Jakie kolorowe zasłony pasują do szarej sofy: wypróbuj te 2

Jeśli chcesz wiedzieć, jaki kolor zasłon pasuje do szarej sofy, mamy dwie grupy do omówienia. Kolory neutralne, takie jak biały, czarny, a nawet sam szary, będą dobrze współgrać z szarymi meblami. Istnieje jednak również sposób na użycie odważnych kolorów, takich jak czerwony i niebieski, aby szara kanapa wyglądała lepiej.

W tym artykule zamieścimy również kilka wskazówek dotyczących dekorowania, dzięki którym możesz dopracować wygląd swojego salonu. Więc jeśli od jakiegoś czasu odkładasz sobie szarą sofę, to jest to sygnał, aby się z nią przeforsować!

Jakie kolorowe zasłony pasują do szarej sofy: wypróbuj te 2

Jakiego koloru zasłony pasują do szarej sofy?

Neutralne

Jeśli nie masz pewności, jakiego koloru zasłony pasują do szarej sofy, pamiętaj o kolorach, które będą pasować do czarnej sofy. Meble utrzymane w ciemnym odcieniu szarości doskonale sprawdzą się jako zasłony w neutralnych kolorach. Należą do nich biały, czarny, a nawet inny odcień szarości.

Monochromatyczność i zastosowanie bieli, czerni lub innych odcieni szarości na zasłonach w pokoju z szarą kanapą to łatwy sposób na uzyskanie nowoczesnej aranżacji. Pamiętaj jednak, aby dążyć do pewnego kontrastu, aby nie uzyskać tego samego odcienia szarości na sofie na zasłony. Ponadto upewnij się, że w pokoju zastosowano jasne kolory, aby salon nie wyglądał zbyt ponuro.

Pogrubienie

Czy wiesz, że zasłony w odważnych kolorach będą dobrze komponować się z szarymi meblami? Kolory takie jak czerwony, niebieski, żółty, a nawet różowy są idealnym uzupełnieniem szarej kanapy. Ale ponieważ są to odważniejsze odcienie, traktuj je jak każdy akcent w pokoju.

Nie przesadzaj z użyciem odważnych kolorów, jeśli masz je już na dużych powierzchniach, takich jak zasłona. Chcesz również pamiętać o istniejącym wystroju, aby nie wyglądał na tandetny. Reguła dekorowania, która może ci pomóc, to 60-30-10, gdzie kolor stanowiący 30% to ten, którego użyłeś do akcentów.

Jaki kolor dywanu pasuje do szarej sofy?

Oprócz zasłon, innym aspektem salonu, który może wydobyć to, co najlepsze z twojej sofy, jest dywan. Jeśli masz szare meble, możesz wybrać dywan w kolorze beżowym, brązowym, szarym, czerwonym, a nawet żółtym. Znowu masz różnorodny zestaw kolorów, który dobrze pasuje do szarości, ponieważ jest chłodny i neutralny.

Jeśli nadal nie możesz określić, który dywan będzie najlepiej pasował do Twojej szarej sofy,sprawdź jego odcień i podłogę w pokoju. Na przykład szary, który ma trochę beżu, powinien dobrze komponować się z dywanami w ciepłych kolorach. Innym przykładem jest użycie jasnoczerwonego dywanu dla osób z czerwono-brązową drewnianą podłogą i ciemnoszarą sofą, aby ożywić przestrzeń.

Jednak rozmiar i umiejscowienie dywanu wpłynie również na to, jak będzie on dopełniał szarą kanapę. Aby dać ci krótką lekcję dotyczącą pozycji dywanów, przeczytaj ten samouczek, jak umieścić dywan pod sekcją.

Jak stylizować salon za pomocą szarej kanapy?

Zapewnij różnorodność

Stylizacja szarej kanapy daje ogromną swobodę, ponieważ może być zarówno centralnym punktem, jak i tłem dla innych kolorów i tekstur. Możesz użyć szarej sofy, aby zaprezentować poduszki, koce, a nawet stoliki i otomany. Użyj żywych kolorów do innych przedmiotów w pomieszczeniu latem i wybierz cieplejsze odcienie zimą, aby salon był bardziej przytulny.

Graj z kontrastem

Niezależnie od odcienia szarości, jaki ma Twoja sofa, będzie dobrze komponować się z kontrastowymi tonami. Na przykład, jeśli Twoja szara sofa jest w bardziej miękkim odcieniu, możesz użyć metalicznych akcentów w całym pokoju. Wręcz przeciwnie, ciemniejsze odcienie szarości są idealne do delikatnych kolorów i wzorów.

Jaki kolor ścian pasuje do ciemnoszarej sofy?

Biały

Najłatwiejszym kolorem ściany do wyboru, jeśli masz ciemnoszarą sofę, jest biały. Białe ściany są również idealne dla nowych dekoratorów, ponieważ jest to idealne płótno dla różnych stylów i motywów. Białe ściany powinny być również najlepszym wyborem, jeśli chcesz, aby pomieszczenie wyglądało na bardziej otwarte i czyste.

Beżowy

Innym delikatnym kolorem, który idealnie pasuje do ścian, jeśli masz ciemnoszare meble, jest beż. Ten kolor jest kojący i ponadczasowy, że zawsze wraca do trendów. Beż powinien również łączyć ze sobą różne elementy w pomieszczeniu, aby osiągnąć spójność i uniknąć mylącego stylu.

Niebieski

Kilka odcieni niebieskiego tworzy idealne kolory ścian w pokoju z szarą kanapą. Konkretny odcień do wyboru zależy od odcienia szarości, który masz na sofie. Bezpiecznym wyborem jest szaroniebieski, ale jasnoniebieski jest również pomocny w wyróżnieniu ciemnego odcienia szarości.

Wniosek

Szare meble nie muszą wyglądać na nudne. Na przykład wiedza o tym, jaki kolor zasłon pasuje do szarej sofy, może wydobyć to, co najlepsze z tego odcienia. Oczywiście możesz wybrać neutralne kolory, w tym szary, biały i czarny, ale odważne kolory niebieski, czerwony, żółty i różowy również tworzą wspaniałe kolorowe zasłony na szare kanapy.

Podsumowując, szare sofy są jednymi z najłatwiejszych w stylizacji, ponieważ dobrze komponują się z monochromatycznym lub kontrastowym wyglądem. Pamiętaj tylko, aby wziąć pod uwagę istniejące kolory w pomieszczeniu.