Rozmiar i waga tkanin pokrowców na obrotowe fotele bujane

Obrotowy fotel bujany to świetny dodatek do każdego pomieszczenia. Nie tylko są wygodne, ale sprawiają, że oglądanie telewizji czy czytanie książki jest nieskończenie przyjemniejsze. Jednak znalezienie odpowiedniej dla nich tkaniny może być trudne i frustrujące. Skorzystaj z tego przewodnika, aby zmierzyć i znaleźć idealny rozmiar.

Kroki mierzenia materiału narzuty na obrotowe fotele bujane:

Krok 1. Wykonaj pomiary swojego krzesła, które powinny obejmować jego szerokość w calach i wysokość w calach. Dzięki temu dowiesz się, ile materiału należy wyciąć i ile materiału należy uszyć z każdej strony tego kawałka.

Rozmiar i waga tkanin pokrowców na obrotowe fotele bujane

Krok 2. Zmierz długość poduszki oparcia krzesła od tyłu do przodu krzesła.

Krok 3. Zmierz odległość od góry poduszki siedzenia i jej szerokość w calach.

Krok 4. Zmierz wysokość każdej strony podłokietników, wysokości oparcia krzesła lub długości wystającej na zewnątrz.

Krok 5. Użyj tych pomiarów na metrach materiału i ile chcesz zostawić na podłokietniki lub jak długie jest oparcie krzesła.

Krok 6. Zmierz, jak szerokie są twoje ramiona po obu stronach przedniej części poduszki do siedzenia i jak wysokie są one w górę, aby spotkać się u góry (lub gdziekolwiek wolisz). Potrzebujesz tych pomiarów, aby wiedzieć, jak szeroka będzie Twoja tkanina.

Krok 7. Zmierz długość oparcia fotela / jego szerokość lub wysokość od miejsca, w którym górna część styka się z poduszką siedziska i jak wysoki jest ten pomiar. Potrzebujesz tych pomiarów, aby wiedzieć, ile materiału będziesz potrzebować również na tę stronę.

Jak zrobić wzór narzuty na krzesło?

Wykonanie wzoru na narzutę jest dość łatwe. Musisz zmierzyć szerokość oparcia krzesła, wysokość od poduszki siedziska i długość ramienia (można to zmierzyć, jak wysoko lub jak szeroko). Jeśli nie masz leżącej tkaniny, która będzie działać z tymi pomiarami, zwykle możesz ją znaleźć w lokalnym sklepie z tkaninami.

Jak zmierzyć szerokość oparcia mojego krzesła?

Musisz wykonać pomiary od oparcia krzesła / jego szerokości lub wysokości, od której górna część styka się z poduszką siedziska i jak wysoki jest ten pomiar.

Czego potrzebuję do mojej narzuty?

Potrzebna będzie taśma miernicza, nożyczki, tkanina lub, jeśli kupujesz gotową narzutę, wymiary krzesła.

O czym należy pamiętać?

Możesz potrzebować szwaczki, jeśli chcesz, aby nowe pokrycie było dopasowane do szerokości oparcia krzesła, wysokości od miejsca, w którym góra styka się z poduszką siedziska, jak długie mają być jego ramiona – i tak mierzysz okładka.

Wiele pokrowców będzie mieć naddatek na szwy, więc jest na nich dodatkowa tkanina – więc jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, kup taką bez dodatkowego naddatku na szwy i po prostu zrób własną.

Jak szydełkować pokrowce na podłokietniki?

Zmierz długość podłokietników, szerokość i wysokość (od góry poduszki siedziska lub miejsca styku oparcia krzesła)

Będziesz potrzebować szydełka, które zwykle można znaleźć w każdym sklepie z rękodziełem. Jeśli jest to ścieg afgański, przerób dwa ściegi w jedną pętlę w następnym rzędzie.

Jeśli jest to pojedyncze szydełko, przerób jeden ścieg w każdej pętli w następnym rzędzie. Stworzy to osłonę podłokietnika i możesz dodać frędzle lub inne ozdoby, aby wyglądało tak, jak chcesz!

Jak czyścić i dbać o narzuty

Czyszczenie

Krok 1. Zdejmij narzutę z krzesła. W przypadku pokryć bawełnianych, poliestrowych lub nylonowych należy czyścić pokrowce łagodnym detergentem i zimną wodą oraz miękką szmatką lub gąbką. Możesz także zakupić specjalistyczne środki czyszczące do niektórych rodzajów tkanin.

Krok 2. Wyciśnij nadmiar wilgoci w ręcznik frotte i delikatnie wyciśnij nadmiar wody.

Krok 3. Zawieś narzutę na drzwiach lub połóż ją płasko do wyschnięcia; nie prać pokryć w pralce, ponieważ może to spowodować ich uszkodzenie.

Pamięć

Krok 1. Po zakończeniu czyszczenia pokryć na krzesła upewnij się, że są całkowicie wysuszone przed przechowywaniem, aby nie spleśniały.

Krok 2. Złóż pokrowiec na trzy części wzdłuż i przechowuj go czystą stroną na zewnątrz, aby mieć pewność, że obie strony będą chronione, gdy ich nie używasz.

Krok 3. Pokrowce najlepiej przechowywać w chłodnym, suchym miejscu, z dala od światła słonecznego lub źródeł ciepła, takich jak kaloryfery lub kominki.

Krok 4. Jeśli masz dużo pokrowców, warto zainwestować w kilka pojemników do przechowywania, aby je uporządkować.