Jak przeszczepić Black Eyed Susans w 3 krokach?

Jeśli chcesz wiedzieć, jak przeszczepić czarnookie susan, będziesz zadowolony, że to tylko trzy kroki. Pamiętaj, że zawsze będzie to przydatna umiejętność, niezależnie od tego, czy chcesz rozmnażać czarnookie susan, czy też zamierzasz przenieść te, które zacząłeś w pomieszczeniu. W końcu w niektórych regionach lepiej jest hodować rośliny w szklarni, a później przesadzać je na zewnątrz.

Ponieważ czarnookie susan to krótkowieczne byliny, musisz wiedzieć, jak je prawidłowo przeszczepić. Postępując zgodnie z poniższymi wskazówkami, możesz łatwo zapobiec szokowi związanemu z przesadzaniem i zapewnić, że Twoje rośliny będą dobrze prosperować po ich przesadzeniu. Ten artykuł zawiera również dodatkowe wskazówki dotyczące opieki i utrzymania czarnookich susan.

Jak przeszczepić Black Eyed Susans w 3 krokach?

Przesadzanie czarnookich Susan dla początkujących

Krok 1. Przygotowanie

Pierwszym krokiem w przesadzaniu czarnookich susan jest przygotowanie rośliny i miejsca. W ten sposób minimalizujesz ryzyko szoku po przeszczepie. Najlepszą porą na przesadzanie tych roślin jest wiosna, tuż przed pojawieniem się nowego wzrostu.

Przesadzanie w tym okresie jest optymalne, ponieważ będziesz mieć wystarczająco dużo czasu na zakorzenienie się przed upałem. Niektórzy ogrodnicy przesadzają również jesienią, ale jest to bezpieczne tylko wtedy, gdy masz szklarnię. Nie chcesz ryzykować uszkodzenia korzeni zimą na zewnątrz.

Wybierz chłodny i pochmurny dzień, aby nie stresować roślin, a także przygotuj miejsce. Rozluźnij ziemię i dodaj trochę kompostu, aby poprawić jej strukturę przed sadzeniem. Dobrą wiadomością jest to, że czarnookie susan nie są wybredne w związku z ekspozycją na słońce, więc nie musisz ograniczać się w wyborze samego obszaru.

Krok 2. Kopanie i ponowne sadzenie

Gdy roślina i miejsce są gotowe, możesz wykopać roślinę do przesadzenia. Zacznij kopać wokół czarnookiej susan, aby ułatwić podnoszenie. Przydziel odległość 10 cali od rośliny, aby uniknąć uderzenia w korzenie.

Delikatnie podnieś roślinę z gleby i powinieneś być w stanie uzyskać masę korzeniową z nienaruszoną glebą. Najlepiej byłoby, abyś przed podniesieniem rośliny wykopał również dół w nowym miejscu. W ten sposób nie ryzykujesz wysuszenia korzeni podczas oczekiwania.

Nowy obszar powinien być wystarczająco duży, aby przewidzieć korzenie. Umieść roślinę na środku dołka, tak aby górna część masy gleby znajdowała się na tym samym poziomie co ziemia. Wypełnij otwór, aby ustabilizować przeszczep na miejscu, jednocześnie upewniając się, że nie ma kieszeni powietrznych.

Krok 3. Konserwacja

Ostatnim krokiem do przesadzania czarnookich susan jest konserwacja. Najlepszym sposobem, aby zapewnić założenie i uniknąć szoku związanego z przesadzaniem, jest dobre podlewanie rośliny. Po posadzeniu i utrzymaniu wilgotności gleby nasycić glebę, aby górne dwa cale ziemi nie wyschły.

Należy jednak pamiętać, aby nie przesadzać przeszczepów, ponieważ może to również sprzyjać gniciu korzeni. Możesz również karmić wiosną, aby wzmocnić swoje czarnookie susan dwa miesiące po ich przesadzeniu. Zbilansowany i rozcieńczony płynny nawóz powinien wystarczyć, ale pamiętaj o instrukcjach na etykiecie, aby uniknąć spalenia korzeni i liści.

Przesadzanie w tunelu foliowym może być bardziej korzystne w niektórych regionach, jeśli klimat jest zbyt ekstremalny. Pamiętaj, że ekstremalne temperatury są szkodliwe dla powrotu do zdrowia po przeszczepie. Dlatego możesz również mulczować rośliny w ramach konserwacji, jeśli są one na zewnątrz.

Sadzenie czarnookich Susan

Aby upewnić się, że Twoje nowo przesadzone czarnookie susan będzie dobrze prosperować, chcesz zaświadczyć, że zostaną one poddane optymalnym warunkom i praktykom podczas ich sadzenia. Na przykład University of Florida zaleca posiadanie czarnookich susan w słonecznym miejscu. Sama strona będzie również idealna, jeśli jest żyzna i dobrze przepuszczalna, aby pomóc Twoim przeszczepom szybciej się zadomowić.

Możesz regularnie sprawdzać glebę, aby wiedzieć, czy potrzebują podlewania, a następnie nawozić rośliny na początku sezonu wegetacyjnego. Możesz nawet zagłuszyć swoje czarnookie susan, aby przedłużyć okres kwitnienia. A jeśli chcesz ponownie zakwitnąć pod koniec jesieni, możesz je przyciąć po pierwszym rozkwicie.

Powszechnym problemom u czarnookich susan można ogólnie łatwo zapobiec w idealnych warunkach wzrostu i zarządzania. Możesz uniknąć rozwoju mączniaka prawdziwego, rdzy i plam na liściach na swoich roślinach poprzez prawidłowe podlewanie i utrzymywanie stabilnych warunków w środowisku. Czystość i regularne kontrole powinny również zapobiegać szkodnikom, takim jak mszyce, a twoje czarnookie suzany powinny być bezpieczne przed wszelkimi poważnymi infestacjami.

Wniosek

Jedną z najważniejszych umiejętności, których musi się nauczyć każdy ogrodnik, jest przesadzanie, nawet w przypadku nie wymagających konserwacji roślin, takich jak czarnookie suzany. Możesz uprościć proces i nauczyć się przeszczepiania czarnookich susan w trzech prostych krokach i nie musisz obawiać się szoku po przeszczepie.

Przygotuj witrynę wcześniej, aby uniknąć wysuszenia przeszczepów. Wykopuj rośliny wiosną, aby uniknąć problemów z upałem latem lub mrozem zimą. W ten sposób twoje rośliny mają silne korzenie.

Wykop wokół rośliny, aby ułatwić podnoszenie i umieść je w nowym miejscu. Dobrze podlewaj glebę i zapobiegaj wysychaniu terenu w ramach konserwacji. Możesz także nawozić dwa miesiące po przeszczepieniu czarnookich susan i gotowe.