Jak uprawiać garnek w Earthbox. Wskazówki dotyczące sukcesu

Jeśli chcesz poznać najnowsze trendy w uprawie marihuany, w trzech akapitach naucz się uprawiać doniczkę w pojemniku na ziemię. Cykl uprawy marihuany w szklarni trwa osiem miesięcy i możesz zwiększyć produktywność tego okresu, wypróbowując unikalną metodę ogrodniczą. W tym miejscu prezentuje się skrzynka ziemi i korzyści, jakie może przynieść dzięki ogrodnictwu SIP lub nawadnianemu.

Zanim zaczniesz czerpać korzyści z uprawy doniczki w ziemi, musisz nauczyć się korzystać z tej sadzarki SIP, co nie powinno zająć Ci dużo czasu. Rosnący rynek marihuany sprawia, że ​​jej uprawa jest wartościowym przedsięwzięciem, ale musisz także odkryć różne metody i znaleźć najbardziej korzystną dla siebie. Jeśli korzystanie z pojemnika na ziemię może przynieść Ci więcej korzyści, warto dowiedzieć się więcej o uprawie doniczki w tym pojemniku z korytem.

Jak uprawiać garnek w Earthbox. Wskazówki dotyczące sukcesu

Earthbox to skrzynka korytowa, która pomieści glebę i wodę, ale wykorzystuje system samonawadniania. Jego wielkość pomieści rozsądną liczbę roślin, a jego konstrukcja zapobiegnie błędom w podlewaniu po stronie ogrodnika. Wszyscy wiemy, że nadmiernie podlewane rośliny konopi mogą wpływać na ich jakość i zdrowie, więc ta samonawadniająca się skrzynka może być rozwiązaniem, jeśli często przelewasz doniczkę.

Jak uprawiać doniczkę w Earthbox dla początkujących

Uprawa doniczki w pojemniku na ziemię jest prosta, z pewnymi zmianami z Twojej strony, aby uzyskać optymalne wymagania dotyczące uprawy marihuany. Wybierz lokalizację w tunelu foliowym, która jest optymalna dla warunków uprawy doniczki. Pamiętaj, że w tym miejscu rośliny pozostaną przez cały sezon, więc wybieraj mądrze.

Złóż pojemnik na ziemię i włóż do środka podłoże uprawowe, upewniając się, że w rogach nie ma miejsca na odprowadzanie wilgoci. Wypełnij pudełko tym samym wilgotnym podłożem uprawowym, dodaj dolomit i wymieszaj więcej podłoża. Następnie utwórz przelotkę dla nawozu, który włożysz później.

Przepełnij pojemnik na ziemię, tworząc kopiec wilgotnego podłoża uprawowego nad paskiem nawozu. Następnie dodaj osłonę ściółki czarną stroną do góry i wytnij w niej otwory. Zasiej nasiona doniczkowe lub sadzonki, a następnie regularnie napełniaj zbiornik ziemi.

Jak działa Earthbox dla puli

Należy podkreślić, że istnieje wiele konfiguracji Earthbox. Możesz mieć jedną roślinę doniczkową lub kilka w pudełku, w zależności od ich wielkości i zapotrzebowania na miejsce. Rosnąca doniczka w pojemniku na ziemię będzie wymagała karmienia, napowietrzania i podlewania podłoża uprawowego.

W ten sposób możesz pomóc korzeniom wzmocnić się i wyhodować wysokiej jakości i zdrowe rośliny doniczkowe. Zrozum, że konstrukcja skrzynki na ziemię oznacza, że ​​dolne korzenie będą pić wodę, podczas gdy górny system korzeniowy będzie pobierał tlen z gleby na górze skrzynki. Dodatkowo rośliny nie wchłoną więcej niż potrzebują, a ponieważ woda znajduje się w warstwie oddzielonej od gleby, jej parowanie również się zmniejsza.

Oznacza to, że nie ryzykujesz przelania lub podlewania roślin doniczkowych, a nawet rozwój pleśni i szkodników nie będzie stanowił problemu. Ogólnie rzecz biorąc, pojemnik na ziemię sprawia, że ​​doniczka jest szybka w utrzymaniu w porównaniu z tradycyjną uprawą. Korzystanie z apolituneli w Twojej lokalizacji dla tych pudełek zapobiegnie niedogodnościom wynikającym z nieprzewidywalnych wyzwań na zewnątrz, aby pomóc w utrzymaniu optymalnych warunków wzrostu.

Co to jest Earthbox?

Jak wspomniano wcześniej, earthbox to skrzynka korytowa z systemem samonawadniania. To sprawia, że ​​jest podobny do ogrodnictwa w stylu SIP, co sprawia, że ​​roślinom wygodniej jest pobierać wodę. Ideą tego systemu samonawadniania jest to, że zamiast podlewania, dodajesz wodę bezpośrednio do korzeni roślin.

Brak spływu w tym systemie pomaga oszczędzać zużycie wody. Dzięki temu możesz uprawiać doniczkę w ziemi, bez obaw o problemy z podlewaniem. Ci, którzy znajdują się w gorącym środowisku, mogą nawet użyć skrzynki uziemiającej, aby zmniejszyć zużycie wody.

Zalety Earthbox dla doniczki

Dla tych, którzy chcą zaoszczędzić czas na konserwację lub rozpocząć uprawę doniczki bez większych przygotowań, prosty Earthbox jest dla Ciebie. Jak wspomniano wcześniej, zmniejsza to prawdopodobieństwo rozwoju pleśni i powszechnego błędu konserwacyjnego, jakim jest nadmierne podlewanie. Konopie przepełnione wodą mogą być problematyczne, ponieważ prowadzą do niedoborów w roślinie, zapobiegania procesom roślinnym i zestresowanych roślin konopi.

Wady Earthboxa do doniczki

Można śmiało powiedzieć, że najbardziej widoczną wadą uprawy doniczki w skrzynce na ziemię jest ograniczenie przestrzeni. Zaplanowanie, ile roślin doniczkowych można wyhodować w skrzynce na ziemię, ma kluczowe znaczenie dla sukcesu. Jeśli rośliny mają ograniczoną przestrzeń, może to spowodować zahamowanie wzrostu i niedobory składników odżywczych.

Wniosek

Coraz więcej hodowców wchodzi w branżę marihuany ze względu na rosnące zapotrzebowanie na legalizację. Aby uzyskać wygodniejsze i prostsze podejście, możesz nauczyć się uprawiać doniczkę w pojemniku na ziemię. Ogrodnictwo w stylu SIP doskonale nadaje się do zapobiegania błędom w zarządzaniu, takim jak nadmierne podlewanie.

Dodatkowo uprawa doniczki w skrzynce na ziemi jest tak szybka, jak złożenie wszystkiego, łącznie z mieszaniem wilgotnych podłoży uprawowych i dolomitu. Wsyp nawóz do przepustu przed nałożeniem na niego podłoża uprawowego, a następnie przykryj pasek nawozu osłoną ściółki. Na koniec posadź nasiona i sadzonki w wyciętych otworach w osłonie ściółki i gotowe.