Ile roślin ogórka na stopę kwadratową?

Ważne jest, aby wiedzieć, ile roślin ogórka na metr kwadratowy jest odpowiednich, czyli dwa. Właściwe rozmieszczenie, niezależnie od uprawy, ma kluczowe znaczenie dla sukcesu Twojego ogrodu i gospodarstwa. Ogórki umożliwiają również ogrodnikom korzystanie z ogrodnictwa o powierzchni kwadratowej, aby jeszcze bardziej zmaksymalizować ich przestrzeń bez wpływu na wzrost i zdrowie roślin.

W szklarni możesz uprawiać ogrodnictwo ze zdrowych warzyw i ogórków. W ten sposób możesz zapewnić idealne środowisko dla warzyw. Możesz wybierać między krojeniem i marynowaniem ogórków, a oba będą dobrze rozwijać się w środowisku wewnętrznym i ogrodnictwie.

Ile roślin ogórka na stopę kwadratową?

Ile roślin ogórka na stopę kwadratową: przewodnik po sadzeniu ogórków

Dwa nasiona lub przeszczepy na metr kwadratowy w odstępie 6 cali

Powinieneś mieć dwie rośliny ogórka na metr kwadratowy w odległości 6 cali od środka kwadratu, aby mieć pewność, że będą miały wystarczająco dużo miejsca do wzrostu. Metodę ogrodniczą na stopę kwadratową można stosować na dowolnym rozmiarze tunelu foliowego, co powinno zapewnić wiele korzyści. Ogólnie rzecz biorąc, ogrodnictwo na stopę kwadratową pozwala wygodniej pielęgnować ogórki.

Będą równie wydajne, nawet jeśli przestrzeń będzie mniejsza niż w przypadku tradycyjnej metody ogrodniczej. Pamiętaj, że jedna roślina ogórka może wyprodukować do trzech funtów ogórków. Dlatego jeśli myślisz o produktywności, posiadanie dwóch roślin powinno dobrze wyżywić jedną osobę.

Wielu ogrodników zauważa również, że ogórki są doskonałym plonem do ogrodnictwa o powierzchni stopy kwadratowej, ponieważ jedna roślina może przynieść pięć funtów.

Kratka i ogrodnictwo kombinowane

Ogórki winorośli, które wymagają kratki do podparcia, są idealne do ogrodnictwa o powierzchni kwadratowej, gdzie sadzisz po południowej stronie. Dzięki projektowi możesz nawet zmaksymalizować przestrzeń i wykorzystać obszar pod spodem do uprawy innych roślin, takich jak sałata. Mówiąc o łączeniu roślin, możesz również uprawiać pomidory obok ogórków, ponieważ tworzą one doskonałe rośliny towarzyszące w ogrodzie o powierzchni kwadratowej.

Tunel foliowy pozwala uniknąć potencjalnych niedogodności podczas wykonywania ogrodnictwa kombinowanego, takiego jak te wymienione. Nie musisz się martwić o wahania temperatury, nieodpowiednią cyrkulację powietrza czy niedociągnięcia w utrzymaniu, które wpływają na zbiory. Należy jednak położyć nacisk na wymagania dotyczące odstępów dla każdej uprawy wraz z preferowanymi warunkami środowiskowymi.

Właściwe odstępy dla ogórków

Różne wymagania dotyczące rozstawu zależą od odmiany rośliny i od tego, kiedy planujesz uprawiać ogórki. Najlepiej byłoby pamiętać, że ogórki przetrwają łatwo, jeśli zasiejesz je jako nasiona bezpośrednio, bez ich przenoszenia. W końcu mają wrażliwe korzenie w porównaniu z innymi uprawami.

Krzyczaste a ogórki winorośli

Ważne jest również, aby dowiedzieć się o prawidłowym rozstawieniu ogórków, aby można było je odpowiednio dostosować, jeśli nie planujesz ogrodnictwa o powierzchni kwadratowej. Na początek musisz wziąć pod uwagę różnorodność roślin ogórka, które uprawiasz. Możesz zdecydować się na odmianę krzaczastą, jeśli masz ograniczoną przestrzeń, podczas gdy ogórki winorośli będą wymagały dwukrotnie większych odstępów niż zalecana odmiana krzaczasta.

Odstęp dla wzgórz, rzędów, krat i pojemników

Jeśli masz ogórki krzewiaste, przydziel 3 stopy miejsca, podczas gdy ogórki winne powinny mieć 6 stóp lub więcej. Możesz także wyhodować je na kupie ziemi o wysokości około 3 cali, która otrzyma cztery nasiona, dopóki później nie rozrzedzisz ich na dwie rośliny. Z drugiej strony przydziel 2 cale przestrzeni między każdym nasionem, jeśli sadzisz w rzędzie, a każdy rząd znajduje się w odległości 5 stóp od siebie na później.

Pamiętaj, że ogórki to rodzaj upraw o wrażliwych korzeniach, co oznacza, że ​​ich bezpośredni siew jest bezpieczniejszy niż przesadzanie czy sadzonki. Jeśli jednak uprawiasz ogórki w pojemniku, użyj 24-calowej doniczki, która pomieści jedną roślinę ogórka. Gdziekolwiek uprawiasz ogórki, jedynym czynnikiem, o którym należy pamiętać, jest to, że krzaczaste rośliny będą wymagały mniej miejsca.

Następna decyzja będzie zależeć od tego, ile owoców chcesz i jak wcześnie ich potrzebujesz. Odmiany krzewów będą w pierwszej kolejności produkować ogórki, ale bardziej widoczna przestrzeń oznacza również więcej ogórków do zbioru w odmianach winorośli.

Dlaczego odstępy są ważne w przypadku ogórków?

Odstępy są niezbędne w przypadku ogórków, aby zapobiec problemom ze wzrostem i chorobami. Jeśli nie zaplanujesz swojego rozmieszczenia zarówno w ogrodnictwie, jak i tradycyjnym, przepełnisz swoje rośliny. Doprowadzi to do nieefektywnego podlewania, cyrkulacji powietrza i problemów ze zbiorami. Jedną z najczęstszych chorób, z którymi możesz się spotkać, jest mączniak prawdziwy.

Ze względu na odstępy, wilgotność między roślinami może sprzyjać wzrostowi tego grzyba. Zauważysz biały i pudrowy wzrost na liściach i łodygach ogórków, powodując brązowienie lub śmierć. Jeśli nie korzystasz z apolytunnelandu, Twój obszar doświadcza ciepłych dni i zimnych nocy wraz z wysoką wilgotnością, Twoje ogórki są bardziej narażone na infekcje grzybicze.

Wniosek

Ogórki są łatwymi, ale wydajnymi uprawami, zwłaszcza w optymalnym środowisku, takim jak szklarnia. Ale jeśli masz ograniczoną przestrzeń, będziesz zadowolony z tego, ile roślin ogórka zmieści się na metr kwadratowy. Możesz zasiać dwa nasiona lub mieć dwa przeszczepy na metr kwadratowy, a przy odpowiednim zaplanowaniu można również uprawiać ogrodnictwo towarzyszące z sałatą lub pomidorami.

Dawno minęły czasy, w których ograniczasz się do upraw, które możesz uprawiać, jeśli masz ograniczoną przestrzeń. W dzisiejszych czasach ogrodnicy i rozszerzenia uniwersytetów odkryli techniki, które pozwalają każdemu czerpać korzyści z rodzimych roślin.