Jak uprawiać winogrona w małym tunelu foliowym?

Jak uprawiać winogrona w małym tunelu foliowym to fascynująca informacja, o której można się dowiedzieć. Skoro rolnicy w większości są uzależnieni od klimatu, to czy winogrona są świetne na jesień?

Wiele osób jest zaskoczonych wiedząc, że winogrona można uprawiać poza cieplejszym klimatem. Nie są trudne do zdobycia, ponieważ w szklarni istnieją konkretne wskazówki dotyczące uprawy.

Jak uprawiać winogrona w małym tunelu foliowym?

Na przykład na kontynencie europejskim lub w Ameryce Północnej wykorzystanie tunelu foliowego do uprawy winogron zwiększy możliwość uzyskania plonów w dobrym stanie. Co więcej, gdy uprawiasz w szklance, możesz mieć słodszy smak i lepszą jakość owoców, chociaż nie jest konieczna uprawa w szklarni. Możesz to również zrobić w swoim ogrodzie.

Na początku zauważ, że winogrona mogą dobrze rosnąć i mogą zajmować dużo miejsca, więc jeśli masz małą szklarnię, możesz ograniczyć ją tylko do winorośli i hodować ją w wannie. Kiedy tak się dzieje, możesz ograniczyć korzenie i mogą one urosnąć.

Twój przewodnik po uprawie winogron w mini szklarniach

W szczególności istnieją trzy metody uprawy i sadzenia winogron w szklarni. Kiedy posiadasz bardziej masywną szklarnię, możesz zacząć od winogron, które mają korzeń z zewnątrz lub wewnątrz. Następnie, gdy masz mniejszy tunel wielowarstwowy, możesz wykorzystać doniczkę z roślinami, tak jak możesz sadzić odmiany na większych przestrzeniach.

Wewnętrzne korzenie

Istnieją również opcje, w których można sadzić w pojemniku lub na granicy, mając korzenie w szklarni. Metoda ta opiera się na cieple gleby, przyczyniając się do wczesnego wzrostu, ale ogrodnicy muszą również pamiętać, że ponieważ jest w środku, potrzebne są urządzenia do nawadniania, z wyjątkową troską ze strony odpowiedzialnego rolnika – Ciebie.

Korzystanie z wanny do sadzenia

Jedną z zalet uprawy w wannie jest to, że można je wynieść na zewnątrz po zakończeniu uprawy. Winorośl jest również odporna, a tunel foliowy służy do przyspieszenia owocowania winogron. Przycinanie powinno zająć około sześciu kikutów, aby winorośl nie zdziczała w nadchodzących miesiącach.

Wskazówki dotyczące pielęgnacji winogron

Co więcej, możesz podlewać winorośle najwyżej w ciągu dziesięciu dni w drodze do wzrostu, a nawet częściej, gdy rosną w doniczkach. Należy jednak pamiętać, że korzenie na zewnątrz wymagają mniej wody, chyba że występuje susza.

Kiedy winorośl zamienia się w kwiaty, winogrona mogą wymagać pomocy w ich zapyleniu. Możesz zapylić ręcznie za pomocą pióra lub potrząsając łodygami, gdy tunel foliowy się nagrzeje. Każda z metod może pomóc w przeniesieniu pyłku między kwiatowe rośliny.

Czy ogrodnik może uprawiać winorośl w swojej szklarni?

Zdecydowanie i tak, ogrodnik może być w stanie urosnąć i mieć winorośl w szklarni. Nie będziesz potrzebować tunelu foliowego podczas uprawy winogron, ponieważ istnieją odmiany, które świetnie sprawdzają się na zewnątrz.

Jednak możesz uprawiać w mini szklarni, jeśli spojrzysz na inną metodę niż oryginalna. Pamiętajcie, że winorośle sadzi się obramowaniem we wnętrzu, a na zewnątrz tresuje się je wewnątrz przez dziurę w szklarni.

Czy możesz uprawiać winogrona w swojej oranżerii?

Tak, na pewno możesz też uprawiać winogrona w oranżerii. Winorośl z winogron to piękne rośliny, które można trenować w oranżerii w tunelu foliowym. Wymagają jednak kilku pomieszczeń do pracy, a winorośl może wyglądać bardzo dobrze w przypadku małej szklarni, ale w przypadku większych musisz przeznaczyć trzy i jedną czwartą stopy w obszarze, który masz.

Winogrona w tunelu foliowym mogą okazać się najlepsze, gdy korzenie uprawiane są poza szklarnią, a ich winorośle przechodzą przez tunel foliowy z lukami zbliżonymi do poziomu gruntu. Niemniej jednak, gdy nie jest to możliwe, możesz uprawiać rośliny bezpośrednio na granicy szklarni, ale wymagają one większego nawadniania.

Ile miejsca potrzebują winorośle?

W ogrodzie przydomowym w tunelu foliowym winorośl można sadzić w odległości co najmniej sześciu cali od ścian, zachowując co najmniej trzy stopy odstępu między każdą z winorośli. Zaangażowanie w agresywne przycinanie pozwoli ci uzyskać dostęp do wystarczającej ilości słońca, aby osiągnąć wymagania dla winogron, aby uzyskać lepsze plony.

Możesz też sadzić winogrona w bardziej znaczących odstępach czasu, aż do ośmiu stóp od siebie, zgodnie z wielkością ogrodu.

Wniosek

Główną zasadą przy uprawie winogron w tunelu foliowym jest zdobycie wiedzy o tym, co robić. Jak uprawiać winogrona w małym tunelu foliowym, nigdy nie rakieta nauka. Możesz znaleźć więcej zasobów, które Cię poprowadzą. Są też dostawcy szklarni, z którymi możesz koordynować, aby znaleźć lepsze owoce i warzywa, od farmy po świeże. Baw się dobrze w swoich ogrodniczych przedsięwzięciach.