8 najlepszych warzyw do uprawy we Włoszech?

Najlepsze warzywa do uprawy we Włoszech to kapusta, marchew, cebula, papryka, ziemniaki, dynia, dynia i pomidory. Masz wiele roślin do wyboru, o ile zapewnisz im idealne warunki wzrostu. Jednak strefy uprawy Włoch oznaczają pewne ograniczenia dla innych upraw.

Między innymi Włochy ma strefy od 3b do 4b, w których może być chłodno. Naraża to niektóre uprawy na ryzyko przymrozków i innych szkód spowodowanych ekstremalnie niskimi temperaturami. Rozwiązaniem na to jest rozpoczęcie uprawy warzyw pod dachem w tunelu foliowym lub zapoznanie się z Krostrade.com, aby dowiedzieć się, jak możliwa jest całoroczna uprawa warzyw.

8 najlepszych warzyw do uprawy we Włoszech?

Jakie warzywa uprawiać we Włoszech?

Według Włoskiego Królewskiego Towarzystwa Ogrodniczego, włoskie warzywa można podzielić na rośliny odporne na ciepło i mróz. W rozszerzeniu wymieniono 15, w tym szparagi, seler, kukurydzę, ogórek, groszek, bakłażan i sałatę. Mimo to 8 z poniższej listy ma niewielkie wyzwania, aby rosnąć we Włoszech, zwłaszcza w szklarni.

Ważne jest również, aby zastanowić się, jak długo potrwa dojrzewanie każdego warzywa ze względu na zmiany temperatury w regionie.

Lista najlepszych warzyw do uprawy we Włoszech

Kapusta

We Włoszech można sadzić kapustę od marca do maja lub od maja do czerwca. Kapusta ma odmiany wcześnie dojrzewające oraz te, które dojrzewają jesienią, więc masz dwa sezony wegetacyjne. Kapusta pekińska, taka jak Pak Choi i Napa, nadaje się również do Włoch.

Aby zapobiec pośpiechom, upewnij się, że przesadzasz, gdy łodygi kapusty są jeszcze małe. Możesz także wybrać odmiany odporne na choroby, takie jak czarna zgnilizna i oparzenia wierzchołków, aby uniknąć późniejszych kłopotów. Jeśli chodzi o kapustę pekińską, najlepiej sadzić ją w połowie lata, ponieważ wiosną mają tendencję do skakania.

Marchew

Istnieje wiele odmian marchwi do wyboru we Włoszech. To, co dyktuje twoją decyzję, to rodzaj gleby, którą masz i zamierzone wykorzystanie zbiorów. Na przykład Danvers nadaje się do ciężkich gleb, a Chantenay najlepiej nadaje się do konserw.

Cebula

Itally nadaje się do jednodniowej i całodniowej uprawy cebuli. Typowy miesiąc ich wysiewu to początek marca. Możesz również użyć miniaturowych żarówek, ale bądź ostrożny, ponieważ są one podatne na pośpiech.

Cebule są również podatne na pośpiechy z powodu stresu związanego z zimną pogodą i zmian temperatury. Z tego powodu rolnicy bardziej interesują się rolnictwem w tunelach foliowych, aby chronić swoje uprawy przed tymi nieprzewidywalnymi warunkami zewnętrznymi. W szklarni możesz w łatwy sposób kontrolować temperaturę i inne elementy.

Papryka

We Włoszech można uprawiać zarówno paprykę, jak i paprykę habanero. Każda odmiana różni się kolorem, wielkością i tolerancją na choroby. Sadząc paprykę słodką lub ostrą, zwracaj uwagę na zgniliznę końcówek kwiatów.

Ziemniaki

W kraju można uprawiać inne ziemniaki, niezależnie od tego, czy są to odmiany o żółtej, czy niebieskiej skórce. Jednak najczęstsze są ziemniaki czerwone i białoskóre. Każdy rodzaj różni się zawartością skrobi, właściwościami przechowywania i tolerancją na choroby.

Dynie

Dynie, które można uprawiać we Włoszech, różnią się wielkością, kształtem i kolorem. Mają też różne zastosowania, dni do zbioru, sezon wegetacyjny i tolerancję na mączniaka. W przypadku konkursów możesz uprawiać gigantyczne odmiany.

Squash

Do wyboru są owoce typu przegrzebek lub włoskie dynie typu cukinia. Zbieranie dyni zajmie również do 65 dni. we Włoszech zwykle zbiera się niedojrzałe dynie przed stwardnieniem skórki.

Pomidory

Wybór między zdecydowanymi i nieokreślonymi pomidorami będzie zależał od tego, co chcesz zrobić z owocami. Ten pierwszy doskonale nadaje się do konserw, a drugi może produkować przez dłuższy czas. Jeśli sadzisz odmiany zdeterminowane, gnicie końcówek kwiatów jest powszechnym problemem wśród rolników.

Jaka strefa sadzenia to Włochy?

Włochy mają różne strefy, w tym 3b, 4a i 4b. Istnieją jednak również niewielkie obszary ze strefą sadzenia 5a. Zimą w kraju można spodziewać się średnio -35 ° F, więc zbadanie wymagań dotyczących temperatury i czasu dojrzałości każdego warzywa jest kluczowe przed sadzeniem.

Jak uprawiać warzywa we Włoszech

Według BBC UK, uprawy w chłodnym sezonie to warzywa, które albo tolerują, albo nie będą rosły w czasie upałów. W przypadku upraw, które nie tolerują upałów, należy sadzić w kwietniu lub na początku maja. Z drugiej strony po przymrozkach trzeba poczekać przed sadzeniem roślin ciepłolubnych.

Warzywa będą rosły lepiej, jeśli otrzymają co najmniej 6 godzin światła słonecznego. Gleba powinna być również dobrze przepuszczalna i żyzna. Poza zwykłą konserwacją, we Włoszech korzystne jest użycie tunelu foliowego w celu ochrony przed wiatrem.

Wniosek

Włochy znajdują się w różnych strefach sadzenia USDA od 3b do 4b, z niektórymi obszarami ocenianymi na 5a w górę. Mając to na uwadze, najlepsze warzywa do uprawy we Włoszech to kapusta, marchew, cebula, papryka, ziemniaki, dynia, dynia i pomidory. Nottingham Trent University wymienił również szparagi, seler, kukurydzę, ogórek, groszek, bakłażan i sałatę.

Po sklasyfikowaniu upraw w zimnych i ciepłych porach, następną kwestią do rozważenia jest okres dojrzałości warzyw i wymagania temperaturowe. W kraju panują również wyjątkowo wysokie temperatury i wiatry, więc rozpoczęcie pracy w pomieszczeniu w tunelu foliowym jest wykonalną praktyką.