Najłatwiejszy samouczek w 5 krokach dotyczący wymiany tkaniny fotela Sling

Z biegiem czasu wszystkie meble będą wykazywać oznaki zużycia i starzenia. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak wymienić tkaninę fotela do zawieszania, ponieważ może to zaoszczędzić trochę gotówki, zamiast kupować nowy. Pamiętaj, że kluczem do tego jest staranny pomiar i mnóstwo cierpliwości.

Mimo że krzesła typu sling są wykonane tak, aby służyły przez długi czas, elementy takie jak ekspozycja na słońce, pogoda i sposób przechowywania mogą wpłynąć na jego żywotność. Jeśli zauważysz jakieś przebarwienia, rozdarcia, wyblakły materiał, to czas pomyśleć o jego wymianie.

Najłatwiejszy samouczek w 5 krokach dotyczący wymiany tkaniny fotela Sling

Przygotuj więc swoje papiery i długopisy, gdy będziemy rozmawiać o tym, jak przerobić krzesło do noszenia, i kilka wskazówek dotyczących tego, jakiego materiału powinieneś użyć!

Co to jest krzesło do noszenia?

Tradycyjnie robi się krzesła z drewna. Na rynku pojawiły się jednak również takie materiały, jak metalowe ramy i wytrzymałe plastikowe krzesła. Krzesło posiada siedzisko wykonane z jednego arkusza tkaniny i jest często używane jako meble ogrodowe.

To, co sprawia, że ​​krzesła wiszące jest najpopularniejszym wyborem do dekoracji patio, to fakt, że ich czyszczenie nie wymaga prawie żadnego wysiłku. Inną cechą krzeseł typu sling jest to, że są stosunkowo łatwe do przechowywania – co czyni je najlepszym krzesłem do zabrania na kemping lub podczas innych aktywności na świeżym powietrzu.

Kroki, jak zainstalować nową tkaninę na krzesła wiszące

Krok 1. Zmierz swoje krzesło

Przede wszystkim zmierz długość szyny nośnej od końca siedziska szyny nośnej do drugiego końca. Upewnij się, że uwzględniono niewielkie poprawki, które mogą wystąpić podczas instalowania nowej tkaniny.

Następnie musisz również określić szerokość, mierząc kanały zewnętrzne aż do przeciwnej strony. W tym celu możesz użyć taśmy mierniczej z włókna szklanego.

Krok 2. Zdemontuj ramę krzesła

Teraz, gdy już zanotowałeś wszystkie pomiary, nadszedł czas, aby rozebrać ramę krzesła. Używaj rękawic i niezbędnego sprzętu ochronnego podczas usuwania śrub, nakładek i prętów podtrzymujących. Upewnij się, że używasz właściwych narzędzi, aby uniknąć zrujnowania ram i możliwych zagrożeń dla zdrowia.

Możesz także oznaczyć paski jako wskazanie, skąd je usunąłeś. Dzięki temu łatwiej będzie je później złożyć z powrotem.

Krok 3. Wytnij materiał

Na tym etapie będziesz potrzebować markera lub ołówka, aby wykonać wzór na nowy materiał. Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z wcześniejszymi pomiarami, w którym należy wyciąć zastępczy materiał siedziska. Możesz również spojrzeć na stary materiał, aby zobaczyć, jak duży powinien być twój materiał.

Ważne jest, aby robić notatki, gdzie trafią śruby, gdy zaczniesz ponownie składać swój fotel. Pomogłoby, jeśli oznaczysz również, która część panelu jest górna i tylna, aby uniknąć odwrócenia tkaniny.

Krok 4. Szycie paneli

Pierwsza część, którą musisz uszyć, to brzegi tkaniny. Zrób to, chwytając oba końce panelu i złóż go do wewnątrz o jeden cal. Zszyj je za pomocą maszyny do szycia, która poradzi sobie z materiałami tak grubymi, jak te używane w krzesłach typu sling.

Zszyj rękawy swojego fotela, odwracając go i składając pół cala na długości materiału. Następnie od końca złóż kolejne dwa cale. Podczas szycia trzymaj je na miejscu za pomocą szpilek, aby upewnić się, że nie popełnisz żadnych błędów w szyciu.

Krok 5. Włóż materiał i złóż krzesło

Po zakończeniu szycia włóż materiał z powrotem do fotela nosidełka, przesuwając nowy splajn na brzegach panelu. Następnie zostaw co najmniej dodatkowy calowy splajn na końcach steru. Używając tego nadmiaru splajnu, włóż tkaninę do kanału procy.

Złóż krzesło, wkładając kilka rozpórek, aby upewnić się, że krzesło jest wolne od jakichkolwiek zmarszczek. Następnie zakończ, wkładając wszystkie śruby, śruby i inne części, które wcześniej wykręciłeś.

Spróbuj dokręcić śruby ręcznie, zanim użyjesz kluczy lub elektronarzędzia, aby je zamknąć. Zrób to, aby upewnić się, że nici pozostaną na swoich pozycjach.

Jakie tkaniny użyć do fotela ze stelażem

  • Phifertex

Jeśli szukasz czegoś wytrzymałego, Phifertex ci się spodoba. Ten materiał jest jedną z wiodących marek, jeśli chodzi o produkty outdoorowe. Phifertex może poszczycić się bardzo trwałym poliestrem w 100% pokrytym PVC, który zapewnia odporność na warunki atmosferyczne, ścieranie i rozwój bakterii.

  • Chustę Sunbrella

Inna popularna tkanina na krzesła typu sling, Sunbrella Sling, zawiera akryle powlekane PVC. Ma bardziej tradycyjny wygląd, ponieważ jest wykonana z przeplatających się włókien akrylowych poliestrów pokrytych PVC. Jest jednak mniej stabilny i może zwisać szybciej niż Phifertex.

  • Tekstylia

Textilene promuje siłę i piękno dzięki przędzom poliestrowym, które są indywidualnie powlekane PVC. Może blokować nawet 80% promieni słonecznych, co czyni go idealnym wyborem do przedmiotów na zewnątrz, takich jak parasole lub parasole przeciwsłoneczne. Ta tkanina oferuje również różnorodne wzory, które możesz wybrać, aby dopasować się do swojego stylu.

Wniosek

Krzesła do zawieszania nie są zazwyczaj rodzajem krzeseł, które łatwo ulegają uszkodzeniu. Jednak na wszelki wypadek nauka wymiany tkaniny na fotelu chusty może być cenną umiejętnością. Pamiętaj tylko o prawidłowym pomiarze i uważaj przy rozkładaniu podbudów!

Ten projekt może być dość trudny, zwłaszcza jeśli robisz to po raz pierwszy. Nie ma nic złego w skonsultowaniu się z profesjonalistą, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak zrobić to dobrze.