Dlaczego z mojego klimatyzatora wycieka woda? 7 zaskakujących przyczyn!

Dlaczego z mojego klimatyzatora wycieka woda? Z klimatyzatora zwykle wycieka woda, ponieważ w niektórych częściach występują problemy mechaniczne. Przeciek oznacza, że ​​Twoja jednostka w jakiś sposób nie spełnia swojego celu. Przyczyn jest kilka i w tym artykule omówimy je później.

Nie możesz pozbyć się przeciekającego klimatyzatora. To może się pogorszyć, jeśli nie będziesz go dobrze utrzymywać. Nadmierne użycie sprzyja również uszkodzeniom twojej jednostki, ponieważ doświadcza ona przegrzania.

Dlaczego z mojego klimatyzatora wycieka woda? 7 zaskakujących przyczyn!

Jak jednak powstaje woda w klimatyzatorze? Jednostki zewnętrzne i wewnętrzne można znaleźć w zaawansowanych klimatyzatorach. Wewnętrzna jednostka klimatyzacyjna ma wężownicę parownika, która chłodzi ogrzane powietrze, gdy przepływa przez nie, zapewniając przyjemną temperaturę wewnątrz.

Kondensacja zaczyna się pojawiać, gdy ogrzane powietrze przechodzi przez wężownicę. Rozważ kropelki rozwijające się na schłodzonej filiżance wody. Ta czynność jest dokładnie tym, co robi twoja cewka parownika. Wilgoć skrapla się w tacce ociekowej, która trafia do rury odprowadzającej skropliny. Ponieważ ta rura wychodzi z domu, nie możesz mieć żadnych problemów z kapaniem z klimatyzatora. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, przewijaj dalej!

Dlaczego Twój klimatyzator wycieka wodę

Podczas upalnego lata ludzie często zadają to pytanie: Dlaczego z mojego klimatyzatora wycieka woda? Jest kilka powodów.

Wyciek wody z klimatyzatora jest zjawiskiem normalnym. Dzieje się tak z dwóch głównych powodów – ustawienia termostatu i temperatury zewnętrznej.

Jednak nadmierny wyciek wody daje komunikat, że coś jest nie tak. Oto kilka przyczyn wycieku wody z klimatyzatora:

Przyczyna #1. Wyciek powietrza

Jedną z najczęstszych przyczyn wycieku z klimatyzatora i rozlania wody jest przerwa w powietrzu lub wyciek. Powietrze, które dostaje się do klimatyzatora, powinno przepływać przez otwór wentylacyjny, aby uzyskać maksymalną wydajność. Wyciek powietrza może mieć różne przyczyny.

Po pierwsze, powietrze nie przepływa swobodnie przez wydech. Jeśli to nie nastąpi, oznacza to, że powietrze obecne w klimatyzatorze najprawdopodobniej przecieka, co skutkuje złym działaniem.

Aby ustalić, czy doszło do wycieku powietrza, wykonaj podstawową konserwację, sprawdzając maszynę. Następnie musisz podjąć działania, aby rozwiązać problem i uniknąć dalszych wycieków, jeśli odkryjesz wyciek powietrza.

Przyczyna #2. Zatkany filtr klimatyzatora

Jedną z typowych przyczyn wycieku wody z klimatyzatora jest zatkany filtr klimatyzatora. Zatkanie filtra powietrza spowalnia przepływ powietrza przez urządzenie. To zdarzenie powoduje zamarznięcie powietrza.

Co więcej, gdy wyłączysz klimatyzator lub osiągniesz idealną temperaturę, lód na filtrze powietrza odparuje. W rezultacie woda wycieka, a następnie z klimatyzatora zaczyna wyciekać woda.

Przyczyna #3. Brudny filtr Twojego klimatyzatora

Kiedy filtr powietrza zostaje zablokowany lub brudny, utrudnia to przepływ powietrza do parownika. Prowadzi to do spadku lub spadku temperatury. Cewka zamarznie, jeśli stanie się zbyt chłodna. Po wyłączeniu klimatyzatora jednostka wewnętrzna zatrzymuje się, pompując powietrze do pomieszczenia, co powoduje jego nagrzanie i rozpuszczenie lodu. Dlatego nastąpi wyciek wody.

Przyczyna #4. Pompa nie działa

Maszyna kondensacyjna to pompa zainstalowana pod wężownicą, która chłodzi. Zadaniem pompy jest usuwanie wody, aby nie dochodziło do wycieków. Wyciekająca woda oznacza, że ​​klimatyzator uszkodził lub nie działa prawidłowo pompę.

Ponadto jest to spowodowane gromadzeniem się kurzu i zanieczyszczeń, co jest silnym wskaźnikiem nieprawidłowego działania pompy kondensacyjnej.

Przyczyna #5. Nieprawidłowa instalacja

Nieprawidłowa instalacja klimatyzatora może być głównym źródłem wycieku wody. Upewnij się, że przednia część klimatyzatora jest zimniejsza niż tylna część podczas montażu.

Ciecz zostałaby odpowiednio usunięta i nie rozlałaby się w wyniku tego. W wielu sytuacjach zła konfiguracja powoduje rozlewanie się wody. Aby zapobiec temu problemowi, ustaw klimatyzator pod odpowiednim kątem.

Przyczyna #6. Nieodpowiednia opieka

Twój klimatyzator, jak każde inne urządzenie gospodarstwa domowego, wymaga regularnej i odpowiedniej konserwacji. Upewnij się, że myjesz urządzenie tak często, jak to możliwe. W razie potrzeby rozważ pomoc eksperta. Możesz również sprawdzić, czy cewka parownika jest w dobrym stanie. Jeśli nie będziesz regularnie rozwiązywany, problemy z kapiącą wodą z klimatyzatora mogą stać się częstsze.

Przyczyna #7. Wężownica klimatyzatora jest zamarznięta

Lokalizacja wężownicy parownika znajduje się w klimatyzatorze. Kiedy otwierasz klimatyzator i widzisz, jak wężownica gromadzi się w środku, oznacza to, że proces topienia trwa dłużej. Powoduje to przelanie się na tackę ociekową.

Brudny filtr powietrza jest częstym źródłem awarii klimatyzatora. Filtr musi zapobiegać przepływowi powietrza przez wężownicę. A podgrzany strumień nie może przepływać przez zablokowany filtr, powodując spadek temperatury. W rezultacie następuje nagromadzenie lodu z powodu schładzania.

Wniosek

Istnieje kilka powodów, dla których klimatyzator przecieka. Przed skontaktowaniem się z serwisem klimatyzatora sprawdź i obserwuj. Wyciek wody jest normalny. Jednak gdy tworzy kałużę wody, już wskazuje na problem.

Mam nadzieję, że odpowiedziałem na Twoje pytanie: dlaczego z mojego klimatyzatora wycieka woda?