Jak zrobić świąteczne pokrowce na krzesła w 5 prostych krokach?

Jeśli chcesz wyjść odświętnie i poczuć esencję świąt, dlaczego nie zacząć od nauki robienia świątecznych pokrowców na krzesła? Robienie tego jest łatwiejsze niż myślisz! Musisz znaleźć wzór, który Ci się spodoba i upewnić się, że będzie pasował do stylu Twojego domu.

Przygotowania do Świąt nie kończą się tylko na drzewie i migoczących kolorowych światłach. Czy nie byłoby uroczo mieć trochę pokrowców na krzesła z renifera lub Mikołaja? Zabierzmy Cię do najnowszych pokryć na krzesła wakacyjne, ponieważ uczymy Cię, jak to zrobić dobrze i dlaczego powinieneś je kupić!

Jak zrobić świąteczne pokrowce na krzesła w 5 prostych krokach?

Dlaczego warto korzystać z pokrowca na krzesło?

Pokrowiec na krzesło to materiał okrywający używany do stylizacji i ochrony. Ta wsuwana ma różne rodzaje, od wzorów po tkaniny, których możesz użyć do odświeżenia swoich prostych krzeseł, po zabawne. Zabawa z pokrowcem na krzesła nie tylko ulepsza nudny pokój, ale może również chronić!

W zależności od tego, jak bardzo pokrywa Twój fotel, używanie go może pomóc w ochronie drogiej tapicerki przed rozlaniem jedzenia i brudem. Zamiast odkurzać lub profesjonalnie czyścić meble, po prostu załóż urocze pokrowce na krzesła, aby temu zapobiec.

Jeśli chcesz wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy wyborze pokrowca na krzesło, przeczytaj tutaj, aby dowiedzieć się więcej!

Jak samemu uszyć świąteczne pokrowce na krzesła

Krok 1. Poszukaj wzoru

Pierwszy krok przy robieniu świątecznych pokrowców na krzesła jest zawsze najbardziej ekscytujący. Możesz wybrać, jak chcesz, aby wyglądało Twoje krzesło. Na tym etapie musisz upewnić się, że wybierasz pokrowiec na krzesło, który będzie dobrze komponował się z innymi dekoracjami świątecznymi.

Unikaj po prostu rzucania przypadkowych wzorów, ponieważ może to zrujnować cały świąteczny klimat. Kolory i styl ścian oraz innych dekorów powinny pasować do wzoru pokrowców na krzesła.

Krok 2. Zmierz swoje krzesło

Jeśli znalazłeś wzór, który Ci się podoba, teraz jest czas na zmierzenie krzesła. Od Ciebie zależy, jak bardzo chcesz zakryć swoje krzesło. Jeśli zamierzasz używać pokrowca na krzesła do jadalni, najlepiej byłoby zakryć oparcie zamiast zakrywać je całkowicie.

Jeśli masz inne pokrowce na krzesła, pomocne byłoby również odwołanie się do nich, aby uzyskać idealne wymiary. Dzięki temu pokrowiec na krzesło będzie pasował do krzesła, które zamierzałeś udekorować.

Krok 3. Przygotuj materiał 

Teraz, gdy masz już gotowy wzór i pomiary, czas przygotować materiał. Jeśli chodzi o wybór materiału, możesz kierować się swoim projektem, jeśli wskazuje on konkretną tkaninę. Jest to jednak Twój projekt, a jeśli chcesz czegoś innego, to zależy to wyłącznie od Ciebie!

Powinieneś także wziąć pod uwagę wrażliwość skóry osób mieszkających w tym samym domu, co Ty. Jeśli są uczuleni na konkretny materiał, najlepiej unikać tego rodzaju tkaniny. Zapoznaj się z tym przewodnikiem po tkaninach, aby dowiedzieć się więcej wskazówek przy podejmowaniu decyzji, który materiał będzie najlepszy.

Krok 4. Przyszyj materiał do preferowanego wzoru

Przygotuj swoje nici i igły, bo będziemy szyć! Jeśli to Twój pierwszy raz, możesz działać powoli, aby zapobiec błędom i ryzyku powtórzenia tego. Możesz użyć rąk lub trochę dodatkowej pomocy przy maszynie.

Niektóre wzory mogą również wymagać użycia obu. W tym momencie musiałbyś również przeciąć tkaninę. Upewnij się, że po bokach jest wystarczająco dużo dodatkowego materiału na naddatek na szew.

Krok 5. Przymocuj nową osłonę do krzesła

Ten krok jest prawdopodobnie równie ekscytujący jak pierwszy! Teraz, gdy masz już pokrowiec na krzesło, wystarczy przymocować go do krzesła. Jednak zanim to zrobisz, najpierw wyprasuj pokrowce, aby upewnić się, że wszystko jest ładne i gładkie.

Następnie ostrożnie załóż nowy pokrowiec na krzesło. Byłby to również świetny moment, aby sprawdzić, czy nie zrobiłeś tego zbyt ciasno lub zbyt luźno, zanim zrobisz to ponownie dla innych krzeseł. Gratulacje, gotowe!

Jakie są wskazówki dotyczące bezpieczeństwa podczas szycia?

Mówiąc o szyciu, musisz znać kilka wskazówek dotyczących bezpieczeństwa, jak bezpiecznie szyć. Pierwszą rzeczą, którą będziesz chciał zrobić, to związać włosy. Są chwile, kiedy włosy wplątują się w tkaninę i zaufaj mi, kiedy mówię, że to nie jest dobre doświadczenie.

Najlepiej byłoby też przyszyć w bezpiecznym i wolnym miejscu, poza zasięgiem dzieci. Powinieneś również zachować rzeczy do szycia, które mogą wyrządzić szkody w przypadku niewłaściwego obchodzenia się. Pomoże ci szycie w cichym miejscu, aby zapewnić koncentrację na swoim projekcie.

Wniosek

Pokaż swojego świątecznego ducha, ucząc się robić świąteczne pokrowce na krzesła! Pamiętaj tylko, aby prawidłowo zmierzyć krzesło, znaleźć odpowiedni wzór i użyć odpowiednich narzędzi. Możesz go wykończyć uroczymi ozdobami, aby nadać im popu i dodać charakteru.

Byłby to również wspaniały prezent dla ukochanej osoby lub dobrego przyjaciela! Wszyscy wiemy, że Boże Narodzenie to czas dawania. Dlaczego nie pójdziesz dalej i nie stworzysz ich dla nich?