Jak czyścić płytę ceramiczną? Łatwa droga!

Zastanawiasz się, jak wyczyścić płytę ceramiczną? Przy usuwaniu nowych rozlań i plam na kuchence pomocne jest użycie uniwersalnego środka czyszczącego.

Ale nie robienie tego regularnie i w odpowiednim czasie pogorszy błyszczącą powierzchnię. Aby polerowane powierzchnie były wolne od resztek jedzenia, niezbędne jest regularne czyszczenie i konserwacja.

Jak czyścić płytę ceramiczną? Łatwa droga!

Płyty kuchenne wykonane ze szkła lub ceramiki stają się coraz bardziej popularne we współczesnych kuchniach. Jeśli masz małą kuchnię, rozważ zainstalowanie płyty kuchennej, która służy jako blat i miejsce do pracy. Czyszczenie płyt ceramicznych jest znacznie łatwiejsze niż we wcześniejszych modelach czy palnikach gazowych. Dezynfekcja ceramicznej płyty kuchennej źle wygląda i naraża całą rodzinę na zarażenie się nią. Aby pomóc Ci w utrzymaniu Twojego pieca w czystości, przygotowaliśmy listę pomocnych wskazówek i instrukcji. Wilgotny ręcznik i soda oczyszczona to jedyne materiały, których będziesz potrzebować do tego projektu.

Sposoby czyszczenia płyty ceramicznej

Jak więc wyczyścić płytę ceramiczną? Oto następujące rzeczy, które powinieneś wziąć pod uwagę:

Należy położyć sodę oczyszczoną na powierzchni płyty i upewnić się, że jest dobrze przykryta. Łatwiej jest uzyskać równomierne rozłożenie na palniku, gdy masz pojemnik z wywierconymi w nim malutkimi otworami. Przygotuj sodę oczyszczoną, a następnie spryskaj ją odrobiną octu; do tego procesu można użyć butelki z rozpylaczem. W wyniku działania bąbelków z pieca zostaną uwolnione zanieczyszczenia i plamy, co ułatwi czyszczenie.

Użyj wody i mydła; można w nim zanurzyć ściereczkę. Przed ponownym użyciem płyty wytrzyj ją grubym ręcznikiem i pozostaw do całkowitego wyschnięcia. Przez 15 minut musisz przykryć bulgoczącą sodę; zrób to wilgotnym ręcznikiem.

Więc czyszczenie pieca powinno być bułką z masłem.

Aby usunąć sodę oczyszczoną, użyj wilgotnego ręcznika, aby wytrzeć palnik do czysta. Podczas wycierania zawartości należy wykonywać okrężne ruchy, aby upewnić się, że żadne pozostałości na palniku nie zostaną szybko i łatwo usunięte. Kontynuuj wycieranie pozostałych pozostałości po spłukaniu i wyżyciu ręcznika. Następnie pozostaw do wyschnięcia. Lub, jeśli chcesz przyspieszyć proces suszenia, możesz użyć suchego ręcznika z mikrofibry, aby usunąć pozostałą wodę. Aby Ci pomóc, dowiedz się, jak czyścić sodą oczyszczoną.

Przypalenia i plamy: jak się ich pozbyć

Ślady przypaleń można usunąć przy użyciu innej strategii. Aby pomóc Ci w usunięciu plamy, będziesz potrzebować również silikonowej szpatułki. Po wyszorowaniu spalonego obszaru do czysta użyj gąbki, aby nałożyć pastę, którą zrobiłeś z sody oczyszczonej. Usuń pastę po 30 minutach, przykrywając ją wilgotną ściereczką i wycierając do czysta.

Usunięcie trudnych plam nie zawsze jest łatwe, zwłaszcza jeśli masz płytę kuchenną wykonaną z ceramiki. Wypróbuj Cerapol, jeśli silikonowa szpatułka i soda oczyszczona to za mało. Cerapol to bardziej skoncentrowany roztwór chemiczny. Dzięki precyzyjnej recepturze te chemikalia z pewnością pozbędą się najtrudniejszych plam, jakie zobaczysz. Najpierw musisz spryskać roztworem wszystkie te plamy. Następnie musisz poczekać kilka minut po wytarciu.

Jeśli użyjesz tej techniki do czyszczenia kuchenki, nie powinieneś mieć problemów z zadrapaniami lub otarciami.

Moi przyjaciele, najlepiej by było, gdybyście nie czekali, aż zrobi się czarny. Regularne czyszczenie pieca jest koniecznością, dzięki czemu będzie wyglądał jak nowy. Zacznij od natychmiastowego usunięcia wszelkich wycieków lub innych zanieczyszczeń. Jeśli zostawisz plamę na kuchence przez długi czas, jej usunięcie będzie naprawdę trudne. Oprócz używania octu i sody oczyszczonej, droższe środki czyszczące nie są potrzebne. Aby uzyskać dodatkowe informacje, przeczytaj, jak czyścić elementy blatu.

Czego należy unikać podczas czyszczenia płyty ceramicznej

Moi przyjaciele, są rzeczy, których nie powinieneś robić podczas czyszczenia płyty kuchennej. Unikaj tych pięciu błędów czyszczenia, aby Twój piec był lśniący, użyteczny i trwały:

#1. Nigdy nie używaj noży ani innych ostrych przedmiotów do usuwania zaschniętego bałaganu. Jeśli to zrobisz, porysujesz swoją płytę kuchenną. Aby uzyskać najlepsze wyniki, użyj skrobaka do czyszczenia metalu, który omówimy bardziej szczegółowo później.

#2. Używanie gąbki czyszczącej (lub nawet wełny stalowej) do usuwania głęboko osadzonych zabrudzeń to standardowa metoda, chociaż należy jej unikać ze względu na ryzyko zarysowania.

#3. Szorowanie witroceramicznej płyty kuchennej szorstkim środkiem czyszczącym porysuje powierzchnię i zarysuje naczynia kuchenne. Używanie tego środka czyszczącego na piecu szklano-ceramicznym byłoby zbyt szorstkie.

#4. Niektórzy ludzie przysięgają, że do czyszczenia kuchenek używają rozpuszczonych tabletek do zmywarki; jest to jednak zły pomysł, ponieważ niektóre tabletki do zmywania naczyń zawierają chemikalia, które mogą uszkodzić kuchenkę, jeśli zostaną niewłaściwie użyte.

#5. Używaj również oszczędnie środków czyszczących w sprayu przeznaczonych do piekarników. Ponownie, jeśli użyjesz pewnych dodatków, ryzykujesz skrócenie żywotności Twojej witroceramicznej płyty kuchennej. Gdybym był tobą, przeczytaj łatwy do usunięcia spray do czyszczenia piekarników o dużej wytrzymałości.

To okładka!

Piec w Twojej kuchni jest niezbędny i tak go powinieneś traktować. Jako ostatnią radę pamiętaj o następujących kluczowych punktach: Unikaj używania garnka lub patelni z uszkodzonym lub brudnym dnem, ponieważ mogą wystąpić zarysowania. Czyszczenie witroceramicznej płyty kuchennej, gdy tylko się zabrudzi, jest niezbędne, jeśli chcesz w pełni czerpać korzyści. Teraz wiesz, jak czyścić płytę ceramiczną. Aby uzyskać więcej takich artykułów, sprawdź, jak wyczyścić przypaloną płytę kuchenną. Dziękuję za przeczytanie!