Jak przekształcić tunel foliowy w kurnik?

Jeśli jesteś właścicielem drobiu na podwórku, który ma na swoim podwórku apolitunel, możesz chcieć dowiedzieć się, jak przekształcić apolitunel w kurnik. Aby zacząć, czytaj dalej.

Czy kurniki potrzebują słońca lub cienia?

Wszystko zależy od tego, gdzie mieszkasz, ponieważ typowy klimat w twoim położeniu geograficznym dyktuje, czy powinieneś umieścić kurnik w słońcu, cieniu, czy nakrapianym cieniu. Eksperci twierdzą, że najlepiej umieścić kurnik w miejscu zwróconym na południe. Dzięki temu będą mogli przebywać w cieniu podczas gorących letnich dni i uzyskać więcej słońca w najzimniejszych miesiącach zimowych.

Jak przekształcić tunel foliowy w kurnik?

Czy kurczaki mogą zamarznąć na śmierć?

Tak, mogą, jeśli nie otrzymają opieki, której potrzebują.

Czy kurczaki tolerują zimno?

Aby dać ci wyobrażenie, odporne na zimno rasy, takie jak Silkies, Barnevelder i inne duże odmiany o miękkich piórach, mogą wytrzymać -18˚C lub 0˚F, o ile są chronione przed wiatrem i żywiołami.

Chociaż kurczaki chętnie wybierałyby cieplejszy klimat niż chłodniejszy, te odporne stworzenia mogą tolerować spadki temperatury sięgające poniżej punktu zamarzania. Jednak ich naturalna odporność nie powinna powstrzymywać Cię od upewnienia się, że Twoje kurczaki są wygodne pomimo zimna.

Dlaczego ktoś miałby umieszczać kurczaki w szklarni?

Kurnik Apolytunnel może skutecznie zaspokoić potrzeby Twoich roślin i kurczaków. Jeśli mieszkasz na obszarach o klimacie umiarkowanym, wiesz, że hodowanie ulubionych warzyw na swoim podwórku byłoby praktycznie niemożliwe.

Jeśli jednak masz na swoim podwórku apolitunel, możesz go użyć do uprawy odpornych na zimno warzyw, takich jak brokuły, kapusta włoska, jarmuż, sałata, musztarda, szpinak, boćwina i brukselka. Może być również doskonałym miejscem do sadzenia odpornych na zimno ziół, w tym pietruszki, szałwii i kolendry.

Podczas uprawy zieleniny możesz również zapewnić swoim kurczakom schronienie, którego potrzebują, aby mogły utrzymać wysoką temperaturę ciała i zwiększyć produkcję jaj w sezonie zimowym. Należy jednak pamiętać, że umieszczenie ich w tunelu foliowym nie oznacza, że ​​mogą swobodnie poruszać się po całej szklarni. Jeśli nie chcesz narażać swoich liściastych sadzonek na ryzyko, musisz trzymać kurczaki z dala od roślin za pomocą drucianych ogrodzeń i siatek.

Jak przekształcić stary mały tunel wielowarstwowy w kurnik?

Większość entuzjastów ogrodnictwa, którzy mieszkają na obszarach o chłodniejszym klimacie, próbuje swoich sił w ogrodnictwie tunelowym. Jeśli jednak jesteś jednym z tych miłośników zieleni, którzy zdecydowali się skupić na drobiu na podwórku, możesz łatwo przekształcić swój stary tunel polietylenowy w kurnik. Dzięki temu Twoje kurczaki będą ciepłe w chłodniejszych miesiącach.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zabite deskami boki tunelu foliowego na co najmniej dwie stopy. Aby utrzymać głębszą pościel, możesz dodać czterostopowe ogrodzenie, aby chronić plastik. Możesz również użyć starej półki na książki i dodać kilka desek do przednich części półek, aby utrzymać ją w materiale do zagnieżdżania.

Aby pomóc wchłonąć obornik, możesz dodać około pół metra materiału węglowego, takiego jak liście lub zrębki. Musisz jednak upewnić się, że ilość węgla, którą masz, wystarczy na około 100 dni na 2 stopy kwadratowe. na kurczaka. Jeśli chodzi o karmienie, możesz zanurzyć karmę dla drobiu w materiale węglowym, aby zapewnić dobrą cyrkulację obornika za każdym razem, gdy twoje kurczaki mieszają i drapią węgiel.

Czy możesz połączyć kurnik i szklarnię?

Odpowiedź brzmi tak. Ta opcja ma wiele zalet, ponieważ zachęca do oszczędzania odpadów, oszczędnego zagospodarowania i spójnej produkcji jaj przez cały sezon zimowy. Sprawdź zalety połączenia kurnika i apolitunelu tutaj:

Promuje wydajność odpadów

Zintegrowanie kurnika z istniejącym tunelem foliowym pozwala na efektywne zarządzanie odpadami. Na przykład możesz karmić swoje kurczaki resztkami roślin, podczas gdy twoje rośliny mogą być karmione kompostem zrobionym z mieszanki obornika i ściółki dla kurczaków. Innymi słowy, nie powstają żadne odpady, ponieważ wspierasz symbiotyczną relację między twoją florą i fauną.

Oszczędne gospodarstwo

Nie trzeba naukowca zajmującego się rakietami, aby zrozumieć korzyści finansowe płynące z połączenia dwóch budynków, aby służyły jako schronienie dla drobiu i roślin. Po pierwsze, nie będziesz musiał używać więcej materiałów, aby zbudować lub nawet utrzymać szklarnię dla kurczaków.

Ponieważ tego typu układ pozwala twoim roślinom uzyskać więcej ciepła i CO2 od twoich kurczaków, możesz oczekiwać, że będą produkować więcej. Podobnie twoje kurczaki również odnoszą korzyści z tego rozwiązania, ponieważ mogą żywić się resztkami ogrodowymi przez cały rok. Dodatkowo tunel foliowy chroni je przed atakami drapieżników.

Produkcja jaj

Kurczaki, które są utrzymywane w cieple w tunelu foliowym, nie będą musiały tracić energii, aby się ogrzać. Z tego powodu będą miały wystarczająco dużo energii, aby utrzymać produkcję jaj przez cały czas trwania sezonu zimowego.

Myśli o tym, jak przekonwertować apolytunnelin na kurnik

Nauczenie się, jak przekształcić apolytunnelin w kurnik, jest świetne. Nie musisz jednak żegnać się ze swoimi dniami w ogrodzie, próbując swoich sił w przydomowym drobiu – bo możesz zrobić jedno i drugie!