Jak oczyścić powietrze w małym tunelu foliowym?

Oczyszczanie powietrza w małym tunelu foliowym wymaga zagłębiania się w szczegóły, do których należy zanieczyszczenie powietrza. Życie w nowoczesnych konstrukcjach może narazić Cię na różne szkodliwe wpływy środowiska. Jeden z oddziaływań ogranicza się do przepływu powietrza.

Niewystarczający przepływ powietrza pozwala na gromadzenie się zanieczyszczeń powietrza w pomieszczeniach i powoduje problemy zdrowotne, w tym astmę i zespoły. Materiały syntetyczne i akcesoria w budynkach, a także dywan, mogą zawierać więcej chemikaliów, niż się spodziewasz.

Jak oczyścić powietrze w małym tunelu foliowym?

Mogą budować i wytwarzać do 90 procent zanieczyszczenia powietrza w pomieszczeniach. Na tym blogu dowiemy się więcej o roślinach oczyszczających powietrze, idealnych roślinach domowych do czyszczenia oraz roślinach potrzebnych do oczyszczania powietrza w ogrodzie.

Najlepsze instalacje do oczyszczania powietrza

Osoby z zielonym kciukiem mogą być podekscytowane roślinami, którymi się opiekują i mogą się nimi zająć, które mogą oczyszczać powietrze. Chociaż codzienna pielęgnacja nie jest ważna bardziej niż inne czynniki, wiele z nich może dobrze się rozwijać i lepiej, gdy są zapładniane raz w miesiącu.

Najlepsze plantacje oczyszczające powietrze to:

Rośliny pająków

Inaczej znane jako rośliny powietrzne, być może jeśli w pobliżu znajduje się najlepsza roślina oczyszczająca powietrze, jest to twoja roślina pająka. Najlepiej rosną i świetnie wyglądają w koszach, które można powiesić, zwłaszcza w miejscu pracy. Czasami mogą nawet wyprodukować piękne kwitnące kwiaty.

Draceny 

Wtedy masz też draceny lub marzenie każdego zielonego kciuka. Pięknie wyglądają z lampkami nocnymi. Grupa roślin doniczkowych występuje w różnych kolorach, rozmiarach i kształtach. Wybierz spośród wysokich upraw kukurydzy, wyróżniających się pięknymi oznaczeniami lub tęczową plantacją, przechodzącą w jaśniejszy fiolet.

Złoty Pothos

Złoty pothos jest niezwykle łatwy w uprawie. Być może są również jednymi z najłatwiejszych, mimo że jesteś osobą, która czasami może zapomnieć o podlewaniu roślin. Ich winorośl wyróżniają się sercowatymi liśćmi, zabarwionymi na zielono, zwisającą winoroślą. Chociaż lubią jasne światło, mogą również dobrze prosperować w obszarach, które nie otrzymują wspaniałomyślnego światła słonecznego lub mają tylko światła fluorescencyjne.

Areca Palms

Być może wiele z tych roślin to te, których jeszcze nie czytałeś nigdzie na blogu, więc o większości z nich usłyszysz tutaj po raz pierwszy. Palma Areca jest jedną z najczęściej wykorzystywanych roślin tego rodzaju w pomieszczeniach. Zawierają około stu ulotek, z listkami wygiętymi w łuk. Są większe niż inne rośliny, więc potrzebują dużo miejsca.

Jaka jest idealna instalacja do oczyszczania powietrza w pomieszczeniach?

Mówiąc o idealnej roślinie do oczyszczania powietrza, jej wymienienie może być bardzo trudne. Wśród nich znajdą się jednak Devil’s Ivy, Peace Lily, Daktylowiec karłowaty, Philodendron, Spider Plant, Chryzantemy i Spider Plant.

Inne warianty, które doskonale oczyszczają powietrze, gdy są uprawiane w tunelu foliowym, to Paproć Bostońska, Rośliny Gumowe, Rośliny Ananasa, Palmy Areca, Rośliny Węży i ​​Aloe Vera. Możesz dowiedzieć się więcej o swoich badaniach.

Ile roślin potrzebuje ogrodnik do oczyszczenia powietrza?

Według materiałów badawczych NASA, zanieczyszczenie w pomieszczeniach pod koniec lat 80. zalecało około 18 roślinom o średnicy około 8 cali do oczyszczenia i oczyszczenia powietrza średnio na około 1900 stóp kwadratowych. Może to obejmować około 100 stóp kwadratowych powierzchni na podłodze.

Według naukowców wiele roślin, o których wiadomo, że usuwają zanieczyszczenia, pochodzi z lasów tropikalnych i bujnych, gdzie tylko otrzymują światło, które przefiltrowały wysokie gałęzie drzew. Skład liści pozwala im przejść przez system fotosyntezy i poruszać się w powietrzu z większą wydajnością w słabiej oświetlonych obszarach przeciętnego domu.

Wiadomo również, że korzenie i gleba usuwają zanieczyszczenia z powietrza. Grzyby i bakterie z glebą mogą wykorzystywać zanieczyszczenia jako źródło pożywienia, aby korzenie roślin mogły się rozwijać. Jeśli usuniesz liście w dolnej części roślin, odsłaniając dużą część gleby, gdy tylko jest to możliwe, mogą pojawić się toksyny, które mogą zostać wchłonięte i umożliwić roślinom rozwój.

Aby to naprawić, nie używaj liści, które zebrałeś i zrobiłeś z nich tak zwaną sałatkę ogrodniczą. Lub nie kompostuj tych elementów. Po prostu wyrzuć je bezpiecznie i kontynuuj.

Wniosek

Nie trzeba być ogrodnikiem z wieloletnim doświadczeniem, aby odnieść sukces w tym przedsięwzięciu. Oczyszczanie powietrza w małym tunelu foliowym będzie możliwe dzięki roślinom, które masz w strukturze. Według ekspertów, pospolite rośliny w Twojej okolicy są reklamowane jako bardzo wydajne.

Wśród głównych faworytów są filodendron sercowaty, palma Lady i sansevieria. Niektórzy ogrodnicy mówią o wieszaniu pojemników z ich filodendronami pełzającymi przez okna, a następnie do sufitu w ich oranżerii. Ogólnie rzecz biorąc, utrzymują świeże otoczenie.

A jeśli chodzi o wiedzę, jak oczyszczać powietrze w małej szklarni, pamiętaj, że wiele roślin może usuwać zanieczyszczenia tak samo, jak gdyby rosły na zewnątrz.