Jak długo wystarczy dodać lodowe orchidee?

Jeśli zastanawiasz się, jak długo utrzymują się storczyki Just Add Ice, z pewnością ucieszysz się, że te wyjątkowe storczyki zapewnią Ci efektowny wygląd nawet przez cztery miesiące. Ale innym powodem, dla którego ogrodnicy uwielbiają storczyki Just Add Ice, jest to, że są stosunkowo łatwe w pielęgnacji w porównaniu do innych storczyków, które nawet nie kwitną ze względu na wiek lub warunki zewnętrzne. Korzystanie z apolytunnel może z łatwością poradzić sobie ze zmiennymi warunkami, takimi jak temperatura, więc jedynym aspektem, w którym ogrodnicy mogą mieć błąd, jest konserwacja.

To tutaj Just Add Ice Orchids stają się jeszcze bardziej popularne. Te storczyki to po prostu storczyki Phalaenopsis sprzedawane przez Green Circle Growers z założeniem użycia kostek lodu do ich podlewania. Ze względu na minimalną i prostą pielęgnację, więcej ogrodników jest zainteresowanych tymi storczykami ze względu na większą szansę powodzenia dzięki łatwej konserwacji.

Jak długo wystarczy dodać lodowe orchidee?

Jak długo wystarczy dodać lodowe storczyki na koniec i jak zachęcić je do ponownego kwitnienia

Jak długo wystarczy dodać lodowe orchidee?

Kwitnij przez cztery miesiące

Jedną z najważniejszych cech storczyków Just Add Ice, która czyni je uwielbianymi, jest ich długi okres kwitnienia. Na ogół te storczyki kwitną nawet przez cztery miesiące. Pamiętaj, że Just Add Ice Orchids to storczyki Phalaenopsis, znane również z długiego okresu kwitnienia, który może trwać nawet 14 miesięcy.

Cykl życia od 9 do 15 miesięcy

Według Green Circle Growers storczyk Phalaenopsis zakończy swój cykl życiowy od 9 do 14 miesięcy. A co 8 do 12 miesięcy kwiaty mogą raz ponownie zakwitnąć, co czyni je zrównoważoną orchideą do uprawy w tunelu foliowym do celów marketingowych. Być może rozważysz hodowlę ich razem z niebieskimi orchideami, aby oferować wyjątkowe storczyki i zarabiać więcej na swoich klientach.

Ponowne kwitnienie w 6 do 8 tygodni po pierwszym cyklu kwitnienia

Jeśli zauważysz, że ostatni kwiat rośliny opada, pozostawiając nagą łodygę, nie zakładaj od razu, że storczyki są martwe. Możliwe jest, że storczyki ponownie zakwitną po sześciu do ośmiu tygodniach pod koniec pierwszego cyklu kwitnienia. Należy jednak pamiętać, że kolejne kwiaty będą mniejsze, a cykl kwitnienia będzie krótszy niż pierwszy.

Orchidea Just Add Ice w końcu zużyła swoją energię na pierwszy rozkwit. Po zakończeniu drugiego cyklu pamiętaj, aby pozwolić swoim roślinom odpocząć przez chwilę, aby zregenerować się do następnego cyklu kwitnienia. Tu przyda się apolitunnel, który z łatwością utrzymuje optymalne warunki dla storczyka Phalaenopsis.

Jak zachęcić orchideę Just Add Ice do ponownego kwitnienia

Możesz wykonać różne praktyki, aby zachęcić storczyki do ponownego kwitnienia po opadnięciu ostatniego kwiatu. Na początek powinieneś odciąć łodygę o cal nad drugim przylistkiem. Te nawiasy chronią węzły, w których możesz spodziewać się nowego wzrostu.

Tunel foliowy stanowi doskonałe środowisko do zachęcania storczyków do ponownego kwitnienia, ponieważ można manipulować światłem i temperaturą roślin. Na przykład storczyki wolą miękkie światło zamiast ostrego światła słonecznego. Możesz również zadbać o to, aby storczyki miały zimną nocną temperaturę, która im się podoba.

Aby pomóc twoim storczykom ponownie zakwitnąć, powinny również odzyskać energię, którą zużyły w początkowym cyklu. Obejmuje to stosowanie płynnych nawozów i ich podlewanie. Już sama nazwa wskazuje, że storczyki Just Add Ice są bardzo wygodne w podlewaniu bez ryzyka podlewania lub nadmiernego podlewania, ponieważ wymagają tylko trzech kostek lodu tygodniowo.

Jak pielęgnować orchidee Just Add Ice po kwitnieniu

Storczyki Phalaenopsis ostatecznie przejdą okres spoczynku, aby przygotować się do następnego cyklu kwitnienia. W tym czasie pamiętaj, aby co tydzień podlewać rośliny kostkami lodu i co drugi tydzień karmić zbilansowanym nawozem. Pamiętaj, aby nigdy nie podlewać storczyków w tygodniu, w którym je nawozisz.

Tunel foliowy pozwoli również zapewnić pośrednie nasłonecznienie w okresie spoczynku storczyka. Musisz utrzymywać chłodną temperaturę w nocy, gdy są uśpione, aby wywołać ponowne kwitnienie. Ogólnie rzecz biorąc, temperatura w dzień powinna wynosić od 75 do 85°F, a tunel foliowy należy chłodzić w nocy.

W celu konserwacji, sprawdzaj storczyki co tydzień i usuwaj zużyte kwiaty i wysuszone łodygi. Możesz również napotkać łuskę lub białe guzki, więc potraktuj zakażone rośliny alkoholem i izoluj je, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się porażenia. Możesz zrobić to samo, jeśli zobaczysz wełnowce, które powodują puszyste białe plamy na roślinach i delikatnie spryskasz olejem ogrodniczym, jeśli odkryjesz maleńkie sieci z przędziorków.

Wreszcie storczyki Just Add Ice mogą być podatne na choroby grzybowe. Jeśli zauważysz nieprzyjemny zapach, prawdopodobnie jest to infekcja bakteryjna, podczas gdy brak zmiany zapachu może oznaczać chorobę grzybiczą. W przypadku infekcji grzybiczej odizoluj zainfekowane rośliny i usuń zainfekowany obszar nożyczkami przed rozpyleniem środka grzybobójczego.

Wniosek

Jedną z popularnych, które pozostawiają mniejsze prawdopodobieństwo błędu w pielęgnacji, są storczyki Just Add Ice, jeśli chcesz hodować przyciągające wzrok i wyjątkowe storczyki. Możesz od razu pomyśleć, jak długo utrzymują się storczyki Just Add Ice, a będziesz zadowolony, że ich okres kwitnienia może trwać nawet 4 miesiące. W rzeczywistości cały cykl życia storczyka trwa od 9 do 15 miesięcy.

Co więcej, możesz zachęcić ich do ponownego rozkwitnięcia po początkowym cyklu. Użyj apolitunelu, aby utrzymać dla nich optymalne środowisko, a później możesz oczekiwać, że będą wypuszczać piękne kwiaty.