Jak zaktualizować ramiona i tył skórzanego fotela dwuosobowego z lat 80.?

Czy masz starą, skórzaną kanapę, która ci nie służy? Cóż, ten artykuł może być odpowiedzią na to! W tym artykule dowiesz się, jak zaktualizować ramiona i tył skórzanego fotelika z lat 80. Tak jak nowość z lat 80-tych. Ten artykuł ogranicza ramiona i tył skórzanego fotelika, gdzie znajdują się najbardziej ukryte uszkodzenia. Bądź na bieżąco, aby dowiedzieć się więcej!

Skórzana kolekcja do salonu wprowadzi odrobinę klasy do wystroju Twojego domu. Z drugiej strony skóra jest podatna na przekłucia, rozdarcia i rozdarcia, zwłaszcza na oparciach sofy lub sofie, które są często używane.

Jak zaktualizować ramiona i tył skórzanego fotela dwuosobowego z lat 80.?

Chociaż uszkodzenie może być nieodwracalne (nie można nawet zszyć rozdarć bez uszkodzenia nieskazitelnej powierzchni skóry), istnieją specjalne zestawy do naprawy skóry, które pomogą naprawić powierzchnię skóry w taki sposób, że nikt nigdy nie będzie mógł tego zrobić. uświadomić sobie krzywdę.

Istnieje wiele opcji modernizacji starego skórzanego fotelika. Każdy stary skórzany fotelik ma obejście, od prostych i prostych napraw po trwalsze środki zaradcze. I chociaż może myślisz o nowym skórzanym salonie z dwuosobową kanapą, wiem, że nie ma szans, abyś teraz kupił nowy skórzany dwuosobowy fotel.

Fotele dwuosobowe mogą wydawać się jednym z tych przedmiotów, które trudno zrobić samemu. Ale istnieje mnóstwo sposobów na zmianę przeznaczenia mniej niż pociągającego, starego skórzanego fotelika, który już posiadasz.

Zanim dowiemy się, jak zaktualizować ramiona i tył skórzanego fotelika z lat 80., najpierw musimy wiedzieć, czym jest fotelik.

Czym dokładnie jest łóżko dwuosobowe?

Jednym z dwóch rodzajów dwumiejscowych krzeseł jest siedzisko miłosne. „Brytyjskie dwumiejscowe” to model, który jest niemal synonimem „dwumiejscowej kanapy”. Zwykle w zestawie znajdują się dwa krzesła tapicerowane. Innym typem, określanym jako tête-à-tête, jest każdy rodzaj mebli dwumiejscowych, w których układ dwóch siedzisk ma kształt litery S, co pozwala dwóm osobom na rozmowę, patrząc na siebie i będąc w zasięgu ręki zachowując między nimi umiarkowaną barierę.

Teraz, gdy znamy znaczenie, możesz teraz zaktualizować odpowiednie meble. Przede wszystkim sprawdź, czy nie ma zadrapań. Jeśli są, musimy je naprawić przed aktualizacją. Wykonaj poniższe czynności, aby dowiedzieć się, jak zaktualizować ramiona i tył skórzanego fotelika z lat 80.

Jak naprawić zadrapania

 • Wytrzyj porysowany obszar do czysta wilgotną białą ściereczką, uważając, aby nie wyrządzić więcej szkód w pobliżu zadrapań. Użycie białej tkaniny zamiast tkaniny barwionej oznacza, że ​​żaden barwnik nie przenika do skóry klejonej. Pozwalają na pełne wysuszenie sofy.
 • W małym słoiczku dołączonym do pakietu naprawczego połącz niektóre rozwiązania do naprawy skóry z odpowiednim odcieniem lub odcieniami. Zestaw zawiera tabelę mieszania kolorów, aby odtworzyć najbardziej tradycyjne odcienie skóry lub tapicerki ze skóry klejonej.
 • Podłącz żelazko i ustaw temperaturę na niską lub średnią zgodnie z instrukcją zestawu naprawczego, która może się różnić w zależności od marki.
 • Nałóż niewielką ilość mieszanki naprawczej zabarwionej skóry na uszkodzone miejsca we wszystkich kierunkach, sięgając tuż za zadrapaniami.
 • Przykryj naprawiony obszar papierem licowym ze skóry z pakietu naprawczego. Aby przenieść wzór tekstury do naprawy, wyprasuj powierzchnię papieru, przesuwając żelazko co kilka sekund. Przed wyjęciem papieru odczekaj kilka minut, aż obszar ostygnie.
 • Właśnie naprawiłeś rysy! Teraz nadszedł czas na aktualizację starego krzesła.

  Jak zaktualizować ramiona i tył skórzanego fotela dwuosobowego z lat 80.  

 • Za pomocą miękkiej szmatki i wody z mydłem wyczyść obszar, który chcesz naprawić. Usuń wszelkie postrzępione krawędzie lub wystający farsz z okolic otworów lub rozdarć. Za pomocą pęsety umieść łatkę na spodniej stronie rozdarcia lub dziury. Możesz pominąć ten krok, jeśli dziura jest tak mała, że ​​dodanie łatki spowoduje jej powiększenie. Jeśli otwór jest bardzo szeroki, użyj odrobiny kleju, aby zabezpieczyć łatkę.
 • Podczas mieszania skórzanego wypełniacza z pakietu naprawczego skóry postępuj zgodnie z instrukcjami producenta.
 • Wypełnij pustkę lub rozdarcie skórzanym wypełniaczem. Nałóż cienką warstwę tylko na uszkodzony obszar, uważając, aby nie zachodzić na otaczającą skórę.
 • Przyklej kawałek teksturowanego papieru z opakowania do ramienia fotelika, całkowicie zakrywając skórzany wypełniacz.
 • Aby utwardzić masę wypełniającą, wystarczy wyprasować obszar przykryty papierem. Przez 30 sekund lub do czasu podanego w instrukcji producenta wykonuj małe, okrężne ruchy.
 • Naprawiłeś wszystko i zaktualizowałeś! Twoja staro wyglądająca skórzana sofa z lat 80. jest teraz dobrze wyglądającą i unowocześnioną skórzaną kanapą w stylu vintage. Jesteś gotowy do przyjmowania gości bez konieczności ukrywania ohydnego kawałka!

  Wniosek 

  Skórzany fotelik z lat 80. może być dobry jako nowy element w stylu vintage w Twoim domu. Wszystko, co musisz zrobić, to wykonać kilka kroków naprawy. Najpierw poszukaj zadrapań na ramionach. Poszukaj zadrapań na plecach. Po wykonaniu poniższych czynności ramię i tył Twojej skórzanej kanapy są gotowe do aktualizacji. Wykonaj powyższe kroki, aby uzyskać więcej napraw i aktualizacji