać, aby wyprodukować świeże, obfite owoce.

Persymony są rośliną zimową i najlepiej rosną w niższych temperaturach. Toleruje temperatury poniżej -25℉.

Wskazówka #6. Użyj trochę nawozów

Zdrowa gleba determinuje wzrost drzewa i jego owoców, dlatego tak ważne jest od czasu do czasu dokarmianie gleby zrównoważonymi nawozami (10-10-10). Możesz zrobić to w domu lub kupić w lokalnym przedszkolu lub supermarkecie.

Uprawa persimmon w półprofesjonalnej szklarni

Przycinanie Persimmons może być trudne bez odpowiedniego środowiska i narzędzi. Ale w przypadku szklarni półprofesjonalnych pielęgnacja drzew Persimmon będzie znacznie wygodniejsza ze względu na ogólny stan środowiska. Poza tym, oto dwie największe korzyści wynikające z używania półtunelowego propolisu do uprawy drzew Persimmon:

Ochrona przed warunkami pogodowymi

Jedna z największych korzyści płynących z posiadania półtuneli z propolitu, która chroni Twoje delikatne sadzonki persymonek przed ekstremalnymi warunkami pogodowymi. Niezależnie od tego, czy nadciągają silne wiatry, czy zbliżają się ulewne deszcze, umieszczenie drzewek wewnątrz półtunelu ochroni je przed niebezpieczeństwem powodzi.

Ochrona przed szkodnikami

Dzięki obudowie, którą zapewniają szklarnie semi-pro, będziesz mieć pewność, że Twoja młoda roślina persimmon będzie chroniona przed wszelkimi szkodnikami i chorobami. Dzięki półtunelowi propylenowemu pokrytemu włóknem szklanym lub wytrzymałymi foliami z tworzywa sztucznego, mniejsze szkodniki będą w stanie przeniknąć do obudowy.

Jak przycinać persymony: ostatnie słowa

Ważne jest, aby być uważnym i zaangażowanym w przycinanie Persimmons. Dzięki odpowiednim narzędziom, informacjom i chęci, zbieranie owoców wydaje się być nagrodą. Proste i praktyczne sposoby przycinania Persimmons to droga do zrobienia.

Ważne jest, aby nauczyć się przycinać persymony, ponieważ pomoże to we wzroście drzewa. Będzie ładniejsza estetycznie, a owoce będą znacznie smaczniejsze po przycięciu.