Najłatwiejszy sposób na naprawę drewnianego krzesła obrotowego Pottery Barn

Pottery Barn to sklep, który sprzedaje meble i dekoracje do domu. Posiadają szeroką gamę produktów, w tym meble. Jednym z sprzedawanych przez nich przedmiotów jest drewniane krzesło obrotowe Pottery Barn.

Piękno tego krzesła polega na łatwości poruszania się, ponieważ obraca się o 360 stopni na podstawie. Niestety czasami te krzesła mogą się zablokować i już się nie obracać! W tym poście na blogu dowiesz się, jak naprawić drewniane krzesło obrotowe Pottery Barn, aby ponownie się obracało.

Najłatwiejszy sposób na naprawę drewnianego krzesła obrotowego Pottery Barn

Kroki mocowania drewnianego krzesła obrotowego Pottery Barn

Krok pierwszy: odkręć cztery śruby mocujące siedzisko do ramy krzesła. Spowoduje to ich odłączenie i umożliwi łatwy dostęp w celu naprawienia wszelkich problemów z obrotem.

Przykręcany wierzch jest zwykle łbem Phillipsa, podczas gdy wszystkie inne śruby są zwykle typu płaskiego (chociaż może się to różnić w zależności od produktu). Jeśli nie masz głowy Phillipsa, możesz użyć płaskiej głowicy, aby obrócić śrubę w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara.

Upewnij się, że odkręcając te śruby, włóż je do kieszeni lub w bezpieczne miejsce, aby nie zgubiły się na podłodze!

Krok drugi: Sprawdź, jak dobrze krzesło się obraca, delikatnie naciskając jego krawędź i skręcając ciało.

Jeśli podczas pchania krzesła wystąpi opór, umieść jedną rękę pod tym, co się utknęło, a drugą delikatnie podciągnij ten obszar z pewną siłą, aż się poluzuje. Mechanizm obrotowy powinien być wtedy ponownie całkowicie wolny!

Krok trzeci: ponownie przymocuj stopę i siedzisko do podstawy krzesła Pottery Barn.

Upewnij się, że przykręcając te śruby, są one mocno dokręcone ręcznie za pomocą śrubokręta krzyżakowego, więc nie ma szans na ich poluzowanie!

Krok czwarty: ponownie przymocuj mechanizm obrotowy do spodu krzesła.

Użyj śrubokręta krzyżakowego, aby delikatnie wkręcić śruby ręcznie, aż będą mocno dokręcone.

Krok piąty: Ostatni krok! Ponownie przymocuj ramię krzesła i gotowe.

Umieść śrubokręt krzyżakowy pod zakleszczonym elementem i drugą ręką podciągnij z pewną siłą, obracając w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, aż się poluzuje. Pomocne w tym procesie mogą być również palce.

Krok szósty: po poluzowaniu ramienia należy je odkręcić od spodu krzesła

Użyj śrubokręta krzyżakowego i ręcznie przekręć je, aż wyjdą. Uważaj, aby nie dokręcić zbyt mocno tych śrub, ponieważ jeśli tak, to twoje ramiona nie będą się już obracać.

Krok siódmy: po wykręceniu śrub wyjmij ramię spod krzesła, odkręcając je śrubokrętem krzyżakowym.

Umieść jeden koniec klucza na tym, co się utknęło, a następnie użyj drugiej ręki, aby przekręcić, aby się poluzowały.

Jak czyścić meble z drewna stodoły z ceramiki

Meble z drewna to dzieło sztuki. Drewno jest materiałem organicznym i jako takie z czasem będzie się starzeć. Najczęstszy sposób czyszczenia mebli drewnianych różni się w zależności od sposobu wykończenia drewna:

Krok 1. Przecieranie lekko wilgotną ściereczką

Krok 2. Używając wody zmieszanej z kilkoma kroplami mydła do naczyń lub sokiem z cytryny

Krok 3. Użycie oleju lub wosku na meblach, aby wydobyć naturalny połysk

Krok 4. Mycie wodą z mydłem, jeśli nie zostało w żaden sposób wykończone.

NIE UŻYWAJ ŚRODKÓW CZYSZCZĄCYCH NA BAZIE ALKOHOLU, ACETONU LUB AMONIAKU DO NIEWYKOŃCZONYCH MEBLI!

Jak wyregulować krzesło obrotowe z biurkiem Pottery Barn?

Po poluzowaniu śrub odkręć i wyjmij śruby. To zwolni część napięcia na krześle, dzięki czemu łatwiej będzie się poruszać. Po całkowitym odłączeniu od siebie, obracaj jedną stronę na raz, aby poluzować, jak bardzo są ze sobą zespawane.

Powinny się bez problemu rozebrać – nie używaj siły ani nie używaj narzędzi! Aby ponownie przymocować: złóż obie strony z powrotem do siebie i dokręć, wkręcając śruby w otwory, aż do uzyskania odpowiedniego poziomu ruchu. To wszystko!

Jak wykończyć krzesło obrotowe Pottery Barn?

Krzesło obrotowe Pottery Barn to pięknie zaprojektowane krzesło, które ma możliwość obrotu o 360 stopni. Jeśli szukasz sposobu wykończenia tego krzesła, najlepiej najpierw określić, w jaki sposób mebel został wykończony przed użyciem jakiegokolwiek produktu wykończeniowego:

Krok 1. Niewykończone drewno można bejcować lub malować na wybrany przez Ciebie kolor.

Krok 2. Niewykończone drewno można woskować lub olejować, aby wydobyć naturalny połysk.

Krok 3. Wykończone drewno nie powinno wymagać żadnego produktu wykończeniowego, ale jeśli szukasz sposobu na pozbycie się połysku z past do mebli i innych ochronnych wykończeń, użyj ściernego środka czyszczącego, aby usunąć to wykończenie!

Jak dostosować wysokość krzesła obrotowego?

Jeśli szukasz sposobu na regulację wysokości krzesła obrotowego, najlepiej najpierw określić, w jaki sposób został wstępnie ustawiony mechanizm krzesła:

#1. W przypadku krzeseł z drewnianymi ramami i metalowymi śrubami w jednym rogu ramy siedziska, które dokręcają się lub luzują, obracając je zgodnie z ruchem wskazówek zegara lub przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, użyj tej metody. Poluzuj każdą śrubę na tyle, aby nie dotykała żadnej innej części ramy przed rozpoczęciem.

Im więcej wkręcasz tych śrub, tym wyżej podniosą się plecy, aż osiągną pełną wysokość. Po zakończeniu dokręć wszystkie cztery rogi i spróbuj usiąść na krześle! Jeśli nadal nie ma wystarczającej wysokości, w razie potrzeby powtórz powyższe kroki.

#2. W przypadku krzeseł z drewnianymi nogami zamiast metalowej ramy użyj tej metody. Poluzuj wszystkie śruby mocujące krzesło i usuń stare zszywki lub gwoździe, które utrzymują je na miejscu.

Oddziel każdą nogę od siedziska, delikatnie odciągając ją jedną ręką, jednocześnie używając drążka do podważania, aby podciągnąć drewno, aż będzie wystarczająco luźne, abyś mógł go chwycić. Przed ponownym przymocowaniem co najmniej czterech rogów (lub więcej, jeśli chcesz) określ, jaka część nogi jest nadal przymocowana, a następnie wepchnij ją z powrotem na miejsce, aby była wyrównana z innymi nogami.

#3. Jeśli wokół ramy nie ma metalowych śrub, a zamiast tego są tylko nakrętki dokręcające śruby przechodzące przez otwory wywiercone w pobliżu każdego rogu: dokręć te elementy mocujące w kolejności opisanej powyżej.

#4. W przypadku krzeseł, w których tylko dwie strony mają śruby: użyj podpórki, aby odkręcić śruby z jednej strony, a następnie przymocuj je od spodu po poluzowaniu.

#5. W przypadku krzeseł, w których tylko dwie strony mają nakrętki dokręcone śrubami przechodzącymi przez otwory wywiercone w pobliżu każdego rogu, dokręć te elementy mocujące w kolejności opisanej powyżej.

#6. Jeśli Twoje krzesło ma nogi z przymocowanymi metalowymi płytkami lub stopkami, przed rozłożeniem może być konieczne odkręcenie wszelkich elementów mocujących. Zwykle robi się to za pomocą klucza imbusowego do większości rodzajów przystawek do mebli, ale można to również osiągnąć, usuwając całą farbę, jeśli w ten sposób są one ze sobą połączone.