Jak malować metalowe osłony grzejnika przypodłogowego? 3 proste kroki!

Chcesz nauczyć się malować metalowe osłony grzejnika przypodłogowego? Przeczytaj ten artykuł i wykonaj te szybkie kroki w malowaniu grzejnika. Spraw, aby grzejnik wyglądał bardziej atrakcyjnie, usuń wszelkie nagromadzenie rdzy lub wyblakły kolor grzejnika i spraw, aby wyglądał jak nowy i atrakcyjny, malując je.

W miarę upływu lat każdy namalowany lub okładka urządzenia zanika. Przyczyną tego jest przede wszystkim gromadzenie się rdzy i brudu. Oprócz tego, że regularnie je czyszczą, aby dłużej działały i zachowały wydajność grzejnika, dobrze jest też nimi zarządzać, aby wyglądały dobrze i reprezentowały się, zwłaszcza jeśli planujesz lub po prostu odmalowujesz ściany w domu, prawda?

Jak malować metalowe osłony grzejnika przypodłogowego? 3 proste kroki!

Niektóre grzejniki pokojowe, takie jak grzejniki listwowe lub ścienne, można pomalować, w przeciwieństwie do innych grzejników. Podobnie jak okładki, wykonane z metalu, można łatwo malować. Czy jesteś gotowy, aby zacząć malować, przyjacielu? W takim razie zanurkujmy!

Wskazówki dotyczące malowania grzejnika przypodłogowego

Oprócz nauki malowania metalowych osłon grzejników przypodłogowych powinieneś znać wskazówki. Te wskazówki pomogą Ci szybciej i łatwiej zarządzać tym domem oraz poradzić sobie z typowymi pytaniami właścicieli domów, takimi jak Ty chcesz zadać. Jednym z częstych pytań było: „Czy muszę kupować farbę wysokotemperaturową do użycia w moim grzejniku?” więc nie.

Zwykłe farby mogą wytrzymać od 250 do 300 stopni ciepła, dzięki czemu dobrze nadają się do zastosowania w grzejniku. Następnie przed pomalowaniem obudowy należy usunąć wszelkie zabrudzenia i rdzę, aby pomalować gładko, zapobiec przywieraniu brudu do lakieru nagrzewnicy i rozprzestrzenianiu się rdzy. Dla lepszego wyglądu i dłuższej trwałości koloru najlepiej byłoby zastosować podkład do metalu.

Kroki malowania metalowych osłon grzejnika przypodłogowego

Są dwie rzeczy, dla których musisz pomalować swój grzejnik. Po pierwsze, chcesz, aby wyglądała lepiej niż była, a po drugie, aby rdza nie rozprzestrzeniała się po okładkach i nie powodowała większych uszkodzeń powierzchni. Bez względu na to, z jakiego powodu malujesz grzejniki, musisz nauczyć się prawidłowo malować grzejniki i w razie potrzeby odmalować je w przyszłości. Ale zanim zaczniesz malować, musisz zdecydować, czy użyjesz farby w sprayu, czy zrobisz to ręcznie.

Do malowania grzejnika będziesz potrzebować farby (kolor według własnego uznania), pędzla, podkładu do metalu, wełny stalowej, drobnego papieru ściernego i starej gazety lub tkaniny. Jesteś gotowy? Przeczytaj uważnie i postępuj zgodnie z instrukcjami.

Krok 1. Przygotuj osłony grzejnika

Wyłącz źródło zasilania grzejnika listwy przypodłogowej i zdejmij osłony. Połóż gazetę lub szmatkę na płaskiej powierzchni i połóż korpus. Usuń cały brud wycierając szmatką lub dmuchawą, a rdzę wytrzyj szczotką stalową. Papier lub tkanina pomogą Ci szybciej posprzątać. Użyj papieru ściernego, aby usunąć starą farbę z okładek, dopóki ich nie usuniesz. Lepiej jest użyć drobnego papieru ściernego, ponieważ łatwiej jest wypolerować metalowe osłony.

Krok 2. Nakładanie podkładu do metalu

Po dokładnym wyczyszczeniu pokrowca należy nałożyć na nie podkład do metalu. Podkład do metalu pomoże farbie dobrze przykleić się do metalu i pokryć rysy, rdzę i nierówne powierzchnie na okładkach. Pamiętaj, że jeśli nie nałożysz podkładu do metalu na okładkę, farba ma tendencję do łuszczenia się i nie będzie dobrze przylegać do powierzchni metalu. Dlatego nakładanie podkładu jest koniecznością. Nałóż podkład co najmniej dwie warstwy. Niektóre podkłady do metali są również w butelkach z rozpylaczem lub pomalowane pędzlem i możesz wybrać ten, który najbardziej Ci odpowiada.

Krok 3. Malowanie okładek

Teraz, po pomyślnym oczyszczeniu i nałożeniu podkładu na osłony grzejników, czas je pomalować! Niektórzy właściciele domów używają tego samego koloru farby w swoich grzejnikach przypodłogowych, ale wiedzą, że możesz, jeśli chcesz mieć niebieski, czerwony lub inne kolory! Ale wybierając kolor farby, należy również wziąć pod uwagę kolor ścian w domu. Pomoże Ci wybrać najlepszy lub idealny kolor do malowania okładek.

Jeśli masz farbę, zacznijmy! Połóż starą gazetę na płaskiej powierzchni i umieść na niej okładki. Gazeta ochroni Twoją podłogę lub powierzchnię przed kapiącą farbą. Następnie umieść osłony i pomaluj osłony listew przypodłogowych z każdej strony. Po pomalowaniu jednej strony pozostaw farbę do wyschnięcia i pomaluj drugą stronę osłony grzejnika. Wykonaj tę samą metodę na innych pokrywach listew przypodłogowych. Po pomalowaniu wszystkich boków osłony grzałki można ją z powrotem umieścić na grzałce i włączyć! Możesz również zainteresować się tym, co należy wiedzieć przed pomalowaniem osłony grzejnika listwy przypodłogowej.

To okładka!

Teraz, gdy ten artykuł odpowiada na Twoje pytanie, jak malować metalowe osłony grzejnika przypodłogowego, możesz teraz pomalować osłony listwy przypodłogowej w domu i zaoszczędzić pieniądze na kupowaniu nowych osłon i opłatach serwisowych. W mgnieniu oka możesz pomalować i zmienić kolor grzejnika oraz zabezpieczyć go przed rdzą, która matowieje i wygląda lepiej niż kiedyś lub jak nowy. Możesz również przeczytać o tym, jak blisko grzejnika przypodłogowego mogą znajdować się meble i jak wymienić osłonę grzejnika przypodłogowego.