4 przydatne wskazówki, jak przycinać winorośl Concord

Zastanawiasz się, jak przycinać winorośle concord? Wszyscy miłośnicy wina zgodzą się, gdy powiemy, że winogrona są darem niebios. Istnieje około 60 gatunków i ponad 8000 odmian tego mięsistego owocu.

Chociaż rodzaje winogron, z którymi spotyka się większość ludzi, to hybrydy amerykańskie, europejskie i francusko-amerykańskie, inny rodzaj winogron, który zwykle jest uprawiany w Stanach Zjednoczonych, nazywa się Muscadine.

Winogrona nie tylko dają nam pyszne dżemy, rodzynki, soki i wina, ale także zapewniają wiele korzyści zdrowotnych. Zawiera wiele składników odżywczych, takich jak witaminy C, K i B6. Ponadto winogrona są również bogatym źródłem przeciwutleniaczy, które pomagają zmniejszyć ryzyko cukrzycy, raka i innych chorób przewlekłych.

Każdy, kto próbuje schudnąć, przestrzegając diety niskokalorycznej, powinien włączyć do swojej diety winogrona. Jeśli nie jesteś świadomy, otrzymujesz tylko 67 kalorii ze stu gramów (100g) winogron.

Fakty o winogronach Concord

Winogrona Concord pochodzą z Concord w stanie Massachusetts, stąd ich nazwa. Pochodzą one z gatunku winogron Vitis labrusca lub lisa.

W większości przypadków winogrona concord są używane do produkcji soków z winogron, a także winogron stołowych. Chociaż może być również używany do produkcji wina, większość miłośników wina preferuje wino tłoczone z innych gatunków winogron, które nie mają takiej samej słodyczy, jak winogrona concord. Ze względu na zbyt słodki smak winogrona te są również wykorzystywane do produkcji wina sakramentalnego, koszernego wina podawanego podczas żydowskich uroczystości, pysznych placków winogronowych, cukierków o smaku winogronowym, napojów bezalkoholowych, dżemów i galaretek.

Wskazówki dotyczące przycinania winorośli Concord

Przycinanie winogron Concord jest niezwykle ważne, ponieważ obejmuje proces usuwania winorośli, które nie są potrzebne do wzrostu w następnym sezonie. Jeśli nie przytniesz ich odpowiednio, możesz spodziewać się obfitych zbiorów wysokiej jakości winogron Concord. Jeśli nie masz pojęcia o przycinaniu winorośli concord, zapoznaj się z poniższymi wskazówkami:

Wskazówka 1: Rozpocznij sadzenie na wiosnę

Rozpocznij sadzenie winorośli wczesną wiosną. Winorośl potrzebuje dużo światła słonecznego, aby kwitnąć, więc wybierz miejsce, w którym jest najbardziej nasłonecznione.

Pamiętaj, że trzciny wystawione na działanie światła dają najwięcej owoców. Zauważ, że owoce są zwykle produkowane, gdy pędy mają rok lub więcej.

Wskazówka 2: Przycinaj, gdy roślina jest uśpiona

Jeśli to Twój pierwszy rok w uprawie winogron, University of Minnesota Extension zaleca rozwinięcie mocnego systemu korzeniowego i prostego pnia oraz przycinanie winorośli, gdy są uśpione. Odbywa się to zwykle późną zimą lub około marca.

Ponadto należy unikać przycinania, gdy jest silny mróz, aby zapobiec większym uszkodzeniom spowodowanym mrozem. Przycinaj ponownie wiosną, gdy liście w pełni rozwiną się i usuń wszystkie słabe pędy.

Można również przycinać latem, gdy winorośl wydała owoce, pamiętając, aby pozostawić pędy z winogronami. Nowy wzrost i liście, które blokują dostęp światła, należy również usunąć, aby umożliwić owocom uzyskanie wystarczającej ilości światła słonecznego, którego potrzebują.

Wskazówka 3: Przycinanie trzciny cukrowej na winorośl concord

Istnieją dwie techniki przycinania winorośli – przycinanie ostróg i przycinanie trzciny. Przycinanie ostróg wytwarza owoce z pąków, które znajdują się blisko podstawy jednorocznych pędów podczas trzciny. Winogrona, które są zwykle przycinane ostrogami, to Blush Seedless, Autumn Royal, New York Muscat itp.

Z drugiej strony winorośl przycinana trzciną trzcinową daje owoce, które znajdują się na końcu jednorocznych pędów. Przycinanie trzciny jest zwykle stosowane w przypadku odmian amerykańskich, zwłaszcza winorośli Concord. Winorośl Concord wytwarza więcej wysokiej jakości owoców przy przycinaniu tą metodą.

Jeśli zdarzy ci się mieć stare winorośle concord na swoim podwórku, wytnij stare drewno, pnie i nowe pędy, które rosły na winoroślach, pozostawiając tylko zdrowe pędy, drewno i pąki, które dojrzewały z poprzedniego sezonu.

Wskazówka 4: Zakaz przycinania, winogrona o niskiej jakości

Pamiętaj o tym: mniej przycinania niż powinno lub brak przycinania zwykle skutkuje mniejszą lub niską jakością winogron. Kiedy przycinanie nie jest dobrze wykonane, podczas zbiorów nie będziesz miał nic poza niskiej jakości winogronami w małych ilościach.

Zalety posiadania własnej szklarni dla hobbystów

Jeśli chcesz zapewnić swoim delikatnym roślinom bezpieczne i chronione środowisko, które ochroni je przed niepogodą i stałym zagrożeniem inwazją szkodników, wyhoduj je we własnej szklarni hobbystycznej. W przeciwieństwie do tradycyjnego ogrodnictwa na zewnątrz, ogrodnictwo w tunelu foliowym nie będzie wymagało przygotowania awaryjnych w celu ochrony roślin przed ulewnymi deszczami, silnymi wiatrami, śniegiem, deszczem ze śniegiem, gradem, zamieciami i innymi trudnymi warunkami pogodowymi.

Co więcej, twój hobbystyczny tunel foliowy służy jako bariera ochronna przed destrukcyjnymi robakami i robactwem, które mogą wyrzucić wszystkie twoje prace ogrodnicze przez okno. Wreszcie, możesz łatwo stworzyć idealne środowisko do uprawy, jeśli założysz hobbystyczny tunel foliowy, ponieważ będziesz w stanie mieć większą kontrolę nad temperaturą i poziomem wilgotności, na które wystawiasz swoje rośliny.

Spróbuj uprawiać winorośl w szklarniach hobbystycznych!

Nauka przycinania winorośli Concord to niesamowita rzecz, ale jeszcze bardziej niesamowita jest uprawa tych winogron w hobbystycznym tunelu poligonowym na własnym podwórku! Doświadcz korzyści płynących z posiadania własnej, osobistej oazy botanicznej! Spróbuj swoich sił w ogrodnictwie politunelowym już dziś!