Jaki rozmiar ma materac do łóżeczka. Najlepszy ogólny przewodnik

Jeśli jesteś ciekaw, jaki rozmiar ma materac do łóżeczka, będzie to zależało od tego, czy będzie to materac standardowy, czy mini. Ten przewodnik wyjaśni różnicę między tymi rozmiarami, aby pomóc Ci wybrać najlepszy dla Twojego dziecka. Podobnie jak inne rodzaje materacy, nawet materace łóżeczkowe, producenci oferują różne wymiary.

Warto zapoznać się z wymiarowaniem materaca, ponieważ przyniesie to korzyści podczas zakupów lub robienia nowego. Być może tniesz piankę lub szukasz samej łóżeczka. Niemniej jednak jest to prosty temat do rozwiązania i powinieneś wiedzieć wszystko pod koniec tego artykułu.

Jaki rozmiar ma materac do łóżeczka. Najlepszy ogólny przewodnik

Jak duży jest materac do łóżeczka?

Standardowy materac do łóżeczka

Jak wspomniano wcześniej, materace łóżeczkowe są dostępne w różnych rozmiarach. Ale jeśli chcesz dowiedzieć się, jakich wymiarów można się spodziewać po zwykłym materacu do łóżeczka, standardowy rozmiar ma około 27 i 1/4 cala szerokości i 51 i ¼ cala długości. Standardowy materac do łóżeczka ma również 6 cali grubości, a Biuro ds. Bezpieczeństwa Produktów i Standardów w Wielkiej Brytanii zaleca te wymiary.

Możesz oczekiwać, że materac do łóżeczka o standardowym rozmiarze będzie pasował do łóżeczka o standardowym rozmiarze. Jednak można również zauważyć pewną różnicę w dopasowaniu, ponieważ łóżeczko może być mniejsze lub większe, w zależności od marki. Niektóre właściwe wymiary, które należy uwzględnić, to łóżeczko mniejsze niż 28 na 52 i ⅜ cala lub może być o ⅝ cala większe niż typowy rozmiar łóżeczka.

Przy zakupie łóżeczka i materaca do łóżeczka pamiętaj o tych różnicach w stosunku do wymiarów regulowanych. Potrzebujesz prawidłowego dopasowania między tymi dwoma, ponieważ uzyskanie czegoś za dużego lub za małego będzie niebezpieczne. Uzyskanie dużej szczeliny między łóżeczkiem a materacem lub przepełnienie łóżeczka przez materac nigdy nie jest idealne.

Materiał do łóżeczka mini

Oprócz materaca do łóżeczka w standardowym rozmiarze, istnieje mniejszy rozmiar zwany mini. Mierzy 24 cale szerokości i 38 cali długości, co jest idealne dla mniejszych łóżeczek. Jednak nie ma przepisów dotyczących mini materacy do łóżeczka, więc rozmiary będą się różnić u każdego producenta,

Podobnie jak w przypadku zakupu standardowego materaca do łóżeczka, musisz sprawdzić oba rozmiary łóżeczka i materaca, aby upewnić się, że są idealnie dopasowane. Na przykład materac łóżeczka może mieć głębokość, która nie będzie dobrze pasować do rozmiaru łóżeczka. Pomocną wskazówką jest, aby zawsze wybierać mini łóżeczko o tym samym rozmiarze, co materac do łóżeczka.

Czy są dostępne inne rozmiary materacy do łóżeczka?

Ponieważ istnieją inne rozmiary i kształty łóżeczek, możesz spodziewać się różnych rozmiarów materacy do łóżeczek. Jednak spodziewaj się większej liczby odmian w przypadku materacy łóżeczkowych w kształcie, w przeciwieństwie do standardowych materacy łóżeczkowych. Często zdarza się również, że te tak zwane kształtowane materace łóżeczkowe są już dostarczane z zakupionym łóżeczkiem.

Bez względu na to, jakie łóżeczko i materac otrzymasz, wspomniana wcześniej wskazówka dotyczy wszystkich. Uzyskaj rozmiar taki sam jak twoje łóżeczko. Nigdy nie kupuj materaca, który jest za duży lub za mały i zawsze staraj się dopasować go do siebie bez przestrzeni wokół krawędzi.

Czy materac do łóżeczka ma taki sam rozmiar jak łóżko dla bliźniaków?

Materac bliźniaczy nie będzie miał dokładnych wymiarów materaca do łóżeczka. Zamiast tego materac dla malucha będzie miał taki sam rozmiar jak materac do łóżeczka. Jeśli chodzi o materac bliźniaczy, można go znaleźć w wersji standardowej, krótkiej i XL.

Standardowy podwójny materac ma 38 cali długości i 75 cali szerokości. Oczywiście krótsza wersja będzie mniejsza, ale rozmiary różnią się, ponieważ jest nieuregulowana. Jeśli chcesz czegoś większego, dla nastolatków najlepiej sprawdzi się podwójny materac XL, ponieważ jest to węższa wersja materacy typu queen i king.

Czy materac do łóżeczka pasuje do łóżka dla malucha?

Materac dla malucha i materac do łóżeczka mają zwykle dokładne wymiary. Dlatego materac do łóżeczka może pasować do łóżeczka dla malucha. Jednak łóżka pojedyncze będą dłuższe niż łóżka dla małych dzieci, przy czym te ostatnie będą służyć jako łóżko przejściowe z łóżeczka do zwykłego.

Jaka jest różnica między łóżeczkiem a łóżkiem dla małego dziecka?

Łóżeczko dla malucha jest tym, czego możesz użyć, aby Twój maluch przeszedł z łóżeczka do zwykłego łóżka. Jest to bezpieczna opcja dla dzieci przed skorzystaniem z łóżka, ponieważ jest blisko ziemi, ale nadal zachęca je do samodzielnego wchodzenia i wychodzenia. Pomyśl o łóżku malucha jako o ulepszonej wersji łóżeczka, w którym możesz również użyć materaca do łóżeczka.

Kiedy moje dziecko powinno korzystać z łóżeczka dla malucha?

Możesz przenieść malucha do łóżeczka dla malucha, gdy ma około 18 miesięcy. Niektórzy rodzice robią to również około 24 miesiąca życia. Niemniej jednak najlepiej jest przejść, gdy Twoje dziecko może wyjść z łóżeczka.

Nie ma limitu wagi łóżka dla malucha, ale musisz sprawdzić zalecenia dotyczące wieku i wagi łóżka, którego używasz. Materac może również stać się za krótki dla Twojego dziecka. Zastanów się nad przejściem do podwójnego łóżka, gdy Twoje dziecko skończy 6 lub 7 lat.

Wniosek

Kupowanie materaca dla malucha jest łatwe, ale jest kilka wskazówek, o których warto pamiętać. Na przykład, jaki rozmiar ma materac do łóżeczka? Standardowy i regularyzowany ma około 27 i 1/4 cala szerokości i 51 i ¼ cala długości. Istnieją jednak wariacje różnych marek, które pasują do różnych łóżeczek.

Ponieważ minimaterace i materace profilowane nie są regulowane, można spodziewać się odchyleń w wymiarach, których można się spodziewać. Zawsze musisz sprawdzić, czy materac, który otrzymujesz, dobrze przylega do łóżeczka, dla bezpieczeństwa Twojego malucha.