Sprytne sposoby naprawy zepsutego mechanizmu pochylania krzesła obrotowego

Nie jest tajemnicą, jak bardzo kochamy nasze wygodne krzesła biurowe. Ze wszystkimi godzinami, które spędza się w nich siedząc w pracy, naturalne jest, że stają się one częścią codziennego życia i rutyny. A co by było, gdyby coś się stało z tym krzesłem? Co się stanie, jeśli przypadkowo złamiesz obrotowy mechanizm przechylania?

Próba samodzielnego rozwiązania tego typu problemów może być stresująca. Ale nie martw się! Mamy 8 sprytnych sposobów na samodzielne naprawienie zepsutego mechanizmu uchylnego krzesła obrotowego!

Sprytne sposoby naprawy zepsutego mechanizmu pochylania krzesła obrotowego

Sposoby naprawy zepsutego mechanizmu odchylania krzesła obrotowego

Krok 1. Wymień obrotowy mechanizm przechylania

Krok 2. Usuń wszelkie zanieczyszczenia z wnętrza podstawy krzesła za pomocą odkurzacza i szczotki. Aby to zrobić, może być konieczne odkręcenie śrub, dlatego warto zabrać ze sobą klucz imbusowy lub śrubokręt, gdy próbujesz naprawić własne zepsute siedzenie.

Krok 3. W razie potrzeby nałóż smar (może wymagać WD40)

Krok 4. Dokręć luźne śruby i nakrętki wokół spodu krzesła, w tym na obu nogach, które je mocują. Jeśli są zbyt zardzewiałe lub w ogóle nie można ich dokręcić, wymień je, odkręcając całkowicie jedną nogę przed ponownym założeniem jej na dwie nowe śruby/nakrętki i przymocowanie drugiej nogi na swoim miejscu.

Krok 5. Dokręć śruby i nakrętki wokół połączeń obu nóg, które je mocują, ale jeśli są zbyt zardzewiałe lub nie można ich w ogóle dokręcić, wymień je, odkręcając całkowicie jedną nogę przed ponownym zastąpieniem jej dwoma nowymi śrubami/nakrętkami i dołączenie kolejnej nogi na swoim miejscu.

Krok 6. Jeśli masz klucz imbusowy, poluzuj wszystkie śruby wokół oparcia krzesła (w miejscu zagłówków), aby te części mogły się łatwiej poruszać po odchyleniu do wygodnej pozycji – prawdopodobnie w ten sposób uszkodzony mechanizm uległ uszkodzeniu w pierwsze miejsce.

Krok 7. Umieść metalowy pręt w miejscu, w którym chcesz przechylić się na boki, z kilkoma pętlami po obu stronach, aby stopy mogły się w nim oprzeć; użyj drewnianej deski, aby utrzymać stopy na miejscu.

Krok 8. Jeśli nie możesz znaleźć metalowego drążka, użyj zamiast tego starego ręcznika lub szmatki i zawiąż go wokół ciała za pomocą pętli po obu stronach oparcia krzesła, aby naprawić uszkodzony mechanizm obrotowego krzesła.

Jak naprawić drewniane krzesło obrotowe

Bez względu na to, jak bardzo jesteśmy ostrożni, wypadki mogą się zdarzyć. Być może masz drewniane krzesło obrotowe, które uległo uszkodzeniu i teraz mechanizm nie działa prawidłowo lub płynnie? Nie martw się! Mamy w zanadrzu kilka sprytnych sztuczek, które pomogą Ci szybko i łatwo rozwiązać Twój problem:

Krok 1. Odkręć wszystkie śruby w siedzisku krzesła i zdejmij siedzisko z krzesła

Krok 2. Wykręć śruby mocujące drewnianą płytę pomiędzy miejscem, w którym siedzisz i przechylasz. Tak powinno wyglądać:

Krok 3. Połóż woskowany papier lub skórę, aby zakryć to miejsce, a następnie użyj kleju do drewna, aby naprawić wszelkie pęknięcia na tej części drewnianej deski

Krok Po przyłożeniu niewielkiego nacisku pozostaw do wyschnięcia na 24 godziny przed przystąpieniem do ponownego montażu krzesła.

Mechanizm obrotowy znów będzie działał płynnie!

Jak naprawić plastikowe krzesło obrotowe

Innym rodzajem częstych uszkodzeń, które obserwujemy, są zepsute plastikowe krzesła – zwłaszcza te, które z biegiem czasu były używane na zewnątrz. Nie martw się jednak, istnieje wiele sprytnych sposobów na samodzielne naprawienie tego problemu bez konieczności płacenia komuś za to.

Krok 1. Przed przystąpieniem do naprawy upewnij się, że krzesło jest całkowicie suche.

Krok 2. Weź wiadro gorącej wody i trochę mydła do naczyń (lub innego rodzaju, jeśli wolisz)

Krok 3. Umieść na nim siedzisko, aby wszystkie ślady brudu lub brudu rozpuściły się w roztworze podczas zanurzenia przez co najmniej 20 minut. Powinno to ładnie wyczyścić uszkodzony plastikowy obrotowy mechanizm przechyłu!

Jeśli nadal występują uporczywe plamy, użyj gumowych rękawiczek, aby wytrzeć wszelkie plamy, aż znikną – ale uważaj, aby nie złamać ani nie zarysować niczego podczas robienia tego! Na koniec pozostaw wszystko do wyschnięcia na noc przed ponownym złożeniem krzesła. Proces jest teraz zakończony i znów jak nowy!

Jak podnieść stare drewniane krzesło biurowe?

Krok 1. Pierwszym z nich jest zdejmowanie siedzenia i podnoszenie go na stos grubych książek lub bloków, które zostały umieszczone po obu stronach, w jaki sposób podnieść stare drewniane krzesło, aby dookoła było mniej więcej tej samej wysokości.

Krok 2. Drugi to sposób na podniesienie starego drewnianego krzesła biurkowego z tyłu, wyjęcie kilku śrub i ponowne założenie go z podniesioną wysokością.

Jak zapobiegać zużyciu w mechanizmie obrotowym fotela pochylanego

Krok 1. Aby uniknąć zużycia mechanizmu uchylnego krzesła obrotowego, lepiej nie pozostawiać krzeseł przez dłuższy czas w jednej pozycji.

Krok 2. Należy również okresowo sprawdzać ich stan i w razie potrzeby wymieniać zużyte części.