Łatwy 4-stopniowy przewodnik na temat tworzenia pokrowców na ramię krzesła biurowego

W tym artykule dowiesz się, jak wykonać pokrowce na ramiona krzesła biurowego. Pokrowce na fotele biurowe można wykonać poprzez szycie i haftowanie.

Oprócz pokrowców na ramiona zawarliśmy również poradnik jak wykonać bez szycia pokrowiec na krzesło biurowe oraz wykonać pokrowiec na krzesło biurowe. Przeczytaj do końca, aby dowiedzieć się więcej na temat pokrowców na fotele biurowe i narzuty.

Łatwy 4-stopniowy przewodnik na temat tworzenia pokrowców na ramię krzesła biurowego

Kroki tworzenia pokrowców na ręce na krzesła biurowe

Pokrowce na podłokietniki biurowe zapewniają styl i ochronę podłokietników. W przypadku tego projektu okładki na ramię DIY musisz mieć podstawowe umiejętności szycia i mieć dobry materiał na ochraniacz na ramię.

Krok 1. Śledź swój podłokietnik

Na płaskim froncie ramienia połóż kawałek papieru i narysuj jego kontur. Ma to na celu uzyskanie odpowiedniej krzywizny.

Po odrysowaniu wytnij wzdłuż linii, aby uzyskać wzór. Następnie zmierz długość krzywej, aby określić rozmiar okładki.

Krok 2. Wyczyść tkaninę

Po odrysowaniu i wykonaniu wzoru wypierz tkaninę. Następnie pozostaw do wyschnięcia. Po wyschnięciu wyprasuj przed szyciem.

Krok 3. Wytnij materiał

Połóż wzór osłony ramienia na wierzchu tkaniny, ułóż oba płasko. Następnie narysuj szablon na tkaninie. Narysuj kolejną linię cięcia z odstępem ¼ cala wokół wykreślonego wzoru.

Następnie zmierz kwadrat na materiale, który jest tak długi, jak krzywa, którą zmierzyłeś wcześniej. Następnie narysuj linie cięcia z kolejnymi ¼ cala po bokach. Następnie wytnij wzdłuż linii rysunkowych obu tkanin.

Krok 4. Szyć

Po odcięciu kawałków materiału, użyj maszyny do szycia, aby przyszyć ¼ cala z trzech stron kwadratu wraz z dolną krawędzią przedniego zakrzywionego kawałka. Następnie przymocuj szpilkami krawędź kwadratowego kawałka i zakrzywioną krawędź przedniej części.

Po ich połączeniu zszyj je razem. Usuń szpilki podczas szycia razem z tkaniną. Powtórz kroki, aby wykonać osłonę dla drugiego ramienia.

Jak wykonać pokrowiec na krzesło biurowe bez szycia

Po wykonaniu pokrowca na ramię do krzesła, chcielibyśmy podzielić się tym, jak pokryć krzesło biurowe bez szycia.

Krok 1. Przygotuj materiały

Potrzebny będzie materiał, kawałek wstążki i agrafki.

Krok 2. Tkanina, wstążki i agrafki

Po przygotowaniu materiałów dopasuj tkaninę do krzesła. Po obróbce tkaniny na krześle weź końce materiału i zawiąż je na oparciu krzesła.

Dodaj wstążkę do węzła, który zrobiłeś po zawiązaniu krzesła, aby służyła jako dekoracja. Następnie zamknij otwory krzesła agrafkami.

Połóż jedną na górze, a drugą na dole. Na koniec zabezpiecz boki pokrowca na poduszce krzesła za pomocą agrafek.

Jest to łatwa do wykonania narzuta na krzesło biurowe, jeśli planujesz zmienić pokrycie krzesła, ale nie masz jeszcze czasu. To może być Twoja alternatywa i możesz w ten sposób przetestować tkaninę pokrowca na krzesło.

Jak zrobić narzutę na krzesło biurowe

Po technice bez szycia możemy wykonać narzutę na krzesło biurowe na naszej sprawdzonej maszynie do szycia.

Krok 1. Przygotuj materiały

Do tego narzuty potrzebny byłby materiał pokrywający siedzisko i oparcie krzesła oraz dodatkowe dziesięć do dwunastu cali szerokości i długości. Potrzebny jest również elastyczny sznurek, nić i papier wystarczająco duży, aby uzyskać wzór.

Krok 2. Śledź

Najpierw umieść papier na siedzisku krzesła i obrysuj jego kontury. Upewnij się, że wzór jest symetryczny, składając go na pół. W razie potrzeby wprowadź poprawki do szablonu.

Następnie zmierz wysokość poduszki do siedzenia. Następnie zdecyduj, czy chcesz zakryć całą podkładkę do siedzenia i dodaj około ½ cala na szwy. Ponownie umieść linie cięcia na swoim wzorze, ale tym razem ze szwami.

Krok 3. Wytnij i zszyj

Po odmierzeniu i zmierzeniu podkładki do siedzenia odetnij materiał. Następnie zszyj ze sobą prawe brzegi materiału.

Zostaw ½-calowy szew wokół tkaniny. Pozostaw odstęp od czterech do sześciu cali na środku tylnej krawędzi, aby obracanie materiału było łatwiejsze.

Następnie przytnij naddatek szwu do ¼ cala. Po przycięciu naddatku na szew odwróć prawą stronę i dociśnij krawędzie.

Zszyj kolejny ½-calowy naddatek na szew. Ma to zawierać elastyczny sznur. Po wyszyciu naddatku na szew zostaw cal otwarcia do przekręcenia.

Krok 4. Przewlecz gumkę

Po szyciu możesz przystąpić do przewleczenia gumki przez zaszytą osłonkę. Po całkowitym przewleczeniu go przez obudowę pociągnij go. Następnie zepnij go i wypróbuj na swoim siedzeniu.

Możesz użyć blokady sznurka, aby utrzymać ją na miejscu. Jeśli chcesz go uszyć, zszyj końce razem z otworem, aby całość była schludna. Na koniec sprawdź, czy pokrowce na krzesła są wygodne.

Wniosek

Mamy nadzieję, że nasz artykuł o tym, jak wykonać pokrowce na fotele biurowe, okazał się dla Ciebie pomocny. Wyszliśmy poza to i dodaliśmy również przewodnik po nakładkach. Jeśli więc planujesz dopasować ochraniacze na ramię do narzuty, nie krępuj się!