Co to jest ręczny fotel rozkładany? Wszystko co musisz wiedzieć

Ręczny fotel to łatwy sposób na relaks i odpoczynek po długim dniu. Są idealne do oglądania telewizji, czytania lub po prostu relaksu.

Krzesła te nie mają części elektrycznych, dzięki czemu są tańsze niż inne rodzaje rozkładanych foteli. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zaletach tych krzeseł, czytaj dalej!

Co to jest ręczny fotel rozkładany? Wszystko co musisz wiedzieć

Co to jest ręczny fotel rozkładany?

Ręczny fotel to krzesło, które nie zużywa energii elektrycznej i można go łatwo obsługiwać ręcznie, aby uzyskać żądaną pozycję. Często są tańsze od modeli elektrycznych, ale co jeszcze mają do zaoferowania?

Cechy ręcznego rozkładanego fotela

Tańsze niż inne rodzaje rozkładanych foteli (elektryczne)

Bardziej przenośny, ponieważ nie ma żadnych przewodów ani wtyczek potrzebnych do działania – nadal można go używać w różnych pozycjach, w tym w pozycji pionowej, jeśli chcesz mieć więcej miejsca z siedzenia

Krzesła te są wyposażone w wyściółkę, dzięki czemu możesz się oprzeć i zrelaksować bez nacisku na kręgosłup, jaki spowodowałby model elektryczny. Mając to na uwadze, ten rodzaj krzesła może nie działać dobrze dla tych, którzy potrzebują wsparcia szyi z powodu problemów z kręgosłupem. W takim przypadku krzesło elektryczne jest tym, czego potrzebujesz.

Mogą być również używane na dywanie, więc nie ma ryzyka przesuwania się, jeśli mieszkasz w mieszkaniu lub masz dywan, który pasuje do Twojego wystroju

Większość ludzi chce, aby ich meble do salonu były wygodne i stylowe, ale co z funkcjonalnością? Ręczne rozkładane fotele oferują wszystkie te rzeczy, nie będąc zbyt drogim i nie wymagającym zbytniej konserwacji, jeśli chodzi o użytkowanie.

Istnieją nawet krzesła ręczne z zagłówkami, które sprawiają, że bardziej przypominają łóżka niż tylko siedzenia z podłokietnikami! Jeśli ten rodzaj fotelika Ci się podoba, zapoznaj się z naszym przewodnikiem zakupu poniżej.

Jeśli najważniejsza jest dla Ciebie przystępna cena, rozważenie użycia ręcznego rozkładanego fotela może być na właściwym miejscu.

Ręczne rozkładane fotele są tańsze niż modele elektryczne z mechanizmami podnoszenia i są idealne do małych przestrzeni, ponieważ nie wymagają dużo miejsca do manewrowania.

Jedyne, co można uznać za problem, to brak możliwości regulacji.

Jeśli wolisz krzesła ręczne, ale chcesz, aby same wróciły do ​​swojej pierwotnej pozycji, nie powinno to być problemem, jeśli jest to najwygodniejsze dla Ciebie, gdy siedzisz na jednym!

Chociaż te krzesła wymagają trochę więcej wysiłku z Twojej strony, korzystanie z nich może pomóc w zapobieganiu lub zmniejszaniu bólu spowodowanego długimi siedzeniami w dowolnym momencie, co może mieć miejsce w przypadku długich godzin pracy/dni pracy, a także zbyt częstego prowadzenia samochodu (lub po prostu przebywania poza domem). i przez cały dzień).

Kluczem do znalezienia odpowiedniego ręcznego fotela jest określenie, jakiego rodzaju fotela szukasz. Jeśli potrzebujesz kompaktowego siedziska, które nie zajmuje zbyt dużo miejsca, to ten konkretny może być warty rozważenia, ponieważ oferuje przenośność i łatwość, nie zajmując zbyt wiele miejsca w domu!

Oto kilka rzeczy, które ludzie lubią w tych krzesłach

#1. Dzięki niskoprofilowej konstrukcji mogą zmieścić się praktycznie wszędzie.

#2. Pokrycia z tkaniny na nich są miękkie, dzięki czemu są przyjemne w dotyku podczas siadania.

#3. Chociaż wymagają więcej wysiłku niż elektryczne, aby powrócić do pozycji, większość użytkowników uważa, że ​​ich używanie powoduje mniejszy dyskomfort związany z siedzeniem przez cały dzień, co może prowadzić do mniejszej liczby problemów z bólem pleców.

#4. Jeśli szukasz czegoś łatwiejszego w rękach, warto to sprawdzić!

Zalety ręcznego fotela rozkładanego

  • Mogą zmieścić się praktycznie wszędzie dzięki ich niskoprofilowej konstrukcji.
  • Pokrycia z tkaniny są miękkie, dzięki czemu są przyjemne w dotyku podczas siedzenia.
  • Są dobrą opcją dla osób z zapaleniem stawów lub innym rodzajem osłabienia dłoni, ponieważ nie wymagają żadnego wysiłku manualnego! Należy jednak pamiętać, że nie ma gwarancji, jeśli coś pójdzie nie tak podczas korzystania z niego z powodu braku sprzętu elektronicznego, a także baterii i silników.

Inni mogą nie lubić tego krzesła, ponieważ

Nie są tak łatwe do przemieszczania po domu ze względu na ich niski profil i wagę.

Pokrycia tkaninowe mogą wymagać regularnych napraw lub wymiany, co może być kosztowne w zależności od tego, jaki rodzaj został pierwotnie użyty.

Krzesła te wymagają więcej wysiłku niż krzesła elektryczne, więc istnieje większe prawdopodobieństwo wystąpienia problemów z siedzeniem przez cały dzień, jeśli zbyt mocno obciążają mięśnie lub stawy.

Co nam się podoba w tym krześle

#1. Osoby cierpiące na artretyzm uznają, że te krzesła są łatwiejsze do siedzenia bez konieczności wykonywania jakichkolwiek prac ręcznych, ponieważ nie mają baterii ani silników, które z czasem mogą się zepsuć!

#2. Fajnie, że nie musisz odwracać każdej części krzesła, kiedy się z niego wstaje, więc korzystanie z niego nie będzie uciążliwe.

#3. Pokrycia z tkaniny są łatwe w czyszczeniu i utrzymaniu i można je zdjąć dla tych, którzy ich nie chcą lub nie mogą ich już tolerować.