Kiedy jest najlepszy czas na sadzenie ziemniaków we Włoszech?

Jeśli próbujesz dowiedzieć się, kiedy jest najlepszy czas na sadzenie ziemniaków we Włoszech, najlepiej to zrobić w lutym i sierpniu. Jeśli planujesz zbiory późną wiosną, musisz sadzić ziemniaki w lutym. Jeśli jednak chcesz zebrać plony późną jesienią lub wczesną zimą, musisz sadzić ziemniaki w sierpniu.

Jaki jest najlepszy miesiąc na sadzenie ziemniaków?

Sadząc ziemniaki w lutym, czerpiesz pełne korzyści z pory deszczowej we Włoszech – co oznacza, że ​​nie będziesz musiał tak dużo podlewać. Poza tym, że wymagane jest mniejsze podlewanie, sadzenie ziemniaków w lutym nie będzie wymagało dokładnego monitorowania roślin.

Kiedy jest najlepszy czas na sadzenie ziemniaków we Włoszech?

Co mogę teraz sadzić we Włoszech?

Jeśli masz ochotę posadzić coś we Włoszech, możesz zacząć od letnich warzyw, takich jak fasola szparagowa, fasola szparagowa, kalarepa, marchew, ogórek, słodka kukurydza, melony, sałata liściasta, szpinak, cebula całodzienna , melony, mesclun, boćwina, rzepa, dynia, pasternak, rzodkiewka i dynia.

Co mogę sadzić w kwietniu we Włoszech?

W kwietniu spróbuj wysiać nasiona fasoli szparagowej i krzakowatej. Możesz także spróbować buraków, słodkiej kukurydzy, marchwi, sałaty, dyni, szpinaku, dyni, rzodkiewki, cebuli, kalarepy, ogórków, melonów i boćwiny.

Jak uprawia się ziemniaki w Kornwalii?

Chociaż w Kornwalii można używać prawdziwych nasion do uprawy ziemniaków, można je również wyhodować z kawałków bulw. Oprócz tego, że wymagają stale chłodnej, ale bezmrozowej pogody, potrzebują również około 3 do czterech miesięcy, aby w pełni się rozwinąć. Jeśli nie wiesz, hodowcom udało się stworzyć różne odmiany nasion, które mogą zapewnić ich hodowcom doskonałe korzyści, takie jak łatwość przechowywania i ochrona przed chorobami, które zwykle jedno pokolenie może przenosić z pokolenia na pokolenie.

Oto kilka wskazówek, które musisz zastosować podczas sadzenia ziemniaków w Devonshire.

Użyj luźnej, kwaśnej i dobrze przepuszczalnej gleby

Aby Twoje ziemniaki rosły zdrowo, musisz sadzić je w luźnej, kwaśnej i dobrze przepuszczalnej glebie. Ponadto najlepiej rosną między pH 5,0 a pH 6,8. Należy pamiętać, że ziemniaki stają się bardziej podatne na parcha, gdy ich poziom pH wynosi 6,5 lub więcej.

Wymieszaj nawóz przed zasadzeniem ziemniaków

Przede wszystkim musisz wymieszać nawóz organiczny lub chemiczny, zanim rozprowadzisz go równomiernie na powierzchni gleby. Następnie upewnij się, że zawierasz nawóz o głębokości 8 cali.

Nawozy organiczne należy mieszać z glebą przez około 2 do 4 tygodni przed sadzeniem ziemniaków. Co więcej, aby wypłukać nadmiar soli znajdujących się pod powierzchnią, będziesz musiał co tydzień nawadniać glebę.

Kiedy używasz obornika, najlepiej jest użyć komercyjnie kompostowanego produktu zamiast świeżego obornika, ponieważ ten ostatni zawiera bakterie, które mogą szkodzić twoim ziemniakom. Jeśli jednak używasz nawozu organicznego, zastosuj go zgodnie ze wskazówkami na etykiecie.

Pokrój całe sadzeniaki na kawałki

W porównaniu do używania kawałków bulw, lepiej sadzić kawałki kwalifikowanego materiału siewnego, ponieważ są one wolne od chorób. Jeśli zdecydujesz się na zakup całych sadzeniaków, musisz je pokroić na około 1,5 do 2 uncji. Przed posadzeniem tych pokrojonych kawałków należy je umieścić w temperaturze pokojowej na około 1 do 3 dni, aby wysuszyć pocięte powierzchnie.

Odkurz zrogowaciałe kawałki środkiem grzybobójczym

Gdy tylko powierzchnie wyschną, zacznie tworzyć się kalus odpowiedzialny za zmniejszenie gnicia. Możesz zdecydować się na odkurzenie tych kawałków za pomocą fungicydu. Aby to zrobić, umieścisz około tuzina tych kawałków w torbie i dodasz łyżeczkę siarki glebowej lub dowolnego środka grzybobójczego.

Zasadź suche i zrogowaciałe kawałki

W ciągu pięciu dni po ścięciu musisz je posadzić.

Unikaj sadzenia ziemniaków zbyt blisko siebie

Jeśli chodzi o sadzenie, musisz zapewnić swoim ziemniakom wystarczająco dużo miejsca. Umieszczenie ich zbyt blisko siebie doprowadzi do zagęszczenia gleby tylko wtedy, gdy bulwy już próbują się rozprzestrzenić.

Pamiętaj, aby przygotować glebę w rzędach o długości od 2 do 3 stóp, w których możesz podnosić glebę, gdy rosną Twoje cenne ziemniaki. Przy okazji upewnij się, że sadzisz ziemniaki w miejscach, w których mogą swobodnie moczyć się w promieniach słońca.

Kluczowe zalety uprawy roślin w tunelu foliowym

Doświadczeni ogrodnicy i ogrodnicy mogą potwierdzić piękne korzyści, jakie oferują tunele foliowe, w tym możliwość kontrolowania temperatury i wilgotności, a także lepszą ochronę przed ekstremalnymi warunkami pogodowymi, szkodnikami i zwierzętami. Innymi słowy, z ogrodnictwem w tunelu foliowym nigdy się nie pomylisz. Przyjrzyjmy się bliżej zaletom ogrodnictwa w tunelu foliowym:

Pozwala kontrolować temperaturę i wilgotność

To jeden z najlepszych powodów, dla których warto postawić własny tunel foliowy. Gdy możesz kontrolować temperaturę i wilgotność wewnątrz obudowy, możesz uprawiać najbardziej wymagające rośliny. Oznacza to również, że będziesz w stanie ustalić optymalne warunki klimatyczne, odpowiednie dla etapów wzrostu Twoich roślin.

Poprawia ogólną jakość twoich roślin

Rośliny uprawiane w tunelach foliowych nie są narażone na duży stres w porównaniu z roślinami uprawianymi na zewnątrz. Ponieważ ogrodnictwo w tunelu foliowym zapewnia im najbardziej odpowiednie środowisko do wzrostu, rośliny mogą kwitnąć

Chroni przed trudnymi warunkami atmosferycznymi

Gdy założysz własny tunel foliowy, nie będziesz musiał się martwić o wystawianie roślin na ulewny deszcz, grad, śnieg i silne wiatry. Struktura zapewnia Twoim roślinom ochronę, której potrzebują przed ekstremalnymi warunkami pogodowymi.

Chroni Twoje rośliny przed szkodliwymi robakami i zwierzętami

W przeciwieństwie do tradycyjnego ogrodnictwa na zewnątrz, gdzie rośliny łatwo padają ofiarą chorób, szkodników i chwastów, ogrodnictwo w tunelu foliowym pozwala omijać te problemy. Rośliny rosnące pod osłoną tunelu foliowego można chronić przed szkodliwymi owadami i zwierzętami, które mogą zahamować ich wzrost lub ostatecznie je uszkodzić.

Kiedy sadzić ziemniaki we włoskich tunelach foliowych

Wiedza, kiedy jest najlepszy czas na sadzenie ziemniaków we Włoszech, ma kluczowe znaczenie dla uzyskania zbiorów, które chcesz zebrać. Jednak przeniesienie doświadczenia w ogrodzie na wyższy poziom może oznaczać uprawę ziemniaków w tunelu foliowym. Jeśli planujesz wyruszyć w ogrodniczą podróż w tunelu foliowym, już dziś sprawdź najwyższej jakości, mocne i trwałe tunele foliowe Krostrade!