Jak zrobić piec groszowy? 8 prostych kroków, aby zrobić swój własny piec Penny w domu!

Jak zrobić piec groszowy? Kuchenki Penny lub powszechnie znane jako napoje gazowane lub kuchenki piwa, to jedna z podstawowych rzeczy, których będziesz potrzebować, gdy jesteś na kempingu. Jest to kieszonkowy i łatwy do przenoszenia piec, w którym za pensa zakrywa się otwór na paliwo. Stąd pochodzi jego nazwa. Dzisiaj zobaczymy, jak to zrobić.

Jeśli spieszysz się do obozu i zapomniałeś piecyka na grosze, może to być dla ciebie kłopot. Dobrze, że widziałeś ten artykuł. Przynajmniej w ten sposób będziesz wiedział, jak zrobić piec groszowy, używając przedmiotów, które możesz zobaczyć w okolicy. Podczas biwakowania należy być zawsze gotowym.

Jak zrobić piec groszowy? 8 prostych kroków

Dlatego na dziś postaramy się spojrzeć z lepszego punktu widzenia na temat i jak powinniśmy to zrobić. Po drodze nauczysz się kilku kluczowych lekcji i terminów, które mogą się przydać w każdej chwili, kiedy tylko będziesz ich potrzebować. Więc bez zbędnych ceregieli kontynuujmy omawianie tematu w tym artykule, aby dowiedzieć się więcej na jego temat.

Tworzenie pieca groszowego w domu

Jak zrobić piec groszowy? Podczas biwakowania niezbędne jest posiadanie kuchenki, ponieważ zawsze zależy to od otoczenia, od tego, jak pozwolisz, aby sytuacja zadziałała po Twojej myśli. Dobrze, że przez to przeszedłeś. Może być kilka kroków, które warto rozważyć:

Krok 1. Zbieranie potrzebnych materiałów

W tej sekcji omówimy wszystkie rzeczy potrzebne do projektu. Skoro wybierasz się do obozu, zakładamy, że masz już wszystko, co potrzebne do przetrwania kilku dni. Poniżej znajdują się następujące elementy, które będziemy potrzebować do wykonania naszego piecyka na pensy DIY. Zbierz wszystkie materiały i możesz je dalej tworzyć:

 • Puszki na napoje
 • Papier ścierny
 • Nożyczki
 • Nóż (każdy rodzaj)
 • Znaczniki
 • Szczypce
 • Linijka
 • Papier
 • Ołówek
 • Szpilka do rysowania
 • Grosz

Krok 2. Szlifowanie farby puszki

Teraz, gdy wszystkie materiały zostały zebrane, nadszedł czas, aby rozpocząć ten proces. Na tym etapie musimy zdjąć farbę z puszki, ponieważ może ona być podatna na spalenie i może spowodować lub wywołać pożar. To, co będziesz chciał tutaj zrobić, to zeszlifować farbę papierem ściernym. Nie zgniatać puszki.

Podczas szlifowania należy pamiętać, że nie jest konieczne zeszlifowanie całej farby. Możesz zeszlifować dolną część, ponieważ jest to najbardziej potrzebny element do uzupełnienia naszego pieca na grosze. Kontynuuj szlifowanie, aż kolor zejdzie z powierzchni ładnie i czysto. Opłucz puszki, aby usunąć wszelkie zapachy z zawartości.

Krok 3. Wykonywanie otworów

Gdzie będziemy potrzebować dziury? Mówiąc prosto, w tym miejscu ogień uwolni się, gdy już się skończy. Sami wymyśliliśmy, że wystarczy co najmniej dwadzieścia jeden otworów. Aby zacząć to robić, użyj pinezki, aby zrobić dziury w dolnej części i kolejny otwór w środku dolnej części.

Ponieważ robisz otwory na dolną część, daj miejsce, aby ogień nie zgasł w jednym obszarze. Umieść otwory w odległości co najmniej pięciu centymetrów od siebie, aby uzyskać lepsze wyniki podczas użytkowania.

Już prawie jesteś! Kto by pomyślał, że z prostych materiałów można zrobić piec! Kuchenki Penny są pomocne, zwłaszcza gdy jesteś na kempingu. Możesz go użyć do podgrzania jedzenia lub ogrzania się. Dowiedz się więcej o piecyku groszowym, czytając „Alkohol / Puszka / Kuchenka Penny”.

Krok 4. Przygotowania i cięcie

Zaznacz kontury; podstawa będzie najmniejsza i zostanie utworzona z puszki z jeszcze nałożoną farbą; zostawiliśmy kolor włączony, ponieważ będzie to wewnętrzna puszka, a farba nagrzeje się i uszczelni z zewnętrzną puszką. Teraz, gdy wszystkie puszki zostały już oznaczone, będziemy musieli przejść przez nie ostrym nożem; każdy rodzaj zrobi.

Podążając za linią, upewnij się, że sprawdziłeś każdy róg i, jeśli to możliwe, załóż rękawiczki, aby uniknąć obrażeń szorstkich powierzchni puszki. Po zakończeniu musisz zacisnąć krawędzie podstawy, aby pasowała. To są wszystkie rzeczy, które powinieneś zrobić, aby zrobić puszkę za grosz. Teraz nadszedł czas, aby wszystko poskładać!

Krok 5. Montaż

Dochodzimy do ostatniego kroku, którym jest łączenie części. To może być trochę trudne, więc bądź z nami. Aby połączyć obie puszki razem, musisz wepchnąć drugą puszkę, która nie jest zaciśnięta, do drugiej połowy. Upewnij się, że robisz to powoli, ponieważ nadal mogą być zaostrzone krawędzie wokół rogów puszki.

Po złożeniu możesz teraz wypróbować go na płycie kuchennej, aby upewnić się, że działa. Proszę położyć go na kuchence. I upewnij się, że na otworze jest pens. To sprawi, że ciepło przejdzie przez boczne panele lub otwory. I to wszystko! Ucz się z nami, czytając inny temat o piecach, np. „Jak czyścić elementy blatu?” Dziękuję za przeczytanie do tego momentu!

To okładka!

Teraz, gdy wiemy, jak zrobić kuchenkę na pensa, kemping byłby bardziej dostępny niż kiedykolwiek. Koniec z dodatkowymi ciężkimi narzędziami do noszenia, tylko trochę majsterkowania na miejscu i gotowe. Wypróbuj sam i przekonaj się, czy jest dla Ciebie skuteczny. Niezależnie od tego, chciałbyś dowiedzieć się, jak wyciszyć piec na pelet, ponieważ może się to przydać w przyszłości. To wszystko.