Ile tkaniny potrzebuję na poszewkę na poduszkę?

Jeśli jesteś ciekaw, ile materiału potrzebuję na poszewkę na poduszkę, najpierw zastanów się nad jej rozmiarem. Prawdopodobnie już wcześniej robiłeś poduszkę, a także zaplanowałeś ilość materiału do przygotowania przed szyciem. To samo dotyczy wykonania poszewki na poduszkę, a poniżej znajdziesz informacje na temat tego, czego można się spodziewać po każdym rozmiarze poduszki.

Dlaczego musisz wiedzieć, ile materiału będzie potrzebować każda poszewka na poduszkę? Pomoże Ci to lepiej zaplanować projekt i zapewni dobrze dopasowany pokrowiec na poduszkę. Poszewka na poduszkę powinna być dobrze dopasowana i nigdy nie za luźna ani za ciasna.

Ile tkaniny potrzebuję na poszewkę na poduszkę?

Ile materiału na poszewkę na poduszkę

Oprócz używania wysokiej jakości poduszek, nigdy nie wolno nam zaniedbywać ich pokrowca. Pamiętaj, że poszewka na poduszkę nie tylko pomoże chronić poduszkę przed codziennym zużyciem. Chcesz również zakryć poduszkę, aby chronić przed alergenami, takimi jak kurz, roztocza i pluskwy, a także komórki skóry i tłuszcze, które mogą gromadzić się i wpływać na naszą higienę.

Ilość materiału potrzebna na poduszki do łóżka

Pokrycie można wykonać samemu, ale trzeba zapytać „ile materiału potrzebuję na poszewkę na poduszkę? Ponieważ istnieją różne rozmiary poduszek, materiał, którego będziesz potrzebować, będzie zależał od Twojej poduszki. Powiedzmy, że potrzebujesz poszewki na poduszkę do łóżka o standardowym rozmiarze; przygotujesz metra materiału, aby przykryć te 20 poduszką 26 cali.

Nieco większa poduszka w rozmiarze queen o wymiarach 20 na 30 cali będzie potrzebować jednego i ⅛ metra materiału. Z drugiej strony, najbardziej ogromna poduszka do łóżka, która jest królem, dobrze sobie radzi z 1 do ¼ metra materiału na poszewkę na poduszkę. Obejmie to jego wymiary, które wynoszą 20 na 36 cali.

Ilość materiału potrzebna na poduszki dekoracyjne

A co z kwadratowymi poduszkami dekoracyjnymi? Poduszki do rzucania i poduszki Euro mają różne wymiary i będą potrzebować od ½ do 1 metra materiału na poszewki na poduszki. Na przykład poduszka o wymiarach 14 na 14 cali i 16 na 16 cali zużyje pół metra materiału, podczas gdy poduszka kwadratowa o wymiarach 30 na 30 cali wymaga metra materiału, aby wykonać poszewkę na poduszkę.

Jak zmierzyć materiał na poszewkę na poduszkę?

Pamiętaj, że możesz również dokonać korekty za pomocą tych ilości tkanin. Należy wcześniej zmierzyć poduszkę, ponieważ niektórzy producenci mają różne rozmiary tych poduszek na łóżko. Korzystne jest również przydzielenie niewielkiej ilości materiału, jeśli popełniłeś błędy podczas szycia pokrowca.

Zacznij od położenia poduszki na powierzchni, z rozciągniętymi bokami. Następnie zmierz jego długość i szerokość i przydziel cal naddatku. To powinno dać ci wyobrażenie o cięciach materiału, których będziesz potrzebować, aby stworzyć dla niego okładkę.

Jak zrobić poszewkę na poduszkę

Teraz, gdy masz już tkaninę, której będziesz potrzebować na swoją poduszkę; możesz szybko zrobić dla niego poszewkę na poduszkę w domu. Nie potrzebujesz nawet maszyny do szycia ani lat doświadczenia w szyciu, ponieważ jest to stosunkowo łatwe. Jeśli jesteś zaznajomiony z robieniem ochraniacza na poduszkę, procedura jest podobna.

Krok 1. Przygotuj i przypnij

Używając tkaniny, którą posiadasz, wytnij dwa kawałki zgodnie z rozmiarem poduszki z tolerancją cala na szwy. Możesz również dodać trzy cale do ich rozmiarów, jeśli chcesz złożyć trochę materiału na otwartych krawędziach. Następnie zepnij ich prawe boki, aby ułatwić szycie.

Krok 2. Podbij otwór

Możesz szyć ręcznie lub na maszynie do szycia, w zależności od tego, co jest wygodniejsze. Pamiętasz dodatkowe trzy cale wcześniej? Złóż i przypnij go na obu panelach, aby utworzyć rąbek otwierający.

Krok 3. Szyj i obracaj

Następnie możesz obszyć brzegi paneli, pozostawiając obrębioną otwartą stronę. Pomocną wskazówką przy tworzeniu trwałych szwów jest stebnowanie na początku i na końcu ściegów. Następnie przytnij końce nici i odwróć poduszkę prawą stroną na zewnątrz i gotowe, z najbardziej podstawową poszewką na poduszkę z otwartym końcem.

Jakiej tkaniny powinienem użyć na poszewkę na poduszkę?

Istnieją różne rodzaje tkanin, które można wykorzystać na poszewki na poduszkę, ale najczęstszym z nich jest bawełna ze względu na jej wygodę w kontakcie ze skórą. Można też jednak pokusić się o satynę i jedwab lub coś bardziej naturalnego, jak tkanina bambusowa. Ponadto pamiętaj, że być może robisz poszewkę na ozdobną poduszkę, więc jej kolor i wzór powinny uzupełniać motyw, na który się wybierasz.

Najważniejsze jest to, że tkanina powinna pasować do rodzaju poduszki. Wybierz coś, co można prać i oddychać, jeśli jest przeznaczone na poduszkę do łóżka, a estetyczna i wytrzymała tkanina będzie najlepsza na poduszkę dekoracyjną. Jeśli musisz wziąć pod uwagę trwałość materiału, postaw na całkowicie naturalny.

Wniosek

Możesz łatwo wykonać poszewkę na poduszkę w domu, aby zapewnić jej najlepszą ochronę. Ale najpierw odpowiedz na pytanie „ile materiału potrzebuję na poszewkę na poduszkę?” W omawianym przewodniku zauważysz, że typowe poduszki łóżkowe w różnych rozmiarach będą się różnić również pod względem ilości materiału, którego będą potrzebować.

Kwoty mogą wynosić od jarda do półtora jarda. Najlepiej jednak wcześniej zmierzyć poduszkę, niezależnie od jej rozmiaru. W ten sposób będziesz mieć pewność, że masz wystarczająco dużo materiału, aby zrobić dla niego poszewkę na poduszkę.