Jak czyścić pleśń w foteliku dwuosobowym

Chcesz wiedzieć, jak usunąć pleśń z fotelika? Jeśli założysz go na swoim foteliku tylko raz, standardowe podejście do jego czyszczenia nie zadziała. W takim przypadku będziesz musiał postępować zgodnie z określonymi środkami do czyszczenia fotelików dziecięcych. Podzielę się z tobą samouczkiem, który pokaże ci, jak czyścić pleśń na sofie.

Co to są formy?

Pleśnie to mikroskopijne grzyby, które mogą rosnąć wszędzie, o ile warunki są odpowiednie. Ze względu na wilgoć takie miejsce jest idealne do rozwoju pleśni, a może nawet rozwinąć się na twoim foteliku.

Jak czyścić pleśń w foteliku dwuosobowym

Bardzo ważne jest, aby wykonać wszystkie niezbędne przygotowania przed rozpoczęciem procesu czyszczenia fotelika. Otrzymujesz wszystkie niezbędne narzędzia do swojego fotelika, a także dodatkowe przygotowania. Powinieneś także położyć trochę gazety na podłodze i wokół swojej kanapy w ramach tej dodatkowej pracy przygotowawczej.

Ma to kluczowe znaczenie, ponieważ wychwytuje luźne zarodniki i zapewnia, że ​​zarodniki pleśni nie rozprzestrzenią się na dywanie lub innej tkaninie. Jeśli to możliwe, przenieś swój fotelik do pustego pokoju w celu posprzątania. Jeśli nie jest to możliwe, usuń wszystko, co możesz usunąć. Jeśli to również nie jest możliwe, powinieneś zakryć większość przedmiotów folią lub gazetą dla ochrony.

Bardzo ważne jest, aby w domu był jak najmniejszy przepływ powietrza. Możesz to zrobić zamykając wszystkie okna, wyłączając klimatyzację i wyłączając wentylator. Zgadzam się, że wilgoć może ci utrudnić sprawę. Pamiętaj jednak, że powietrze może roznosić zarodniki pleśni po całym domu

W rezultacie Twoja metoda czyszczenia sofy może zainfekować inne tkaniny i przedmioty w Twoim domu. Ponadto nikt nie powinien otwierać drzwi ani używać tych urządzeń elektrycznych podczas czyszczenia sofy w celu usunięcia pleśni.

Rozpoczęcie od czyszczenia

Aby usunąć pleśń z fotelika, najpierw weź sztywną miotłę lub szczotkę i wyszczotkuj formy dobrej jakości szczotką. Powinieneś go delikatnie wyszczotkować, a na tej gazecie powinny pojawić się pozostałości pleśni.

Możesz nie być w stanie całkowicie usunąć go za pomocą pędzla, a ja o to nie proszę. Zamiast tego delikatnie usuń jak najwięcej, a resztę zachowaj na kolejny etap czyszczenia fotelika. Jeśli nie masz pędzla, możesz użyć sztywnej miotły. Upewnij się, że jest jędrny i nie uszkodzi tkaniny Twojej kanapy.

Połącz następujące elementy, aby przygotować roztwór czyszczący:

Połącz 250 ml ciepłej wody z 1/2 łyżeczki mydła w płynie. Gdy masz już dobrą mieszankę mydła, namocz w niej gąbkę. Dokładnie wyciśnij, a następnie nałóż mydło na fotelik. Nakładając mydliny lub detergenty na kanapę, zwróć szczególną uwagę na obszary spleśniałe. Nie oznacza to jednak, że powinieneś go całkowicie odrzucić.

Jeśli znajdziesz dodatkową pleśń na swojej kanapie, a to rozwiązanie nie działa, możesz wypróbować inne rozwiązanie do czyszczenia. W rondlu wymieszaj biały ocet i wodę, aby przygotować alternatywny roztwór czyszczący. Weź taką samą ilość, a następnie wyczyść swoją kanapę!

Poza tym fotelik można czyścić mieszanką wody i amoniaku. 250 ml wody i powinieneś użyć 2 łyżek stołowych amoniaku w tej kombinacji amoniaku i wody. Możesz użyć tego w ten sam sposób, aby skutecznie wyczyścić swoją kanapę.

Wytrzyj kanapę

Po oczyszczeniu form z uszkodzonego obszaru użyj gąbki i wytrzyj pozostałą część sofy. Musisz wykonać ten krok, ponieważ jeśli czyścisz fotelik za pomocą szczoteczki. Zarodniki pleśni mogą rozprzestrzenić się na inne regiony Twojej leżanki, a jeśli to zaniedbasz, może to zaszkodzić również innym miejscom.

Dlatego zaleca się czyszczenie lub masowanie całej tkaniny fotelika za pomocą tego roztworu czyszczącego. Zapewni to, że nie będzie żadnych komplikacji i że będziesz mieć ładniejszy i czystszy fotelik w znacznie prostszy sposób.

Zbliżasz się do opanowania czyszczenia pleśni w foteliku dwuosobowym!

Teraz powoli i ostrożnie wyjmij gazetę, zachowując wszystkie pory wewnątrz papieru nienaruszone. W razie potrzeby możesz również poprosić o pomoc innych. Również w tej fazie upewnij się, że nie pozwolisz mu latać w powietrzu.

Nie popełniaj żadnych innych błędów, które pozwoliłyby tym porom rozprzestrzenić się na inne części Twojego domu. Po prawidłowym zwinięciu wrzuć go do plastikowej torby. Pozbądź się go w bezpiecznym miejscu, aby nie trafił z powrotem do domu.

Teraz nadszedł czas, aby otworzyć okna i pozwolić sofie całkowicie wyschnąć w dobrze wentylowanym miejscu. Jeśli to możliwe, pozwól mu wyschnąć na powietrzu w dobrze oświetlonym miejscu. To słońce zniszczy wszelkie resztki grzybów, a ty będziesz mieć o wiele ładniejszy i czystszy fotelik, niż się spodziewałeś. Jeśli nie możesz korzystać ze słońca, po wyczyszczeniu poczekaj, aż fotelik wyschnie. W mgnieniu oka otrzymasz czysty i suchy fotelik.

Następnie po prostu spryskaj fotelik wysokiej jakości roztworem przeciwgrzybiczym. Upewnij się, że jest bezpieczna dla Twojej tapicerki, a bez wątpienia uzyskasz przyzwoity efekt.

Ponadto, po zakończeniu tego procesu, możesz usunąć wszystkie plastikowe arkusze lub pokrycia, których użyłeś w drugim kroku, a będziesz mieć czysty i wolny od grzybów fotelik.

I tak czyści się pleśń na sofie!

Wniosek

Dzięki tym pomocnym krokom czyszczenie fotelika za pomocą formy było łatwe. Musisz najpierw przygotować wszystkie rzeczy, których możesz potrzebować. Następnie musisz zatrzymać przepływ powietrza, a następnie delikatnie go wyszczotkować. Zanim zaczniesz, przygotuj roztwór czyszczący. Potem nadszedł czas, aby rozpocząć czyszczenie tkaniny. Po całym czyszczeniu możesz pozwolić mu wyschnąć. Teraz twoja kolej!