Jak powstrzymać rozprzestrzenianie się trawy ozdobnej?

Najlepiej byłoby, gdybyś nauczył się, jak powstrzymać rozprzestrzenianie się trawy ozdobnej za pomocą trzech metod, aby zapewnić schludny wygląd i nie dopuścić do tego, aby wszystko stało się brzydkie. Co więcej, możesz skorzystać z okazji, aby rozmnażać swoje ulubione trawy ozdobne. Te trzy praktyki są proste i łatwe do wykonania, więc czytaj dalej, aby uzyskać więcej wskazówek.

Trawy ozdobne są nazywane tak, ponieważ mogą poprawić ogólny wygląd obszaru. Jednak ogrodnicy popełniają błąd, pozwalając im zarosnąć i zająć miejsce, co jest sprzeczne z tą ideą. Zawsze musisz przejąć kontrolę nad tymi roślinami i wykonywać niezbędne praktyki, aby zapobiec ich rozprzestrzenianiu się.

Jak powstrzymać rozprzestrzenianie się trawy ozdobnej?

Poradnik powstrzymywania rozprzestrzeniania się trawy ozdobnej

Poniższe trzy metody pomogą zapobiec rozprzestrzenianiu się traw ozdobnych i przejmowaniu przez nie obszaru. Jednak w tym artykule omówimy również, jak radzić sobie z trawami biegającymi i zbijającymi się w kępy oraz trawami w chłodnym i ciepłym sezonie. Warto wiedzieć, jakie masz trawy i zastosować zalecaną metodę, aby powstrzymać ich rozprzestrzenianie się.

Metoda nr 1. Kopanie

Pierwszą metodą zapobiegania rozprzestrzenianiu się traw ozdobnych jest najpopularniejsza metoda kopania. To więcej niż konserwacja, służy to również jako technika rozmnażania do tworzenia większej liczby traw do przesadzania. W ten sposób możesz przesadzić je w innym miejscu i zachować porządek w poprzedniej lokacji.

Rozpoczynasz kopanie trawy ozdobnej od kopania na obwodzie korony. Użyj szpiczastego końca łopaty i usuń tyle, ile potrzeba. Możesz wykonywać tę praktykę przez okres do trzech lat lub zamiast tego zdecydować się na wykopanie całej kępy.

Używając łopaty, pokrój koronę, aby utworzyć sekcje do ponownego sadzenia, ponieważ trawy ozdobne mają żywotny system korzeniowy, idealny do takiej praktyki. Byłoby to doskonałe dla dużych kęp trawy i możesz wyprodukować kilka sekcji. Jednak często potrzebna jest siekiera do dzielenia niektórych traw, zwłaszcza większych gatunków.

Metoda nr 2. Przycinanie

Drugą metodą, którą możesz rozważyć, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się traw ozdobnych, jest ich zwykłe przycinanie. Jest to przydatna technika do stosowania w przypadku traw, które nadal są łatwe w zarządzaniu i nie zarosły tak bardzo na obszarze. Pamiętaj, że przycinanie nie jest rozwiązaniem trwałym i może być pracochłonne, zwłaszcza w okresie aktywnej wegetacji.

Jednak niektórzy ogrodnicy decydują się na stosowanie tej metody w przypadku traw, które powoli się rozprzestrzeniają. Podczas przycinania traw ozdobnych używaj ostrych i sterylnych nożyc, aby zapewnić czyste cięcie. Nie chcesz uszkadzać liści ani roznosić chorób wśród swoich roślin.

Metoda #3. Przesadzanie

Ostatnim sposobem na powstrzymanie rozprzestrzeniania się traw ozdobnych jest ich przesadzanie. Jest to związane z pierwszą metodą omówioną po wykopaniu traw. Jednak niektórzy ogrodnicy przesadzają swoje trawy, nie do rozmnażania.

Idea przesadzania traw ozdobnych spowalnia ich wzrost i dodaje trochę wartości krajobrazowi. Na przykład wykorzystaj swoje trawy ozdobne, które dobrze się rozwijają w złych warunkach. Niektóre mogą rosnąć powoli, ale nadal przetrwają w okolicy i poprawią wygląd miejsca, w którym je przesadziłeś.

Jak zapobiegać rozprzestrzenianiu się trawy

Jeśli prowadzisz trawy ozdobne, możesz nimi również zarządzać, ograniczając ich systemy korzeniowe. Doświadczeni ogrodnicy zwykle używają do tego doniczek, a następnie utrzymują cal nad ziemią. Jednak po kilku latach nadal trzeba dzielić trawę w pojemniku, ponieważ rozbijają pojemnik, gdy już zarośnie.

Innym sposobem na ograniczenie biegnących traw jest użycie fosy powietrznej. Może to wymagać trochę pracy, ponieważ musisz wykopać rów. Następnie będziesz musiał utrzymać krawędź fosy poprzez koszenie, aby trawy nie przekraczały jej.

Jak powstrzymać zbijanie się traw przed rozprzestrzenianiem się

Trawy zbite w kępy mogą nadal rozprzestrzeniać się jak ich odpowiedniki biegowe. Możesz dobrze nimi zarządzać, dzieląc kępy, gdy uformują nowe pędy. Podnieś kępę z ziemi i podziel na sekcje do ponownego posadzenia.

Możesz także spowolnić wzrost traw, używając mniejszej ilości wody i nawozu. Dostarczaj je tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne. Pamiętaj jednak o zdrowiu swoich traw, jeśli chodzi o zmniejszanie tych czynników.

Utrzymanie chłodnych i ciepłych traw sezonowych

Aby trawy w chłodnym sezonie były zdrowe, wymagają podziału lub kopania i przesadzania. W przeciwnym razie możesz oczekiwać, że będą mieli martwy środek i będą wyglądać na zaniedbane. Niektóre trawy w chłodnym sezonie nie ulegają całkowitemu zniszczeniu, więc wiosną można usunąć brązowe części.

Z drugiej strony trawy ciepłego sezonu nie wymagają tak częstego podziału. Zamiast tego praktyka konserwacyjna, którą możesz dla nich wykonać, ogranicza się na wiosnę. Umożliwi to utrzymanie ich w zdrowiu i porządku, usuwając części, które jesienią zbrązowiały.

Wniosek

Trawy ozdobne rosną łatwo i szybko, dzięki czemu bez pielęgnacji mogą zarastać na danym obszarze. Dlatego musisz wiedzieć, jak powstrzymać rozprzestrzenianie się trawy ozdobnej, aby obszar był czysty i zdrowy. Możesz wybrać kopanie wokół korony lub przesadzanie traw, ale czasami przycinanie wystarcza, aby utrzymać trawę pod kontrolą.

Niezależnie od tego, najlepiej poznać zwyczaje i wymagania uprawowe traw ozdobnych, które uprawiasz. Zawsze zwracaj uwagę na ich utrzymanie, aby nie wyrosły z przestrzeni. I na koniec, zaplanuj swój krajobraz, aby zapewnić roślinom wystarczająco dużo miejsca lub rozważ uprawę niektórych w tunelu foliowym, aby zapewnić, że spełnią ich potrzeby.