Jak usunąć drzwi lodówki Samsung? W 4 łatwych procedurach!

Zamierzasz zainstalować swoją nowo kupioną lodówkę Samsung, myślisz o naprawie jej drzwi lub utylizacji i zastanawiasz się, „jak usunąć drzwi lodówki Samsung?” Aby skutecznie zdjąć drzwi lodówki Samsung, zacznij odkręcać i usuwać wszystkie śruby, złącza i zawiasy mocujące drzwi do lodówki.

Następnie, ponieważ nic nie łączy już drzwi z lodówką, możesz je teraz oddzielić. Drzwi lodówki mogą być nieco ciężkie, dlatego należy zachować ostrożność podczas ich obsługi, aby nie uległy uszkodzeniu. Sprzęt AGD firmy Samsung, a zwłaszcza lodówki, przydał się w każdym gospodarstwie domowym. Jeśli chodzi o lodówki, Samsung sprzedaje więcej niż jakikolwiek inny producent w branży AGD.

Jak usunąć drzwi lodówki Samsung? W 4 łatwych procedurach!

Jednostki również napotykają mniejszy problem ze swoimi lodówkami, jeśli chodzi o lodówki Samsung. Czasami przy zakupie nowej lodówki Samsung może być konieczne zdjęcie drzwi lodówki przed instalacją ze względu na jej duży rozmiar.

Jednak niektóre lodówki Samsung nie wymagają odłączania drzwi, więc nie zawracaj sobie głowy ich wyjmowaniem. Również oddzielenie drzwi lodówki Samsung może dlatego, że chcesz je naprawić lub wyrzucić, a pozbycie się drzwi jest konieczne ze względów bezpieczeństwa.

Niezależnie od tego, w jakim celu chcesz zdjąć drzwi lodówki Samsung, jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc. Czytaj dalej, ponieważ omawiamy procedury krok po kroku, aby pomyślnie usunąć drzwi lodówki Samsung! Pamiętaj, aby podczas pozbycia się drzwi lodówki nadać priorytet bezpieczeństwu, ponieważ są one nieco ciężkie w obsłudze.

Kroki usuwania drzwi lodówki Samsung

Niektóre instalacje lodówek Samsung wymagają zdjęcia drzwi lodówki, aby można było je swobodnie przesuwać na swoje miejsce. Zachowaj ostrożność podczas manipulowania drzwiami lodówki po ich wyjęciu, aby uniknąć zarysowań lub niepożądanych uszkodzeń. Co więcej, zdejmowanie drzwi lodówki Samsung nie zajmuje dużo czasu, o ile prawidłowo postępujesz zgodnie z procedurami.

Kiedy zaczniesz zdejmować drzwi lodówki Samsung, obserwuj prawidłową obsługę, aby nie doznać zarysowań lub niepożądanych uszkodzeń, zwłaszcza gdy jest jak nowa.

Mogą istnieć różne powody usunięcia drzwi lodówki Samsung, ale ostrożne obchodzenie się z nimi zapewni Ci bezpieczeństwo po zakończeniu procesu. Możesz również poprosić o pomoc dowolną osobę w domu podczas podnoszenia drzwi lodówki, aby uniknąć wypadków. Bez zbędnych ceregieli, oto cztery proste procedury usuwania drzwi lodówki Samsung.

Procedura #1. Odkręcanie śrub i złączy

Przed rozpoczęciem upewnij się, że lodówka nie jest podłączona do zasilania, odłączając wszelkie przewody. Następnie otwórz drzwi lodówki. Umożliwi to dostęp do śrub i przewodów w celu ich szybkiego usunięcia. Następnie wykręć trzy śruby mocujące górny stół drzwi lodówki Samsung. Po ich odkręceniu odłącz przewody, które można znaleźć wokół nich. Następnie rozdziel dwa złącza, które znajdziesz po lewej stronie drzwi.

Mogą być również znalezione po prawej stronie lodówki, jeśli kupiłeś inny typ lodówki Samsung.

Procedura #2. Demontaż linii wodnej

Do zawiasu drzwi lodówki Samsung może być przymocowany łącznik wody, który łączy lodówkę ze źródłem wody. Aby to usunąć, przekręć go i wyciągnij z zawiasu. Usuń podłączony do niego przewód doprowadzający wodę, naciskając część oznaczoną przez złączkę wodną. Jeśli do złączki wodnej przymocowany jest czerwony zacisk, należy go zdjąć przed odłączeniem rurki.

Procedura #3. Zdejmowanie zawiasów

Aby zdjąć zawias drzwi lodówki Samsung, zacznij od pociągnięcia i zwolnienia dźwigni zawiasu. Za pomocą śrubokręta wykręć śruby łączące zawias na miejscu. Na koniec możesz usunąć wszystkie górne lewe i prawe zawiasy drzwi lodówki. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się, w jaki sposób wpisuje się i wykorzystuje informacje o sprzęcie śrubokręta.

W dolnej części drzwi lodówki Samsung wykręć śrubokrętem śrubę przymocowaną do lewego i prawego zawiasu drzwi. Do dolnych zawiasów drzwi lodówki przymocowane są dwie śruby, więc usuń je za pomocą klucza, aby móc odłączyć drzwi lodówki. Dzięki temu możesz wreszcie usunąć lewy i prawy dolny zawias drzwi lodówki Samsung.

Procedura #4. Wyjmowanie drzwi lodówki Samsung

Po wyjęciu wszystkich przedmiotów łączących lodówkę z drzwiami, powoli unieś drzwi do góry, aby odłączyć je od lodówki. Przytrzymaj oba końce drzwi lodówki Samsung, aby powoli podnieść je do góry. Upewnij się, że nic innego nie łączy drzwi lodówki z lodówką, aby nie uszkodzić żadnej części lodówki.

Końcowe słowa

I to są cztery proste metody wyjmowania drzwi lodówki Samsung. Zdejmowanie drzwi zajmuje tylko kilka minut, zwłaszcza jeśli dobrze znasz części. Pamiętaj, że głównymi elementami łączącymi drzwi z lodówką Samsung są śruby, złącza, złączka wodna i zawiasy. Upewnij się, że wszystkie te części zostały całkowicie usunięte przed wyjęciem drzwi z lodówki. Aby uzyskać więcej artykułów na temat lodówki Samsung, kliknij tutaj, jak zmienić filtr lodówki Samsung. Dziękuję bardzo za przeczytanie!