Jak utrzymać namiot w chłodzie. 2 proste sposoby

Po co cierpieć z powodu palącego słońca, jeśli wiesz, jak utrzymać chłód w namiocie? Jest tylko kilka kroków, które powinieneś wykonać; wszystko, co musisz zrobić, to przeczytać do ostatniej części tego artykułu.

Wiem, że walka jest prawdziwa, jeśli masz aktywność na świeżym powietrzu z namiotem, zwłaszcza jeśli jest gorąco . Nie pozwól swoim gościom czuć się nieswojo. Upewnij się, że schłodziłeś swój namiot, ale proces powinien być łatwy.

Jak utrzymać namiot w chłodzie. 2 proste sposoby

To samo dotyczy sytuacji, gdy namiot był używany jako zadaszenie w domu. Jaki jest pożytek z namiotu, jeśli i tak nie może ochronić twojego pojazdu przed upałem? Jak powiedziałem, nauczymy się, jak utrzymać twój namiot w chłodzie. I masz różne opcje; po prostu czytaj dalej, aby się dowiedzieć!

 

Kroki, jak schłodzić namioty

Możesz użyć wielu metod, jeśli chcesz, aby namiot był chłodny, zwłaszcza jeśli jest za gorąco. Nie martw się. Wszystko to jest łatwe do wykonania. Oto sposoby na ochłodzenie namiotu:

 

Jak sprawić, by rozbity namiot był chłodny

Jeśli Twój namiot jest już ustawiony, pamiętaj o następujących krokach:

 

#1. Użyj lodu

Najlepszym sposobem na obniżenie temperatury namiotu jest użycie lodu z chłodziarki; to prawda, zwłaszcza jeśli twój namiot jest mały. Jest to możliwe, jeśli będziesz mieć jedzenie i napoje podczas imprezy.

Wszystko, co musisz zrobić, to otworzyć lodówkę pełną lodu. To proste, powietrze wewnątrz namiotu najprawdopodobniej się ochłodzi, dzięki czemu Ty i Twoi przyjaciele lub członkowie rodziny będziecie bardziej komfortowo.

 

#2. Użyj wentylatora

Na rynku dostępne są różne wentylatory na baterie. Oznacza to, że te urządzenia są wystarczająco przenośne, więc do działania nie będziesz potrzebować energii elektrycznej.

Po prostu umieść wentylator w tylnym rogu wejścia do namiotu. Jeśli twój wentylator jest wyposażony w opcję oscylacji, wybierz ją, aby zmaksymalizować cyrkulację wewnątrz. Cóż, nie potrzebujesz dużego wentylatora, jeśli namiot jest mały, na przykład, gdy służysz jako wiata.

Ale jeśli masz duży namiot, którego używasz do obsługi ważnych wydarzeń, najlepiej mieć większe przenośne wentylatory . A jeśli prąd jest łatwo dostępny, zawsze możesz zdecydować się na zwykłe wentylatory, które znajdziesz w domu.

 

#3. Upewnij się, że otwory wentylacyjne i drzwi są otwarte

Powietrze może napływać, jeśli może szybko dostać się do otworów znajdujących się w twoim namiocie. Dlatego dobrym pomysłem jest otwarcie otworów wentylacyjnych i drzwi, co pozwoli na lepszą cyrkulację powietrza.

W każdym razie możesz użyć siatki do zakrycia otworów, aby chronić wnętrze przed komarami, owadami i innymi zwierzętami. Ale jeśli to nie jest problem, to nie jest to konieczne.

Upewnij się również, że woda nie dostanie się do namiotu podczas deszczu, nawet jeśli drzwi i otwory wentylacyjne zostaną otwarte . W przeciwnym razie musisz również wiedzieć, jak uszczelnić namiot.

 

Jak ustawić namiot, aby był chłodny

Jeśli jeszcze nie rozbiłeś namiotu, oto sposoby na utrzymanie go w chłodzie:

 

Krok 1. W zacienionym miejscu

Jeśli masz dużą przestrzeń, upewnij się, że rozbiłeś namiot w zacienionym miejscu, np. jak pod drzewem. Nie ma nic lepszego niż powietrze z drzew. Po prostu wyobraź sobie komfort i aurę, jeśli trzymałeś swoją aktywność pod drzewem.

W ten sposób drzewa pokryją Twój namiot. Słońce nie ogrzeje bezpośrednio namiotu, ponieważ drzewa zablokowały promienie. Jeśli w okolicy nie ma drzew, możesz wybrać obszar obok większej konstrukcji; jest to szczególnie ważne, jeśli konfigurujesz jeden, który będzie służył jako wiata.

 

Krok 2. Przy dobrym wietrze

Poszukaj lokalizacji, która może zapewnić dobry obieg; wiejący wiatr z pewnością może obniżyć temperaturę. Ponadto powinieneś wiedzieć, jak rozstawić namiot tak, aby był skierowany na wiatr.

Nie wiesz, gdzie wieje wiatr? Po prostu podnieś ręce do góry, a następnie określ, która strona dłoni jest zimniejsza. Dzięki temu będziesz mógł poznać kierunek wiatru.

Jeśli uważasz, że robisz to źle, zawsze możesz pobrać na smartfony aplikację pogodową. Kto powiedział, że to skomplikowane?

 

Krok 3. Zorganizuj wydarzenie w chłodniejszym miejscu

Jeśli zajmujesz się zdarzeniem, wiesz, że miejsce ma znaczenie. Na przykład, jeśli jest to impreza rodzinna, możesz wybrać miejsca, w których jest chłodniej, np. nad jeziorem lub rzeką.

Kiedy jest gorąco i chcesz odpocząć z rodziną i poczuć powiew wiatru, nic nie jest lepsze niż dotyk Natura. Po prostu wyobraź sobie dźwięk toczenia się z wody.

Jeśli jesteś szefem lub decydentem, rozstaw namiot w chłodniejszym miejscu.

 

Końcowe słowa!

Istnieje wiele sposobów na utrzymanie chłodu w namiocie. Najpierw musisz ustalić, czy namiot był już rozbity. Jeśli tak, możesz po prostu użyć lodu (jeśli namiot jest mały), użyć przenośnego wentylatora lub otworzyć drzwi i otwory wentylacyjne.

W przeciwnym razie możesz wybrać swoją lokalizację. Cóż, możesz upewnić się, że Twój namiot jest fajny, jeśli ustawiłeś go w zacienionym miejscu, w chłodniejszym miejscu lub w miejscu z dobrą cyrkulacją powietrza.

Mamy nadzieję, że z tego artykułu wiele się nauczyłeś. Miłego dnia!