Jak schłodzić namiot bez prądu. 5 najlepszych hacków

Istnieje wiele sposobów na schłodzenie namiotu bez prądu; należy wziąć pod uwagę lokalizację, wentylację, materiał, kształt i tak dalej. Jest jeszcze wiele rzeczy, których musisz się nauczyć; warto czytać dalej!

Rzeczywiście, byłoby bardzo rozczarowujące, gdyby Twoi goście podczas imprezy namiotowej lub imprezy byli spoceni i narzekali, że jest cholernie gorąco. Nie możesz tak po prostu dopuścić; to z pewnością zrujnuje Twój wielki dzień.

Jak schłodzić namiot bez prądu. 5 najlepszych hacków

Z drugiej strony, jeśli masz zadaszenie, nie chcesz, aby Twój samochód był potwornie gorący, gdy jest zaparkowany pod słońcem. Nawet jeśli wejdziesz trochę do środka, poczujesz się bardzo gorąco.

W tym artykule poznasz sposoby chłodzenia namiotu, które można zrobić bez prądu. Dzięki temu możesz zaoszczędzić pieniądze, a także mieć fajny namiot imprezowy lub zadaszenie.

Zanim przejdziemy do szczegółów, najpierw zrozummy, dlaczego. Kontynuuj przewijanie, aby dowiedzieć się więcej!

Dlaczego namioty są gorące w środku?

Zastanawiasz się, dlaczego w namiocie jest gorąco? Jeśli ustawisz namiot na swoim podwórku bez cienia, twoje doświadczenie będzie okropne. Jednak częstym błędem byłby brak wentylacji.

Namioty zwykle zatrzymują w nim ciepło. Aby dać ci wyraźniejszy obraz, jest jak mini szklarnia, w której woda i para rozkwitają z powodu małej i zamkniętej przestrzeni.

Kolor namiotu również ma znaczenie, ponieważ przyczynia się do pochłaniania ciepła. Ważne jest, aby wiedzieć, jak schłodzić namiot, nawet jeśli prąd nie jest łatwo dostępny.

Sposoby chłodzenia namiotu bez prądu

Istnieją konkretne sposoby na schłodzenie namiotu bez prądu. Dzięki temu możesz mieć dobrze wentylowany namiot bez wydawania znacznych sum pieniędzy.

Na pewno nie kupisz drogich gadżetów i sprzętu, aby zapewnić chłód w namiocie.

Oto następujące kroki:

Krok 1. Wybierz idealny czas na rozbicie namiotu

Powszechnym błędem jest nieuwzględnianie warunków pogodowych podczas organizowania imprezy namiotowej. Idealny czas na rozbicie namiotu to późne popołudnie, kiedy słońce nie jest wysoko.

Dzięki tej akcji możesz mieć mniejsze szanse na zatrzymanie dużej ilości ciepła w środku.

 

Krok 2. Zapewnij wentylację namiotu

Musisz mieć świadomość, że na pewno potrzebujesz wentylacji, aby powietrze mogło wchodzić i wychodzić z namiotu. Istnieją dwa główne powody kumulacji ciepła:

Pierwsza jest spowodowana słońcem; drugi jest spowodowany ciepłem odprowadzanym z ludzkiego ciała.

Mówiąc wprost, im więcej ludzi trzyma się razem w jednym miejscu, tym więcej ciepła jest emitowane z ich ciał. Więc jeśli jesteś pełen gości, lepiej zadbaj o odpowiednią wentylację w miejscu.

Krok 3. Wybierz odpowiedni materiał namiotowy

Powiedzmy, że chcesz zrobić wiatę za pomocą namiotu. Pierwszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest wybór odpowiedniego rodzaju materiałów.

Na przykład możesz wybrać namiot, który ma składnik nylonowy lub poliestrowy. Materiały te są bardzo przystępne cenowo i lekkie.

Namioty są wykorzystywane jako wiaty garażowe, ponieważ są znacznie poręczniejsze i niedrogie. Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać odpowiednią kompozycję, aby zapewnić komfortowe wrażenia z wiaty.

 

Krok 4. Wybierz odpowiedni kształt namiotu

Namiot kopułowy jest przytulny i może być bardzo gorąco w środku, gdy słońce jest wysoko (choć jest to doskonały wybór, jeśli używasz go w mroźne zimowe noce).

Jednak najlepszym wyborem jest zakup namiotu kabinowego, ponieważ ma on bardziej przewymiarowaną głowę, która sprawi, że namiot imprezowy będzie wygodniejszy.

Poza tym wnętrze namiotu kabiny ma więcej miejsca, aby powietrze mogło dobrze cyrkulować. Im lepszy przepływ powietrza, tym lepszy może stać się Twój namiot.

Co więcej, namioty dzwonowe są również dobrą opcją, ponieważ są lepsze, gdy mówimy o dużym przepływie powietrza.

 

Krok 5. Używaj wentylatorów zasilanych bateryjnie i pasywnego chłodzenia

Ponieważ ten artykuł dotyczy chłodzenia namiotu bez prądu, zakładam, że słuszne jest ustawienie wentylatora zasilanego bateryjnie.

Przepływ powietrza, w którym będą wytwarzać wentylatory, sprawi, że ciepło będzie znośne dla wszystkich w namiocie.

Jeśli chcesz uzyskać dodatkowe chłodzenie, możesz wykonać metodę „zrób to sam” umieszczając lód przed wentylatorami.

Lodowata bryza będzie wtedy wyczuwalna zmieszana w powietrzu, które dmuchają wentylatory. Jedyną rzeczą, którą musisz upewnić się, jest to, że masz pojemnik do przechowywania wody, gdy lód się topi.

Wniosek

Podsumowując, istnieje wiele sposobów na schłodzenie namiotu bez prądu. Daliśmy ci kilka hacków, które możesz zrobić, aby uzyskać mniejsze wrażenia z namiotu.

Chociaż nie ma wielu alternatyw dla wentylatorów elektrycznych, wentylatory zasilane bateryjnie są jedną z opcji, którą możesz rozważyć.

Musisz skupić się na tym, aby upał nie zrujnował imprezy w namiocie, a nawet sprawi, że wiata będzie gorąca jak diabli.

Na szczęście metody, o których wspomnieliśmy, nie wymagają zakupu niczego kosztownego, co oznacza, że ​​masz dobre oszczędności i więcej informacji.

Powodzenia!