Jak zrobić własne kwiaty ślubne: porady i samouczki

Jeśli chcesz wiedzieć, jak zrobić własne kwiaty ślubne, rozważ te dwa kroki. Podzielimy się wskazówkami i poradami dotyczącymi planowania ślubnych kwiatów, a także jak wykonać proste, ale eleganckie aranżacje, nawet jeśli nie jesteś profesjonalną kwiaciarnią.

A jeśli nie masz pomysłów na konkretne kwiaty do wykorzystania, zalecamy zapoznanie się z naszym osobnym samouczkiem, jak wybrać kwiaty ślubne. Ponadto nasz blog ślubny zawiera różne przewodniki po poszczególnych tutorialach na temat bukietów, gorsetów i łuków.

Jak zrobić własne kwiaty ślubne: porady i samouczki

Jak zrobić własne kwiaty ślubne, jeśli nie możesz zarezerwować kwiaciarni

Zaplanuj i przygotuj się na ślubne potrzeby kwiatowe

 • Najważniejszą częścią robienia własnych dmuchaczy ślubnych jest planowanie i przygotowanie; pierwszy krok pozwoli Ci poznać Twoją zdolność finansową i czasową do robienia bukietów i innych kwiatów ślubnych
 • Zacznij od ustalenia budżetu na kwiaty; na tym etapie skonsultujesz się ze swoimi źródłami kwiatów, w tym tymi, które mogą być bezpłatne, jeśli zbierasz kwiaty z ogrodu
 • Musisz również znać rodzaje i ilość kwiatów, których będziesz potrzebować podczas tworzenia bukietu i innych kompozycji kwiatowych; oto szczegółowy przewodnik po tym, ile kwiatów na wesele
 • Porozmawiaj ze swoim partnerem na temat ślubu; zbadaj kolor kwiatów oraz te, które są sezonowe w dniu Twojego ślubu
 • Zapoznaj się z kompozycjami kwiatowymi i stwórz tablicę inspiracji
 • Możesz skontaktować się z kwiaciarnią już sześć miesięcy przed ślubem, aby zabezpieczyć swoje źródła; dostarcz kwiaty na dwa dni przed ślubem i przygotuj pojemniki i lokalizację, aby je przechowywać
 • Zaplanuj, jak przyniesiesz kwiaty ślubne na miejsce

Zachowaj prostotę ślubnych kompozycji kwiatowych

 • Ponieważ będziesz robić własne kwiaty ślubne i zakładając, że nie znasz się na aranżacjach, zdecyduj się na proste bukiety i dekoracje, zamiast przytłaczać się skomplikowanymi i dużymi aranżacjami< /li>
 • Sztuką na wykonanie weselnych kompozycji kwiatowych w jaskrawych kolorach jest wybór rustykalnego motywu; rustykalne bukiety i dekoracje nie mają być idealne i symetryczne; możesz nawet użyć polnych kwiatów, traw i ziół, aby zaoszczędzić na kosztach
 • Jeśli masz trudności z układaniem kwiecistych bloków piankowych, dodaj sztuczne kwiaty jako wypełniacze
 • Podejmuj realistyczne podejście do swojego czasu i rób tylko tyle bukietów, gorsetów, butonierek i kawałków kwiatów, ile możesz; rozważ alternatywy dla tych kwiatów, jeśli masz duże przyjęcie weselne lub jeśli dekorujesz liczne stoły
 • Poproś partnera i inne osoby o pomoc w przygotowaniu

Przeczytaj, jak długo przed ślubem możesz zrobić bukiet, aby zachować świeżość kwiatów na ceremonię ślubną i wesele.

Czy taniej jest robić własne bukiety ślubne?

Taniej jest zrobić własne bukiety ślubne, ponieważ możesz ręcznie wybrać kwiaty i zrobić je tak małe lub proste, jak to tylko możliwe. Ta sztuczka przydaje się do robienia mniejszych bukietów, które druhny trzymają, idąc do ołtarza.

Zrób to sam a kwiaty kupione w sklepie

Na przykład podstawowy bukiet ślubny DIY może zaczynać się od 40 do 50 USD, ale kupowanie go zaczyna się od 80 USD. Jeśli sam hodujesz kwiaty, musisz tylko zapłacić za piankę, drut, taśmę i dekory, które mogą nawet stać się tańsze.

Na bukiet ślubny DIY można wydać tylko 60 USD w porównaniu do 100 do 300 USD w kwiaciarni. Pamiętaj jednak o swoim czasie i możliwościach, zwłaszcza jeśli jesteś panną młodą i przed ślubem będziesz mieć inne obowiązki.

A mówiąc o budżetowaniu, oto etykieta określająca, kto płaci za kwiaty ślubne, aby odpowiednio sprostać Twoim oczekiwaniom.

Jak trudno jest zrobić własne kwiaty ślubne?

Gdzie kupić hurtowe kwiaty

Jednym z najtrudniejszych elementów DIY ślubnych kwiatów jest źródło. Zaoszczędzisz na kosztach, jeśli zbierzesz niektóre kwiaty ze swojego ogrodu.

Jednak prawdopodobnie będziesz potrzebować innych kwiatów i wypełniaczy. Opłacalnym sposobem jest zaopatrywanie się w lokalne targi kwiatowe i kupowanie kwiatów hurtowych.

Kiedy dostarczyć kwiaty ślubne

W zależności od kwiatów i ich oczekiwanej długości życia, musisz je dostarczyć na czas do zaaranżowania przed ślubem. Jednak nie chcesz ich zbyt wcześnie, ponieważ mogą szybko zwiędnąć na ślub.

Dlatego dostarcz kwiaty na dwa do trzech dni przed ślubem. Następnie dowiedz się, jak je przechowywać.

Jak ożywić kwiaty do aranżacji ślubnych

W noc przed ślubem możesz zrobić bukiety. A jeśli chodzi o gorsety, ozdoby na środek i dekoracje kwiatowe na łuk, możesz zrobić je noc wcześniej, a następnie odpowiednio je przechowywać.

Dowiedz się, jak ożywić kwiaty do aranżacji, co obejmuje obcinanie końcówek łodyg i dolnych liści przed namoczeniem ich w czystej wodzie,

Dokonywanie ślubnych potrzeb kwiatowych

Jeśli chodzi o ustalenia, stwórz zespół, który Ci pomoże. Nie potrzebujesz wielu osób, ponieważ możesz stracić więcej czasu na organizowanie i kierowanie wieloma osobami, które mają różne opinie.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie nauczyliśmy się robić własne kwiaty ślubne, starannie planując i trzymając się rustykalnych i prostych aranżacji.

Prosimy jednak o ustalenie czasu, który może zacząć się od 4 godzin na dokonanie wszelkich ustaleń. Następnie upewnij się, że nadal będziesz mieć wystarczająco dużo czasu na odpoczynek w dniu ślubu.