Jak uszyć poduszkę. Najlepszy przewodnik dla majsterkowiczów w 2 krokach

W zaledwie dwóch krokach nauczysz się tkać poduszkę. Będzie to cenna umiejętność, aby zachować wypełnienie poduszki i urozmaicić płaską powierzchnię poduszki. Jest to stosunkowo łatwa praktyka i nie będziesz musiał kupować tuftowanych poduszek osobno, jeśli chcesz mieć taki wygląd.

Najlepiej byłoby, gdybyś był zaznajomiony z różnymi technikami pikowania poduszki. Poniższy przewodnik przedstawia najbardziej tradycyjny sposób użycia igły i nici, ale możesz dodać guziki lub frędzle, aby jeszcze bardziej ulepszyć swoją poduszkę. Dlaczego nie wzmocnić swoich poduszek Euro w domu za pomocą poniższej techniki?

Jak uszyć poduszkę. Najlepszy przewodnik dla majsterkowiczów w 2 krokach

Jak zszyć poduszkę dla początkujących

Krok 1. Znakowanie

Zrób wzór

Pierwszym krokiem do przeszycia poduszki jest wybór wzoru na kartce papieru. Następnie wytniesz otwory na każdą kępkę we wzorze, ponieważ będzie to służyć jako przewodnik po poduszce. Umieść szablon na poduszce i zaznacz kępki za pomocą zrobionych otworów.

Następnie obróć poduszkę, aby podobnie zaznaczyć drugą stronę. Dlatego łatwiej jest, jeśli użyty papier ma ten sam rozmiar co poduszka, dzięki czemu później łatwiej będzie zobaczyć rozmieszczenie pęczków. Po zakończeniu znakowania powinieneś być gotowy do samego pikowania.

Przygotuj igłę i sznurek do pikowania

Nawlecz swoją igłę do tuftingu z wybranym sznurkiem do tuftowania, ale nie wiąż luźnych końcówek, tak jak podczas nawlekania igły. Jeśli trudno jest włożyć strunę tuftingową, użyj igły o większej średnicy.

Krok 2. Wstawianie

Tufowanie

Gdy skończysz, włóż igłę do pikowania w znak, który zrobiłeś od góry do spodu poduszki. Pomogłoby, gdybyś wyszedł w podobne miejsce pod poduszką. Dlatego wzór, który wykonałeś, trzeba dobrze zaplanować i oznaczyć.

Przeciągnij igłę, ale zostaw koniec sznurka na górnej stronie poduszki o długości około 8 cali. Następnie pchnij ponownie igłę do tuftowania z miejsca, w którym wyszedłeś przy pierwszym wkłuciu i ponownie odetnij sznurek 8 cali od powierzchni poduszki. Teraz skończysz z dwoma luźnymi sznurkami, które zawiążesz przez półwykończony kwadratowy węzeł.

Wykończenie

Wcięcie nastąpi, gdy pociągniesz ten węzeł i możesz ukończyć drugą połowę węzła, który zrobiłeś dla luźnych sznurków. Aby uzyskać schludne wykończenie, pamiętaj, aby odciąć powstałe końce sznurka ¼ cala od kwadratowego węzła. Pomocną wskazówką jest nałożenie na nią również kleju do tkanin, dzięki czemu nie ryzykujesz strzępienia się poduszki, ale pamiętaj tylko, aby użyć jasnoschnącego kleju do tkanin.

Dlaczego Tuft Poduszka?

Być może zastanawiasz się, dlaczego powinieneś nauczyć się tkać poduszkę. Oprócz dodania wymiaru i tekstury do powierzchni, dodanie tego detalu pomaga poduszce utrzymać wypełnienie na miejscu. Poduszki do rzucania wyglądają najlepiej, gdy są pulchne, a możesz zapobiec przesuwaniu się lub marszczeniu wypełnienia, jeśli je kępujesz.

Z dekoracyjnego punktu widzenia wymiar nie jest jedyną zaletą tuftowania. Dodany detal może być bardziej atrakcyjny, eksperymentując z kontrastującymi strunami tuftingowymi. Możesz nawet dodać ozdoby, takie jak frędzle i guziki lub użyć wstążki lub sznurka zamiast sznurka.

Style tuftowania

Istnieją różne style pikowania i można to zrobić ręcznie lub za pomocą maszyny do szycia. Jeśli chodzi o poduszki, najczęstszymi technikami są ściegi i guziki. Możesz nawet tuftować swoją poduszkę!

Przeszycie ściegiem

Być może można powiedzieć, że pikowanie ściegiem jest tradycyjnym stylem, jak wcześniej próbowano. Używasz długiej igły tapicerskiej i grubej nici, aby szwy były widoczne po obu stronach poduszki. Możesz użyć nici woskowanej, nici guzikowej, a nawet sznurka, w zależności od tego, co będzie najlepiej wyglądało na Twojej poduszce.

Pięknie guzików

Poduszki do rzucania i inne poduszki dekoracyjne z pewnością przyciągają wzrok dzięki pikowaniu guzików. Jeśli możesz już przeszyć poduszkę ściegami, dodanie guzików powinno być łatwe. Wynik jest podobny, ale to, co widać po obu stronach, to guziki, które dopełnią tkaninę poduszki.

Dlatego do tego stylu używa się zakrytych guzików. I choć możesz mieć je po obu stronach poduszki, możesz również zostawić tył z samymi węzłami. Jeśli chodzi o nić, użyj woskowanej, aby wytrzymała guziki.

Czy możesz tuftować poduszkę wzmacniającą?

Nie musisz zostawiać swoich cylindrycznych poduszek dekoracyjnych z tuftowania. Możesz je tuftować jak zwykłą płaską poduszkę, ale końcówka używa bardzo długiej igły. W ten sposób może wykonać pracę przez poduszkę.

Wniosek

Czy Twoim poduszkom dekoracyjnym brakuje wymiarów i różnorodności? W takim razie nadszedł czas, aby nauczyć się tkać poduszkę w zaledwie dwóch prostych krokach! Dodanie tego detalu do poduszek pomoże utrzymać wypełnienie na miejscu i poprawi ogólny wystrój.

Zacznij od wykonania wzoru na papierze o rozmiarze zbliżonym do Twojej poduszki. Wytnij oznaczenia pęczków na tym papierze, aby po prostu położyć go na poduszce i znaleźć miejsce, w którym należy wbić igłę do tuftowania ze sznurkiem. Postępuj zgodnie z prostym przewodnikiem tworzenia i wykańczania kępki i gotowe.