Jak odzyskać materac piankowy z pamięcią kształtu z powrotem do pudełka? 3 niesamowite wskazówki!

Jeśli chcesz wiedzieć, jak umieścić materac piankowy z pamięcią kształtu z powrotem w pudełku, wystarczy wykonać tylko trzy kroki. Istnieje wiele sposobów przechowywania materaca w pudełku, od ściskania po składanie. Ten przewodnik nauczy Cię, jak bezpiecznie i bezpiecznie zwinąć go z powrotem do pudełka.

Pamiętaj, że pianka z pamięcią kształtu jest dość delikatna, jeśli chodzi o składanie, kompresowanie i rolowanie. Nie chcesz przypadkowo uszkodzić materiału ani spowodować wgnieceń i deformacji materaca. Dowiedz się więcej o przechowywaniu materacy poniżej.

Jak odzyskać materac piankowy z pamięcią kształtu z powrotem do pudełka? 3 niesamowite wskazówki!

Jak odzyskać materac piankowy z pamięcią kształtu z powrotem w domu

Krok 1. Zdejmij wszystko

Umieszczenie materaca piankowego z pamięcią kształtu z powrotem w pudełku jest proste, o ile nic na nim nie zostanie. Zanim zaczniesz, sprawdź i zdejmij wszystkie akcesoria, które masz na łóżku, aby wszystko, co masz, to tylko materac. Akcesoria obejmują wszystko, od pościeli, prześcieradła, pokrowca, ochraniacza, a nawet nakładki na materac.

Zapakuj je osobno i postępuj zgodnie z zaleceniami producenta dotyczącymi zwijania lub składania tych akcesoriów. Nie zapomnij również wyczyścić wszystkiego, zanim włożysz je do osobnego pudełka do przechowywania. Gdy już masz goły materac piankowy z pamięcią kształtu, możesz go włożyć do torby.

Krok 2. Zapakuj materac

Plastikowa torba na materac powinna wystarczyć na materac piankowy z pamięcią kształtu, ale powinna mieć odpowiedni rozmiar. Użyj rozmiaru materaca jako przewodnika po torbie i w razie potrzeby dostosuj dodatek. Na przykład materac piankowy typu king-size najlepiej zmieści się w torbie na materac typu king-size.

Wsuń piankę do środka, aż zostanie całkowicie pokryta. Technika dokładnego włożenia materaca do worka polega na ustawieniu go na jednym końcu, a następnie zsunięciu worka z góry pianki. Możesz również poprosić kogoś o przytrzymanie materaca, jeśli masz do czynienia z gigantycznym łóżkiem.

Następnie zaklej cały worek i jego otwór taśmą klejącą, aby upewnić się, że wszystko jest szczelne. Jeśli jest nadmiar plastiku, złóż go i przyklej na miejscu. Zostaw jednak dziurę w wężu próżniowym.

Krok 3. Zwiń materac

Wsuń wąż podciśnieniowy do otworu i uszczelnij przestrzeń wokół niego taśmą. Kiedy skończysz ściskać materac, zacznij go zwijać jak śpiwór od jednego końca do drugiego. Zwróć uwagę, że niektóre łóżka mają punkt pośrodku, w którym można je złożyć.

Jeśli złożona pianka zmieści się w pudełku, nie musisz jej ściskać i rolować. Ponadto ważne jest, aby sprawdzić etykietę materaca pod kątem instrukcji składania i zwijania, aby uniknąć uszkodzenia materiałów. A jeśli musisz zwinąć materac, zostaw próżnię podczas zwijania, aby upewnić się, że w worku nie pozostaje nadmiar powietrza.

Na koniec zawiąż zwinięty materac taśmą, aby się nie otworzył. Zabezpiecz oba końce na całej szerokości pianki lub użyj pasków zapadkowych. Wystarczy wsunąć i zacisnąć pasek na jednym końcu i powtórzyć z drugiej strony.

Czy musisz przyzwyczaić się do materaca z pianki memory?

Będziesz mieć okres przystosowania się z nowym łóżkiem piankowym z pamięcią kształtu, podobnie jak w przypadku innych materacy. Pamiętaj, że jest to pianka o dużej gęstości, więc niektórzy użytkownicy muszą czekać nawet osiem tygodni, aż ich nowy materac zostanie w pełni wchłonięty. Co więcej, pianka z pamięcią kształtu wykorzystuje różne warstwy, aby uzyskać najlepszą elastyczność, a komórki poświęć trochę czasu, aby się otworzyć i przyczynić się do rozluźnienia łóżka.

Możesz przyspieszyć okres docierania, stale korzystając z materaca. W końcu konsekwentne użytkowanie jest najskuteczniejszym sposobem, aby łóżko było bardziej elastyczne. Możesz spać, siedzieć, a nawet chodzić po nowej piance zapamiętującej kształt, która pomoże jej zmiękczyć.

Możesz także umieścić na nim niektóre obiekty, aby dodatkowa kompresja przyczyniła się do otwarcia komórek. A ponieważ pianka z pamięcią kształtu dobrze reaguje na temperaturę, umieść ją w cieplejszym miejscu, ponieważ niskie temperatury usztywniają ten materiał. Podniesienie warunków w pomieszczeniu i wykorzystanie go wraz z ciepłem ciała powinno przyspieszyć okres docierania nowego materaca.

Czy możesz wzmocnić materac piankowy z pamięcią kształtu?

Jeśli zauważysz, że Twój materac piankowy z pamięcią kształtu jest bardziej miękki niż zwykle lub zwiotczał w środku, nadal istnieje kilka sposobów, aby go usztywnić. Najłatwiejszym rozwiązaniem jest ulepszenie bazy poprzez dodanie deski pod piankę zapamiętującą kształt. Spowoduje to podniesienie go, aby utrzymać konstrukcję nośną materaca.

Wniosek

Jeśli znasz właściwy sposób czyszczenia i ściskania łóżek z pianki z pamięcią kształtu, powinieneś zastosować podobne techniki podczas przechowywania ich z powrotem w pudełku. Zrozumienie, jak odzyskać materac piankowy z pamięcią kształtu z powrotem do pudełka, będzie pomocne nie tylko podczas przechowywania, ale także podczas transportu łóżka. A najlepsze jest to, że wystarczą tylko trzy kroki, aby ukończyć!

Proces jest tak prosty, jak rozebranie materaca, zamknięcie go w torbie i użycie próżni do ściśnięcia i ułatwienia jego zwinięcia. Należy jednak zawsze sprawdzić etykietę materaca, aby uzyskać dodatkowe instrukcje, ponieważ niektóre materace piankowe z pamięcią kształtu nie pozwalają na składanie, zwijanie lub ściskanie. Chcesz być ostrożny z tymi praktykami, aby zachować formę swojego łóżka.