Materac Zinus UK Jak długo można rozbudowywać? Plus najlepsze wskazówki!

Prosta odpowiedź na pytanie, jak długo rozkłada się materac Zinus UK – wynosi do 3 dni. Najlepiej byłoby zapoznać się z czasem, którego należy się spodziewać, aby Twoje łóżko skończyło się powiększać lub napełniać. W ten sposób będziesz wiedział, kiedy sprawdzić, czy Twój materac ma problemy lub uszkodzenia, które różnią się od jego prawidłowej formy.

Podobnie jak materace piankowe z pamięcią kształtu, w pełni wykorzystasz swoje łóżko Zinus dopiero po zakończeniu jego rozszerzania. W końcu Zinus wprowadza różne typy, które również wykorzystują piankę pamięciową jako podstawowy materiał. Porozmawiamy więcej o tych popularnych łóżkach poniżej.

Materac Zinus UK Jak długo można rozbudowywać? Plus najlepsze wskazówki!

Jak długo trwa rozszerzenie materaca Zinus w Wielkiej Brytanii?

Jeśli Twój materac Zinus w Wielkiej Brytanii właśnie dotarł, rozszerzenie może zająć 72 godziny. Czekanie na ten okres pomoże ci poznać rzeczywistą wysokość i wymiary twojego łóżka, ale firma powiedziała również, że powinno wystarczyć skorzystanie z materaca już pierwszej nocy. Podobnie jak w przypadku innych łóżek, korzystanie z materaca Zinus przyspieszy dekompresję.

Ale co, jeśli nie możesz jeszcze wyjąć go z pudełka? Być może jesteś zajęty przenoszeniem i rozpakowywaniem, więc nie możesz od razu wyjąć materaca Zinus z opakowania. Najlepiej, jeśli wyjmiesz go tak szybko, jak to możliwe, ale powinno wystarczyć przechowywanie go w pudełku przez tydzień od daty dostarczenia.

Jak długo należy czekać na dekompresję materaca? Zinus zaleca spanie w łóżku przez pierwsze 48-73 godziny. Możesz jednak skontaktować się z ich obsługą klienta, jeśli materac nie osiągnął oczekiwanej grubości po tygodniu w celu zgłoszenia roszczenia gwarancyjnego.

Co to jest materac Zinus w Wielkiej Brytanii?

Być może zastanawiasz się, dlaczego rozszerzanie się materaca Zinus zajmuje trochę czasu. Powodem jest to, że wykorzystuje piankę z pamięcią, która ma warstwy kompresowane podczas transportu. Większość łóżek piankowych z pamięcią kształtu wykorzystuje tę okazję również do zakończenia odgazowywania, dzięki czemu użytkownik nie czuje już zapachu chemikaliów.

Ale mówiąc o tym, powinieneś wiedzieć, że materace Zinus wykorzystują BioFoam z ekstraktem z zielonej herbaty, węglem drzewnym i olejem z nasion rącznika, aby zachować świeżość materiału. Sama pianka posiada nawet certyfikat CertiPUR-US, więc wiesz, że jest bezpieczna dla zdrowia. Ponadto Zinus został przetestowany i spełnił włoskie wymagania dotyczące palności.

Powinieneś mieć pewność, że Twoje łóżko nie zawiera formaldehydu, ftalanów, rtęci, ołowiu, metali ciężkich i środków zmniejszających palność. Ale co z jego długowiecznością? Według firmy można przedłużyć żywotność materaca obracając go, ale nigdy nie odwracaj go, ponieważ nie jest kompatybilny z konstrukcją łóżka.

Jak mogę przyspieszyć rozszerzanie mojego materaca?

Wyjmij i użyj

Trzy dni oczekiwania, aż materac osiągnie właściwą formę, mogą być długim czasem. Możesz jednak wykonać kilka praktyk, aby skrócić ten okres, a dekompresję łóżka możesz wykonać po 48 godzinach. Na przykład chcesz go rozpakować w ciągu 72 godzin od przybycia, aby przyspieszyć jego rozwój.

Pomoże Ci to również w pełni wykorzystać 100-nocny okres próbny snu od Zinus. Po wyjęciu możesz spać na nim przez pierwszą noc, aby otworzyć kieszenie powietrzne.

Rozgrzej się

Niektórzy użytkownicy nawet chodzą lub toczą się po materacu Zinus, który powinien być bezpieczny. Czy temperatura pomoże w dekompresji materiału? Materace Zinus reagują na temperaturę, więc ciepło Twojego ciała pomoże mu jeszcze szybciej się rozszerzać.

Możesz także utrzymać ciepło w pomieszczeniu lub użyć parowca, aby nakierować na określone części materaca. Krawędzie i rogi mogą urosnąć, a użycie parowca do skoncentrowania się w tych obszarach powinno przyspieszyć pełne rozszerzenie łóżka. Ogólnie rzecz biorąc, warto czekać, jeśli masz wygodny i podtrzymujący sen, ale te wskazówki powinny przyspieszyć dekompresję.

Czy muszę czekać 48 godzin na piankę pamięciową?

Większość producentów nie ma konkretnych ograniczeń, które mówią, że użytkownicy nie powinni spać na materacu piankowym z pamięcią kształtu, jeśli nie skończył się on rozszerzać lub dekompresować. Możesz turlać się lub leżeć na łóżku już pierwszego dnia i nie powinno to spowalniać jego rozszerzania. Istnieją jednak pewne wady, których można się spodziewać.

Odgazowywanie

Po pierwsze, większość materacy piankowych z pamięcią kształtu ulatnia się, zwłaszcza po wyjęciu z pudełka. Musisz przewietrzyć swój nowy materac piankowy z pamięcią kształtu na zewnątrz, aby pomóc rozproszyć zapach chemiczny. Chociaż te opary nie są niebezpieczne, niektórzy ludzie mogą być bardziej wrażliwi na odgazowanie.

Nieprzyjemny sen

Warto poczekać, aż pianka z pamięcią kształtu skończy się rozszerzać, ponieważ użycie jej wcześniej oznacza, że ​​nie uzyskasz zamierzonej struktury. Łóżko może nie być tak dopasowane, a niektóre części mogą być nierówne. Jeśli twoja postawa nie jest idealna podczas snu, możesz obudzić się z bólem ciała.

Ogólnie rzecz biorąc, decyzja o odczekaniu dwóch dni przed użyciem materaca piankowego z pamięcią należy do Ciebie. Jak właśnie przeczytałeś z Zinusem, rolowanie i spanie w nowym łóżku pomoże nawet szybciej się rozpakować. Po prostu pamiętaj, czego można się spodziewać po większości produktów piankowych z pamięcią kształtu.

Wniosek

Materace Zinus UK są jednym z najpopularniejszych produktów piankowych z pamięcią kształtu. Ale czy wiesz, czego się spodziewać po materacu Zinus UK, jak długo będzie się rozwijać? Firma wspomniała, że ​​może to zająć od 48 do 72 godzin, ale można na nim spać przez cały ten okres.

Stosowanie i ciepło również powinny przyspieszyć dekompresję. Jeśli minął tydzień, a Twoje łóżko Zinus nadal nie osiągnęło zamierzonej grubości, możesz skontaktować się z ich obsługą klienta.